﻿<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<rss version="2.0"
	xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
	xmlns:wfw="http://wellformedweb.org/CommentAPI/"
	xmlns:dc="http://purl.org/dc/elements/1.1/"
	xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
	xmlns:sy="http://purl.org/rss/1.0/modules/syndication/"
	xmlns:slash="http://purl.org/rss/1.0/modules/slash/"
	>

<channel>
	<title>Békéscsabai Előre Női Kézilabda Kft. &#187; Archívum &#8211; 2019</title>
	<atom:link href="http://elorenkse.hu/site/category/archiv/archivum-2019/feed/" rel="self" type="application/rss+xml" />
	<link>http://elorenkse.hu/site</link>
	<description>A Békéscsabai Előre NK hivatalos weboldala</description>
	<lastBuildDate>Sun, 31 May 2026 15:11:04 +0000</lastBuildDate>
	<language>hu-HU</language>
		<sy:updatePeriod>hourly</sy:updatePeriod>
		<sy:updateFrequency>1</sy:updateFrequency>
	<generator>http://wordpress.org/?v=3.9.1</generator>
	<item>
		<title>Kellemes ünnepeket kívánunk</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/kellemes-unnepeket-kivanunk-20191223/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/kellemes-unnepeket-kivanunk-20191223/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 23 Dec 2019 08:12:11 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[2019]]></category>
		<category><![CDATA[Jókívánság]]></category>
		<category><![CDATA[Karácsony]]></category>
		<category><![CDATA[Újév]]></category>
		<category><![CDATA[Ünnep]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4632</guid>
		<description><![CDATA[&#193;ldott, b&#233;k&#233;s Kar&#225;csonyt &#233;s eredm&#233;nyekben gazdag &#250;j esztendőt k&#237;v&#225;n az EUbility Group-B&#233;k&#233;scsabai Előre NKSE!]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>&Aacute;ldott, b&eacute;k&eacute;s Kar&aacute;csonyt &eacute;s eredm&eacute;nyekben gazdag &uacute;j esztendőt k&iacute;v&aacute;n az EUbility Group-B&eacute;k&eacute;scsabai Előre NKSE!</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/karacsonyi_udvozlolap_2019_enkse.jpg"><img alt="karacsonyi_udvozlolap_2019_enkse" class="alignnone size-full wp-image-4633" height="298" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/karacsonyi_udvozlolap_2019_enkse.jpg" width="639" /></a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/kellemes-unnepeket-kivanunk-20191223/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Az év utolsó bajnoki mérkőzése következik a Városi Sportcsarnokban</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/az-ev-utolso-bajnoki-merkozese-kovetkezik-a-varosi-sportcsarnokban-20191228/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/az-ev-utolso-bajnoki-merkozese-kovetkezik-a-varosi-sportcsarnokban-20191228/#comments</comments>
		<pubDate>Sat, 28 Dec 2019 06:06:48 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[Beharangozó]]></category>
		<category><![CDATA[Interjú]]></category>
		<category><![CDATA[Kovács Anett]]></category>
		<category><![CDATA[Mérkőzés]]></category>
		<category><![CDATA[NB I]]></category>
		<category><![CDATA[Riport]]></category>
		<category><![CDATA[Vác]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4641</guid>
		<description><![CDATA[Interj&#250; Kov&#225;cs Anettel A decemberi Női K&#233;zilabda Vil&#225;gbajnoks&#225;g miatt egy hosszabb &#8211; eg&#233;szen pontosan hathetes &#8211; sz&#252;net ut&#225;n folytat&#243;dnak a k&#252;zdelmek a Női k&#233;zilabda, hazai pontvad&#225;szat&#225;ban. Csapatunk a B&#233;k&#233;scsabai ENKSE pedig vas&#225;rnap este a V&#225;rosi Sportcsarnokban a V&#225;c egy&#252;ttese ellen kezdi meg a hossz&#250; t&#233;li menetel&#233;s&#233;t, &#233;s egyben z&#225;rja az idei napt&#225;ri &#233;vet. Az ősz [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>Interj&uacute; Kov&aacute;cs Anettel</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A decemberi Női K&eacute;zilabda Vil&aacute;gbajnoks&aacute;g miatt egy hosszabb &#8211; eg&eacute;szen pontosan hathetes &#8211; sz&uuml;net ut&aacute;n folytat&oacute;dnak a k&uuml;zdelmek a Női k&eacute;zilabda, hazai pontvad&aacute;szat&aacute;ban. Csapatunk a B&eacute;k&eacute;scsabai ENKSE pedig vas&aacute;rnap este a V&aacute;rosi Sportcsarnokban a V&aacute;c egy&uuml;ttese ellen kezdi meg a hossz&uacute; t&eacute;li menetel&eacute;s&eacute;t, &eacute;s egyben z&aacute;rja az idei napt&aacute;ri &eacute;vet. Az ősz folyam&aacute;n a szebb &eacute;s a kev&eacute;sb&eacute; szebb arcukat is megmutatt&aacute;k a lila-feh&eacute;r l&aacute;nyok, hiszen ak&aacute;r egy m&eacute;rkőz&eacute;sen bel&uuml;l is sokszor nagyon komoly hull&aacute;mhegyeket &eacute;s hull&aacute;mv&ouml;lgyeket is meg&eacute;ltek Horv&aacute;th Roland tan&iacute;tv&aacute;nyai. Erre volt p&eacute;lda az Előre legut&oacute;bbi hazai bajnoki m&eacute;rkőz&eacute;se is, ahol a sereghajt&oacute; Szent Istv&aacute;n g&aacute;rd&aacute;ja ellen hi&aacute;ba vezettek a m&aacute;sodik f&eacute;lidő derek&aacute;n m&aacute;r &ouml;t g&oacute;llal is lil&aacute;k, a vend&eacute;gek m&eacute;gis ki&eacute;nekelt&eacute;k a sajtot a sz&aacute;jukb&oacute;l, &eacute;s ponttal t&eacute;rhettek haza. De a Feh&eacute;rv&aacute;r ellenni utols&oacute; tal&aacute;lkoz&oacute;jukon is v&eacute;gig szoros k&uuml;zdelemre k&eacute;sztette a csabai egylet a vend&eacute;gl&aacute;t&oacute; Alba egy&uuml;ttes&eacute;t, akik v&eacute;g&uuml;l csak ki&eacute;lezett v&eacute;gj&aacute;t&eacute;kban 28-25-&ouml;s győzelemmel zsebelt&eacute;k be a bajnoki pontokat. Viszont az&eacute;rt akadt egy olyan tal&aacute;lkoz&oacute; is, amely nem a lil&aacute;k elpusk&aacute;zott v&eacute;gj&aacute;t&eacute;k&aacute;r&oacute;l sz&oacute;lt, hanem egy roppant fontos, magabiztos sikerről, m&eacute;ghozz&aacute; az &uacute;jonc Szombathely ellen, amelynek k&ouml;sz&ouml;nhetően h&aacute;rom pontot az&eacute;rt &ouml;sszelap&aacute;toltak a lila-feh&eacute;rek. &Iacute;gy csapatunk a tabella tizenharmadik hely&eacute;n telelt, egy pont előnnyel a sereghajt&oacute; Szent Istv&aacute;n előtt, &eacute;s egy pont h&aacute;tr&aacute;nnyal a Mosonmagyar&oacute;v&aacute;r m&ouml;g&ouml;tt. Vas&aacute;rnapi ellenfel&uuml;nknek is voltak ugyan kisikl&aacute;sai az ősz folyam&aacute;n, hiszen p&eacute;ld&aacute;ul a Szent Istv&aacute;n egy&uuml;ttes&eacute;vel ők sem b&iacute;rtak, &eacute;s egy pontot elhullajtottak a sereghajt&oacute; otthon&aacute;ban, de az&eacute;rt &iacute;gy is vezetik a k&ouml;z&eacute;pmezőnyt, ugyanis a megszerzett t&iacute;z pontjukkal a hatodik helyen tany&aacute;znak a tabell&aacute;n. Igaz, idegenben m&eacute;g nyeretlenek ebben a szezonban, mert Mosonmagyar&oacute;v&aacute;rr&oacute;l &eacute;s Győrből &uuml;res k&eacute;zzel, Kisv&aacute;rd&aacute;r&oacute;l &eacute;s az im&eacute;nt eml&iacute;tett tal&aacute;lkoz&oacute;n a Szent Istv&aacute;n otthon&aacute;b&oacute;l pedig csak egy ponttal siker&uuml;lt t&aacute;vozniuk. A bajnoks&aacute;g őszi etapj&aacute;nak utols&oacute; m&eacute;rkőz&eacute;sen pedig a Ferencv&aacute;rossal csaptak &ouml;ssze V&aacute;con, &eacute;s szenvedtek h&aacute;romg&oacute;los veres&eacute;get. Azt teh&aacute;t nyugodt sz&iacute;vvel kijelenthetj&uuml;k, hogy mind k&eacute;t g&aacute;rd&aacute;nak van min jav&iacute;tania, egyik oldalon ugye a hazai, m&iacute;g m&aacute;sik oldalon, az idegenbeli m&eacute;rleg&eacute;n. &Eacute;s persze egy&aacute;ltal&aacute;n nem mindegy az sem, hogy egy&uuml;ttes&uuml;nk milyen eredm&eacute;nnyel rajtol a pontvad&aacute;szat m&aacute;sodik fel&eacute;ben. &Iacute;gy nem is csod&aacute;lkozhatunk azon, hogy a kar&aacute;csonyi &uuml;nnepek is m&aacute;r f&eacute;lig-meddig a tal&aacute;lkoz&oacute; jegy&eacute;ben teltek, ugyanis kar&aacute;csony m&aacute;snapj&aacute;n m&aacute;r edz&eacute;st vez&eacute;nyelt l&aacute;nyainak az Előre mestere. Az &eacute;vz&aacute;r&oacute; &ouml;sszecsap&aacute;s aprop&oacute;j&aacute;n csapatunk jobbsz&eacute;lsőj&eacute;vel, Kov&aacute;cs Anettel besz&eacute;lgettem, aki a t&eacute;li sz&uuml;netet k&ouml;vetően adott helyzetjelent&eacute;st a csapatn&aacute;l t&ouml;rt&eacute;ntekről.</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/09/20190906_kovacs_anett.jpg"><img alt="20190906_kovacs_anett" class="alignnone size-full wp-image-4336" height="520" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/09/20190906_kovacs_anett.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Hossz&uacute; heteket k&ouml;vetően l&eacute;ptek p&aacute;ly&aacute;ra ism&eacute;t bajnoki m&eacute;rkőz&eacute;sen, mivel telt az elm&uacute;lt időszak?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Legink&aacute;bb munk&aacute;val, de az&eacute;rt a sz&uuml;net első fel&eacute;ben kaptunk egy kis pihenőt is, ami mindenk&eacute;ppen j&oacute;l j&ouml;tt a csapatnak. Siker&uuml;lt felt&ouml;ltődn&uuml;nk majd belev&aacute;gtunk egy m&aacute;sodik alapoz&aacute;sba, hiszen ekkor a fizik&aacute;lis felk&eacute;sz&uuml;l&eacute;sre helyezt&uuml;k a hangs&uacute;lyt, v&eacute;g&uuml;l pedig a technikai dolgok csiszol&aacute;s&aacute;val foglakoztunk. K&ouml;zben felk&eacute;sz&uuml;l&eacute;si m&eacute;rkőz&eacute;seket is j&aacute;tszottunk, &eacute;s noha ezekből messze menő k&ouml;vetkeztet&eacute;seket nem szabad levonni, de az&eacute;rt mind a Debrecen mind pedig a Feh&eacute;rv&aacute;r ellen siker&uuml;lt a jobbik &eacute;n&uuml;nket megvillantani, ami &uacute;gy gondolom bizakod&aacute;sra adhat okot. &Ouml;sszess&eacute;g&eacute;ben legink&aacute;bb a fizikai &aacute;llapotunkat igyekezt&uuml;nk arra az optim&aacute;lis szintre fokozni, ami az elk&ouml;vetkező hossz&uacute; &eacute;s neh&eacute;z időszakra megfelelő &aacute;ll&oacute;k&eacute;pess&eacute;get biztos&iacute;t.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Jutott az&eacute;rt egy kis idő, kar&aacute;csonyoz&aacute;sra is?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Igen kaptunk p&aacute;r nap pihenőt &iacute;gy az &uuml;nnepek k&ouml;r&uuml;l, &iacute;gy mindenki hazautazhatott &eacute;s a csal&aacute;dja k&ouml;r&eacute;ben t&ouml;lthette a kar&aacute;csonyt. J&oacute;l is esett ez a kis felt&ouml;ltőd&eacute;s, de az&eacute;rt kar&aacute;csony m&aacute;snapj&aacute;n m&aacute;r ism&eacute;t vissza kellett r&aacute;z&oacute;dni a dolgos h&eacute;tk&ouml;znapokba.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Nagyon hull&aacute;mz&oacute; volt ősszel a j&aacute;t&eacute;kotok, m&eacute;g egy adott tal&aacute;lkoz&oacute;n bel&uuml;l is. Gondolom ennek a stabiliz&aacute;l&aacute;sa is az egyik feladatotok volt a sz&uuml;netben?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Term&eacute;szetesen folyamatosan pr&oacute;b&aacute;ljuk jav&iacute;tani &eacute;s stabiliz&aacute;lni a j&aacute;t&eacute;kunkat, &eacute;s el&eacute;rni azt, hogy a v&eacute;gj&aacute;t&eacute;kok is jobban siker&uuml;ljenek. Ha megn&eacute;zz&uuml;k, az őszi eredm&eacute;nyeinket l&aacute;tjuk, hogy a veres&eacute;geink nagy r&eacute;sze is szoros 2-3 g&oacute;los k&uuml;l&ouml;nbs&eacute;g, ahol a legt&ouml;bb esetben a hajr&aacute;ban buktuk el a pontokat. Ebben kell elsősorban előrel&eacute;pn&uuml;nk, &eacute;s feloldanunk azt a g&ouml;rcs&ouml;ss&eacute;get, ami oly sokszor jellemzett minket ilyen szitu&aacute;ci&oacute;kban. Nyilv&aacute;n nem k&ouml;nnyű ezt gyakorlatban is megval&oacute;s&iacute;tani, de amellett, hogy mindig csapatszinten kell a megfelelő koh&eacute;zi&oacute;t el&eacute;rn&uuml;nk, az&eacute;rt kellenek a h&uacute;z&oacute;emberek j&oacute; teljes&iacute;tm&eacute;nyei is ahhoz, hogy igaz&aacute;n eredm&eacute;nyesek legy&uuml;nk. Szerencs&eacute;re Ivana Mitrovic &eacute;rkez&eacute;s&eacute;vel t&ouml;bben lett&uuml;nk a sz&uuml;netben, &eacute;s &iacute;gy a taktikai reperto&aacute;runk bőv&iacute;t&eacute;s&eacute;ben valamint a fizikai erő beoszt&aacute;s&aacute;nak optimaliz&aacute;l&aacute;s&aacute;ban is előrel&eacute;phett&uuml;nk egyet.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; A j&aacute;t&eacute;k egyik legfontosabb elem&eacute;ben a v&eacute;dekez&eacute;sben sem tal&aacute;lt&aacute;tok igaz&aacute;n magatokat, hogy &eacute;rzed ebben siker&uuml;lt valamelyest előrel&eacute;pni?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Ahogy mondtad az eredm&eacute;nyes j&aacute;t&eacute;kunk igazi kulcsa a v&eacute;dekez&eacute;s lehet, &eacute;s ebben is val&oacute;ban van hova fejlődn&uuml;nk. Sokat dolgoztunk rajta az elm&uacute;lt időszakban, &eacute;s &uacute;gy &eacute;rzem a felk&eacute;sz&uuml;l&eacute;si m&eacute;rkőz&eacute;seken ebben is voltak kifejezetten j&oacute; peri&oacute;dusaink. Amiben azonban őszh&ouml;z k&eacute;pest mindenk&eacute;ppen javulnunk kell az a kapus &eacute;s a v&eacute;delem k&ouml;z&ouml;tti &ouml;sszhang, ezt pr&oacute;b&aacute;ljuk csiszolni. &nbsp;
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; A V&aacute;c egyik fiatal tehets&eacute;ge K&aacute;csor Gr&eacute;ta vezeti jelenleg az NB1 g&oacute;ll&ouml;vőlist&aacute;j&aacute;t, de gondolom rajta k&iacute;v&uuml;l is bőven vannak erőss&eacute;gei aktu&aacute;lis ellenfeleteknek?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Vannak, hiszen a V&aacute;c ugyan fiatal, de j&oacute; j&aacute;t&eacute;kosokb&oacute;l &aacute;ll&oacute;, st&iacute;lusos csapat, akik az elm&uacute;lt hetekben m&eacute;g erős&ouml;dtek is, mert M&eacute;sz&aacute;ros Rea r&eacute;v&eacute;n egy tapasztalt, v&aacute;logatott be&aacute;ll&oacute;s &eacute;rkezett hozz&aacute;juk. De ettől f&uuml;ggetlen&uuml;l is az&eacute;rt n&aacute;lunk bővebb j&aacute;t&eacute;kos reperto&aacute;rb&oacute;l gazd&aacute;lkodhat ellenfel&uuml;nk. Fők&eacute;nt belső posztokon kell nagyon figyelni r&aacute;juk, ugyanis a roppant g&oacute;lerős K&aacute;csor Gr&eacute;ta mellett, l&ouml;vőben &eacute;s ir&aacute;ny&iacute;t&oacute;ban is vannak vesz&eacute;lyes k&eacute;zilabd&aacute;z&oacute;ik. Ezen k&iacute;v&uuml;l vill&aacute;ml&eacute;ptű sz&eacute;lsőik vannak, akiket előszeretettel j&aacute;tszanak meg, &eacute;s persze a legfőbb erőss&eacute;g&uuml;k Barbara Arenhart, aki ha j&oacute; napot fog ki, nagyon neh&eacute;z bevenni a kapuj&aacute;t.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Milyen tal&aacute;lkoz&oacute;ra sz&aacute;m&iacute;tasz vas&aacute;rnap, mivel lehet kih&uacute;zni a V&aacute;c m&eacute;regfog&aacute;t?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Az igazat megvallva az eg&eacute;sz t&eacute;li sz&uuml;net alatt m&aacute;r f&oacute;kuszban volt ez tal&aacute;lkoz&oacute;, hiszen sz&aacute;munkra fők&eacute;nt hazai p&aacute;ly&aacute;n m&aacute;r nem nagyon f&eacute;rnek bele a botl&aacute;sok. El kell kezden&uuml;nk a pontok gyűjt&ouml;get&eacute;s&eacute;t, &iacute;gy nagyon szeretn&eacute;nk, ha a bajnoks&aacute;g m&aacute;sodik fel&eacute;t egy hazai győzelemmel kezdhetn&eacute;nk, &eacute;s ezzel megadn&aacute;nk a kellő l&ouml;k&eacute;st a folytat&aacute;sra is. Nyilv&aacute;n nem lesz s&eacute;tagalopp, ezt tudjuk, de b&iacute;zom a csapatban &eacute;s abban a pluszban, amit a hazai k&ouml;zeg jelent sz&aacute;munkra. A legfontosabb, hogy b&aacute;rhogy is alakul a tal&aacute;lkoz&oacute;, nyugodtan kell k&eacute;zilabd&aacute;znunk, nem szabad kapkodnunk. A helyzeteinket ki kell haszn&aacute;lnunk, ann&aacute;l sokkal jobb sz&aacute;zal&eacute;kban, mint ahogy ezt eddig tett&uuml;k, &eacute;s v&eacute;dekez&eacute;sben is magasabb hőfokra kell kapcsolnunk. Kellően feszesnek, kem&eacute;nynek kell lenn&uuml;nk, &eacute;s ebből lerohan&aacute;sokkal kell min&eacute;l t&ouml;bb k&ouml;nnyű g&oacute;lt szerezn&uuml;nk. Ha ezeket siker&uuml;l megval&oacute;s&iacute;tanunk &eacute;s a felk&eacute;sz&uuml;l&eacute;si tal&aacute;lkoz&oacute;kon ny&uacute;jtott teljes&iacute;tm&eacute;ny&uuml;nket is &aacute;t tudjuk menteni erre az &ouml;sszecsap&aacute;sra, akkor győztesen hagyhatjuk el majd a k&uuml;zdőteret.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A k&eacute;t egy&uuml;ttes előző szezonbeli mindk&eacute;t tal&aacute;lkoz&oacute;j&aacute;t a V&aacute;ciak nyert&eacute;k, hazai p&aacute;ly&aacute;n 43-21-re, m&iacute;g B&eacute;k&eacute;scsab&aacute;n 31-28 ar&aacute;nyban. Ha b&eacute;k&eacute;scsabai sikert keres&uuml;nk, akkor viszont eg&eacute;szen 2017 janu&aacute;rj&aacute;ig kell visszalapoznunk a napt&aacute;rban, mert ekkor siker&uuml;lt a Viharsarokban k&eacute;t v&aacute;llra fektetnie a lil&aacute;knak a v&aacute;ci l&aacute;nyokat, egy v&eacute;gletekig ki&eacute;lezett &ouml;sszecsap&aacute;son, melyen 23-22 ar&aacute;ny&uacute; csabai győzelem sz&uuml;letett. Rem&eacute;lj&uuml;k az esztendő utols&oacute; bajnoki tal&aacute;lkoz&oacute;ja is lila-feh&eacute;r sikerrel &eacute;r majd v&eacute;get. A labda mindenesetre vas&aacute;rnap 18 &oacute;r&aacute;t&oacute;l &uacute;tj&aacute;ra indul a B&eacute;k&eacute;scsabai V&aacute;rosi Sportcsarnokban, az Andorka Mikl&oacute;s, Hucker R&oacute;bert s&iacute;pmesterek dirig&aacute;l&aacute;sa mellett.</strong>
</p>
<p>
	<em>D&ouml;m&eacute;ny Dezső</em>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<iframe allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="362" src="https://www.youtube.com/embed/kdPXLXiWIsE" width="640"></iframe>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/az-ev-utolso-bajnoki-merkozese-kovetkezik-a-varosi-sportcsarnokban-20191228/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Karácsonyi vacsora a Veszely Csárdában</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/karacsonyi-vacsora-a-veszely-csardaban-20191221/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/karacsonyi-vacsora-a-veszely-csardaban-20191221/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 23 Dec 2019 06:42:52 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[2019]]></category>
		<category><![CDATA[Évzáró]]></category>
		<category><![CDATA[Vacsora]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4623</guid>
		<description><![CDATA[Megtartotta NB I-es csapatunk &#8211; a szakmai st&#225;bbal k&#246;z&#246;sen &#8211; szok&#225;sos &#233;vz&#225;r&#243; vacsor&#225;j&#225;t. Az &#233;v &#233;rt&#233;kel&#233;se mellett, a l&#225;nyok kar&#225;csony alkalm&#225;val megaj&#225;nd&#233;kozt&#225;k egym&#225;st. Az &#252;nnepi pihen&#233;s nem tart sok&#225;ig sz&#225;mukra, hiszen december 29-&#233;n m&#233;g bajnoki m&#233;rkőz&#233;st j&#225;tszanak a V&#225;c csapata ellen, melyre gőzerővel k&#233;sz&#252;lnek. K&#246;sz&#246;nj&#252;k a vend&#233;gl&#225;t&#225;st a Veszely Cs&#225;rd&#225;nak! Fot&#243;k: https://www.facebook.com/elorekezilabda/photos/pcb.1279792562216910/1279790225550477/?type=3&#38;theater]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>Megtartotta NB I-es csapatunk &#8211; a szakmai st&aacute;bbal k&ouml;z&ouml;sen &#8211; szok&aacute;sos &eacute;vz&aacute;r&oacute; vacsor&aacute;j&aacute;t.</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/20191221_evzaro_enkse_web.jpg"><img alt="20191221_evzaro_enkse_web" class="alignnone size-full wp-image-4625" height="426" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/20191221_evzaro_enkse_web.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	Az &eacute;v &eacute;rt&eacute;kel&eacute;se mellett, a l&aacute;nyok kar&aacute;csony alkalm&aacute;val megaj&aacute;nd&eacute;kozt&aacute;k egym&aacute;st. Az &uuml;nnepi pihen&eacute;s nem tart sok&aacute;ig sz&aacute;mukra, hiszen december 29-&eacute;n m&eacute;g bajnoki m&eacute;rkőz&eacute;st j&aacute;tszanak a V&aacute;c csapata ellen, melyre gőzerővel k&eacute;sz&uuml;lnek.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>K&ouml;sz&ouml;nj&uuml;k a vend&eacute;gl&aacute;t&aacute;st a Veszely Cs&aacute;rd&aacute;nak!</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Fot&oacute;k:</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<a href="https://www.facebook.com/elorekezilabda/photos/pcb.1279792562216910/1279790225550477/?type=3&amp;theater">https://www.facebook.com/elorekezilabda/photos/pcb.1279792562216910/1279790225550477/?type=3&amp;theater</a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/karacsonyi-vacsora-a-veszely-csardaban-20191221/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Jótékonyság</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/jotekonysag-20191218/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/jotekonysag-20191218/#comments</comments>
		<pubDate>Mon, 23 Dec 2019 06:30:29 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[Ajándék]]></category>
		<category><![CDATA[Cipősdoboz]]></category>
		<category><![CDATA[Jótékonyság]]></category>
		<category><![CDATA[Karácsony]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4616</guid>
		<description><![CDATA[J&#243;t&#233;konykod&#225;s a sűrű edz&#233;sprogram mellett Felnőtt csapatunk j&#225;t&#233;kosainak k&#246;r&#233;ben hagyom&#225;nny&#225; v&#225;lt a k&#246;z&#246;s j&#243;t&#233;konykod&#225;s. Szerd&#225;n a cipősdoboz akci&#243; keret&#233;ben adtak &#225;t aj&#225;nd&#233;kokat a b&#233;k&#233;scsabai &#218;jforr&#225;s Baptista Gy&#252;lekezet tagjainak.&#160;A mai napon pedig k&#246;z&#246;sen bev&#225;s&#225;roltak a Rem&#233;ny-Lak &#193;llatv&#233;dő Egyes&#252;let lak&#243;i r&#233;sz&#233;re, &#225;tadt&#225;k az aj&#225;nd&#233;kokat &#233;s a kuty&#225;kkal k&#246;z&#246;s j&#225;t&#233;kra is sor ker&#252;lt. Az NKSE felnőtt csapata az [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>J&oacute;t&eacute;konykod&aacute;s a sűrű edz&eacute;sprogram mellett</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/20191218_ciposdoboz.jpg"><img alt="20191218_ciposdoboz" class="alignnone size-full wp-image-4617" height="436" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/20191218_ciposdoboz.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Felnőtt csapatunk j&aacute;t&eacute;kosainak k&ouml;r&eacute;ben hagyom&aacute;nny&aacute; v&aacute;lt a k&ouml;z&ouml;s j&oacute;t&eacute;konykod&aacute;s. Szerd&aacute;n a cipősdoboz akci&oacute; keret&eacute;ben adtak &aacute;t aj&aacute;nd&eacute;kokat a b&eacute;k&eacute;scsabai &Uacute;jforr&aacute;s Baptista Gy&uuml;lekezet tagjainak.&nbsp;A mai napon pedig k&ouml;z&ouml;sen bev&aacute;s&aacute;roltak a Rem&eacute;ny-Lak &Aacute;llatv&eacute;dő Egyes&uuml;let lak&oacute;i r&eacute;sz&eacute;re, &aacute;tadt&aacute;k az aj&aacute;nd&eacute;kokat &eacute;s a kuty&aacute;kkal k&ouml;z&ouml;s j&aacute;t&eacute;kra is sor ker&uuml;lt.</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	Az NKSE felnőtt csapata az ut&oacute;bbi &eacute;vekben minden kar&aacute;csonykor r&eacute;szt vesz a cipősdoboz akci&oacute;ban &ndash; mondta&nbsp;<strong>Pal&aacute;ncz Gy&ouml;rgy</strong>&nbsp;&ndash;, ez&aacute;ltal &ouml;r&ouml;m&ouml;t szerezhet&uuml;nk azoknak a gyerekeknek, akik tal&aacute;n m&aacute;s m&oacute;don nem tudnak kar&aacute;csonykor aj&aacute;nd&eacute;khoz jutni.
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/20191218_jotekonysag.jpg"><img alt="20191218_jotekonysag" class="alignnone size-full wp-image-4618" height="360" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/20191218_jotekonysag.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	A klubeln&ouml;k egy pl&uuml;ssmack&oacute;t &eacute;s t&ouml;bb kisebb j&aacute;t&eacute;kot tett a dobozba.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	Az ir&aacute;ny&iacute;t&oacute;&nbsp;<strong>Barj&aacute;n Bianka</strong>&nbsp;pl&uuml;ssmacit, kisl&aacute;nyos hajgumit, hajcsatokat &eacute;s &eacute;dess&eacute;get csomagolt a pakkba.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	K&eacute;t pl&uuml;ssmack&oacute;t, matchboxot, s mivel rendőr voltam, &iacute;gy egy seriff felszerel&eacute;st: jelv&eacute;nyt, pisztolyt, bilincset is betettem a cipősdobozba &ndash; sorolta a meglepet&eacute;seket&nbsp;<strong>T&oacute;th Gyula</strong>&nbsp;kapusedző.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	V&eacute;g&uuml;l a k&eacute;zisek az aj&aacute;nd&eacute;kokat &aacute;tadt&aacute;k a v&aacute;s&aacute;r ter&uuml;let&eacute;n műk&ouml;dő cipősdoboz gyűjtőpontj&aacute;n tev&eacute;kenykedő, b&eacute;k&eacute;scsabai &Uacute;jforr&aacute;s Baptista Gy&uuml;lekezet tagjainak &ndash;<strong>Kris&aacute;n Zolt&aacute;n</strong>&nbsp;lelkip&aacute;sztornak &eacute;s&nbsp;<strong>Kiss Csaba</strong>&nbsp;helyi koordin&aacute;tornak.
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Kapcsol&oacute;d&oacute; hivatkoz&aacute;s:</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<a href="https://behir.hu/a-csabai-kezis-lanyok-is-csatlakoztak-a-ciposdoboz-akciohoz">https://behir.hu/a-csabai-kezis-lanyok-is-csatlakoztak-a-ciposdoboz-akciohoz</a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Fot&oacute;k:</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<a href="https://www.facebook.com/elorekezilabda/photos/pcb.1276734809189352/1276734379189395/?type=3&amp;theater">https://www.facebook.com/elorekezilabda/photos/pcb.1276734809189352/1276734379189395/?type=3&amp;theater</a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/jotekonysag-20191218/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Új játékossal erősítünk</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/uj-jatekossal-erositunk-20191129/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/uj-jatekossal-erositunk-20191129/#comments</comments>
		<pubDate>Fri, 29 Nov 2019 04:23:30 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[Igazolás]]></category>
		<category><![CDATA[Információ]]></category>
		<category><![CDATA[Ivana Mitrovic]]></category>
		<category><![CDATA[Játékos]]></category>
		<category><![CDATA[Közlemény]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4612</guid>
		<description><![CDATA[Az 1993-as sz&#252;let&#233;sű Ivana Mitrovic a 2019/2020 szezonra szerződ&#233;st irt al&#225; Egyes&#252;let&#252;nkkel. A szerb sz&#252;let&#233;sű j&#225;t&#233;kos nevelő egyes&#252;lete a ŽRK Bor volt, majd h&#233;t&#160;&#233;vet j&#225;tszott a Kikinda sz&#237;neiben. 2017-ben ZORK&#160;Jagodina csapat&#225;hoz igazolt k&#233;t &#233;vre. Magyarosz&#225;gi p&#225;lyafut&#225;sa 2019 nyar&#225;n kezdőd&#246;tt Szombathelyen, ahol nyolc&#160;m&#233;rkőz&#233;sen l&#233;pett p&#225;ly&#225;ra a szezonban &#233;s 34 g&#243;l szerzett. A 177 cm magas &#225;tl&#246;vő [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>Az 1993-as sz&uuml;let&eacute;sű Ivana Mitrovic a 2019/2020 szezonra szerződ&eacute;st irt al&aacute; Egyes&uuml;let&uuml;nkkel.</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/ivana_mitrovic.jpg"><img alt="ivana_mitrovic" class="alignnone size-full wp-image-4614" height="435" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/12/ivana_mitrovic.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	A szerb sz&uuml;let&eacute;sű j&aacute;t&eacute;kos nevelő egyes&uuml;lete a ŽRK Bor volt, majd h&eacute;t&nbsp;&eacute;vet j&aacute;tszott a Kikinda sz&iacute;neiben. 2017-ben ZORK&nbsp;Jagodina csapat&aacute;hoz igazolt k&eacute;t &eacute;vre. Magyarosz&aacute;gi p&aacute;lyafut&aacute;sa 2019 nyar&aacute;n kezdőd&ouml;tt Szombathelyen, ahol nyolc&nbsp;m&eacute;rkőz&eacute;sen l&eacute;pett p&aacute;ly&aacute;ra a szezonban &eacute;s 34 g&oacute;l szerzett. A 177 cm magas &aacute;tl&ouml;vő a szerb nemzeti v&aacute;logatott tagja.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<span style="color:#800080;"><strong>Szeretettel k&ouml;sz&ouml;ntj&uuml;k Ivanat egyes&uuml;let&uuml;nkn&eacute;l&nbsp;&eacute;s sok sikert k&iacute;v&aacute;nunk neki lila-feh&eacute;r sz&iacute;nekben!</strong></span></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/uj-jatekossal-erositunk-20191129/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Hétvégén zárul a bajnokság első etapja</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/hetvegen-zarul-a-bajnoksag-elso-etapja-20191114/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/hetvegen-zarul-a-bajnoksag-elso-etapja-20191114/#comments</comments>
		<pubDate>Thu, 14 Nov 2019 16:40:43 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[Beharangozó]]></category>
		<category><![CDATA[Interjú]]></category>
		<category><![CDATA[Mérkőzés]]></category>
		<category><![CDATA[Mézes Laura]]></category>
		<category><![CDATA[NB I]]></category>
		<category><![CDATA[Riport]]></category>
		<category><![CDATA[Videó]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4586</guid>
		<description><![CDATA[Interj&#250; M&#233;zes Laur&#225;val A h&#233;ten rendezik a K&#38;H Női k&#233;zilabdaliga 10. fordul&#243;j&#225;t, amely egyben a bajnoks&#225;g első fel&#233;nek z&#225;r&#243; fordul&#243;ja is lesz, ugyanis a csapatok a november 30-&#225;n kezdődő vil&#225;gbajnoks&#225;g miatt t&#233;li sz&#252;netre vonulnak. De előtte m&#233;g sz&#225;mos derbit rendeznek a honi pontvad&#225;szatban, &#237;gy term&#233;szetesen csapatunk a B&#233;k&#233;scsabai NKSE is p&#225;ly&#225;ra l&#233;p, ez&#250;ttal p&#233;ntek este [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>Interj&uacute; M&eacute;zes Laur&aacute;val</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A h&eacute;ten rendezik a K&amp;H Női k&eacute;zilabdaliga 10. fordul&oacute;j&aacute;t, amely egyben a bajnoks&aacute;g első fel&eacute;nek z&aacute;r&oacute; fordul&oacute;ja is lesz, ugyanis a csapatok a november 30-&aacute;n kezdődő vil&aacute;gbajnoks&aacute;g miatt t&eacute;li sz&uuml;netre vonulnak. De előtte m&eacute;g sz&aacute;mos derbit rendeznek a honi pontvad&aacute;szatban, &iacute;gy term&eacute;szetesen csapatunk a B&eacute;k&eacute;scsabai NKSE is p&aacute;ly&aacute;ra l&eacute;p, ez&uacute;ttal p&eacute;ntek este Sz&eacute;kesfeh&eacute;rv&aacute;ron.&nbsp; Azt pedig nyugodtan lesz&ouml;gezhetj&uuml;k, hogy ez az a tal&aacute;lkoz&oacute;, ahol mind k&eacute;t csapatnak l&eacute;tfontoss&aacute;g&uacute; lenne egy siker annak &eacute;rdek&eacute;ben, hogy jobb sz&aacute;j&iacute;zzel tudjanak sz&uuml;netre vonulni. Mert ugyan az Alba Feh&eacute;rv&aacute;r nyolc m&eacute;rkőz&eacute;s alatt h&eacute;t pontot m&aacute;r &ouml;sszekapart a bajnoks&aacute;gban, de a tabell&aacute;n jelenleg elfoglalt kilencedik poz&iacute;ci&oacute;juk, valamint n&eacute;h&aacute;ny nem t&uacute;l veretes eredm&eacute;ny&uuml;k nem felt&eacute;tlen&uuml;l ad &ouml;r&ouml;mre okot a koron&aacute;z&oacute; v&aacute;rosban. Legink&aacute;bb tal&aacute;n a Szombathely ellen elhullajtott pontjuk miatt bosszankodhatnak, de a Si&oacute;fok elleni 40-15-&ouml;s veres&eacute;gről sem fognak dicshimnuszokat zengeni. Sőt a Szent Istv&aacute;n g&aacute;rd&aacute;j&aacute;val nekik is meggyűlt a bajuk a legut&oacute;bbi hazai m&eacute;rkőz&eacute;s&uuml;k&ouml;n, de v&eacute;g&uuml;l h&aacute;rom g&oacute;llal 29-26 ar&aacute;nyban ők t&eacute;rdre k&eacute;nyszer&iacute;tett&eacute;k a főv&aacute;rosiakat. Az előző fordul&oacute;ban pedig V&aacute;con szerepeltek Deli Rita l&aacute;nyai, &eacute;s szenvedtek 29-22-es veres&eacute;get. A hull&aacute;mz&oacute; eredm&eacute;nyek nyilv&aacute;n betudhat&oacute;k annak is, hogy a lil&aacute;kkal egyetemben Feh&eacute;rv&aacute;ron is egy roppant fiatal csapat &eacute;p&uuml;l, &eacute;s ez a ny&aacute;ri &aacute;tigazol&aacute;siakban is megl&aacute;tsz&oacute;dik. A h&aacute;rom rutinos t&aacute;voz&oacute; Alessandro do Nascimento, Olga Gorsenyina &eacute;s Jana Zsilinszkaitye helyett a francia kapus Armelle Attingre kiv&eacute;tel&eacute;vel ink&aacute;bb fiatalabb j&aacute;t&eacute;kosok &eacute;rkeztek a klubhoz, mint a szint&eacute;n francia jobbsz&eacute;lső Sabrine Zazai, a Győrből &eacute;rkező &aacute;tl&ouml;vő Gerh&aacute;th Kincső vagy a jobbsz&eacute;lső T&ouml;pfner Alexandra. &Eacute;s persze ne feledkez&uuml;nk meg az előző szezonban m&eacute;g lila-feh&eacute;rben j&aacute;tsz&oacute; Walfisch Merc&eacute;deszről sem, aki az 54 g&oacute;los Claudine Mendy m&ouml;g&ouml;tt m&aacute;sodik helyen &aacute;ll a h&aacute;zi g&oacute;ll&ouml;vő list&aacute;n. Egy&eacute;bk&eacute;nt rajta k&iacute;v&uuml;l tal&aacute;lunk m&eacute;g olyan j&aacute;t&eacute;kosokat, akik kor&aacute;bban m&aacute;r viselt&eacute;k az Előre c&iacute;mert, ilyen Gy&ouml;rk&ouml;s Rebeka vagy &eacute;ppen Szarka Adrienn. De sajnos nem csak az Alba g&aacute;rd&aacute;j&aacute;t &eacute;rt&eacute;k f&aacute;j&oacute; pofonok az elm&uacute;lt időszakban, hiszen a lila-feh&eacute;rek h&aacute;za t&aacute;j&aacute;n sem lehetnek marad&eacute;ktalanul el&eacute;gedettek az ut&oacute;bbi tal&aacute;lkoz&oacute;k eredm&eacute;nyeivel. A m&uacute;ltszombati Szent Istv&aacute;n elleni hazai bajnoki m&eacute;rkőz&eacute;sesen is nagyon sok&aacute;ig &uacute;gy n&eacute;zett ki, hogy maga m&ouml;g&ouml;tt hagyta a csapat az Eger elleni kupakies&eacute;s okozta sokkot, &eacute;s megszerzi első hazai győzelm&eacute;t Horv&aacute;th Roland egy&uuml;ttese. De hi&aacute;ba vezettek m&aacute;r &ouml;t g&oacute;llal is bő negyed &oacute;r&aacute;val a v&eacute;ge előtt a lil&aacute;k, a hajr&aacute; &#8211; mint oly sokszor m&aacute;r ebben az id&eacute;nyben &#8211; megint az ellenf&eacute;l&eacute; volt. &Eacute;s b&aacute;r az &uacute;jonc egyszer sem vezetett a tal&aacute;lkoz&oacute; folyam&aacute;n, m&eacute;gis ponttal t&aacute;vozhatott a Viharsarokb&oacute;l. &Aacute;mb&aacute;r az es&eacute;lyek nem felt&eacute;tlen&uuml;l a lil&aacute;k mellett szolnak, ak&aacute;r m&aacute;r p&eacute;nteken ki is lehet jav&iacute;tani a Szent Istv&aacute;n elleni otthoni fiask&oacute;t. Ennek szellem&eacute;ben k&eacute;sz&uuml;l a tal&aacute;lkoz&oacute;ra csapatunk, &eacute;s ezt m&aacute;r M&eacute;zes Laura, a g&aacute;rda balsz&eacute;lsője &aacute;rulta el, mikor az &ouml;sszecsap&aacute;s aprop&oacute;j&aacute;n k&eacute;rdeztem.</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/11/20191114_mezes_laura.jpg"><img alt="20191114_mezes_laura" class="alignnone size-full wp-image-4588" height="407" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/11/20191114_mezes_laura.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Mondhatom, hogy egy m&aacute;r megnyert m&eacute;rkőz&eacute;sen &eacute;nekelt&eacute;k ki a sajtot a sz&aacute;tokb&oacute;l?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Sajnos igen, egy&eacute;rtelműen magunknak k&ouml;sz&ouml;nhetj&uuml;k az &uacute;jabb pofont. Amit sz&eacute;pen fel&eacute;p&iacute;tett&uuml;nk &ouml;tven perc alatt, azt a v&eacute;gj&aacute;t&eacute;kban leromboltuk, &eacute;s egy nagyon fontos pontot vesztett&uuml;nk.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; A v&eacute;dekez&eacute;sen m&uacute;lott?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; R&eacute;szben igen. 34 g&oacute;lt kapni nem lehet egyetlen ellenf&eacute;ltől sem, nemhogy hazai p&aacute;ly&aacute;n egy k&ouml;zvetlen riv&aacute;list&oacute;l. Az igazat megvallva szenvedt&uuml;nk h&aacute;tul eg&eacute;sz m&eacute;rkőz&eacute;sen, hi&aacute;nyzott a kellő agresszivit&aacute;s &eacute;s nem volt megfelelő &ouml;sszhang k&ouml;zt&uuml;nk, sem a falban sem a kapusokkal. &Eacute;s b&aacute;r a t&aacute;mad&oacute;j&aacute;t&eacute;kunk g&ouml;rd&uuml;l&eacute;kenyen műk&ouml;d&ouml;tt, a v&eacute;g&eacute;n a fontos szitu&aacute;ci&oacute;kba megint belehib&aacute;ztunk. Nyilv&aacute;n az, hogy h&aacute;tul nem tudtuk meg&aacute;ll&iacute;tani ellenfel&uuml;nket m&eacute;g nagyobb nyom&aacute;st helyezett r&aacute;nk t&aacute;mad&aacute;sban, &eacute;s ez sajnos a v&eacute;gj&aacute;t&eacute;kban elbizonytalanod&aacute;st sz&uuml;lt.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Ment&aacute;lisan mik&eacute;nt lehet ezeket a kudarcokat feldolgozni, m&aacute;r csak az&eacute;rt is, mert ugye p&eacute;nteken ism&eacute;t p&aacute;ly&aacute;n kell lennetek?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Ami biztos, hogy csak egy&uuml;tt csapatk&eacute;nt tudunk megbirk&oacute;zni ezzel. Az Eger elleni fiask&oacute; &oacute;ta k&ouml;z&ouml;s besz&eacute;lget&eacute;sekkel pr&oacute;b&aacute;lunk ment&aacute;lisan erős&ouml;dni, &eacute;s seg&iacute;teni egym&aacute;st abban, hogy a neh&eacute;z szitu&aacute;ci&oacute;kat megfelelően tudjuk kezelni, &eacute;s &ouml;nbizalom ter&eacute;n is javuljunk. Nyilv&aacute;n ha tiszt&aacute;ban lenn&eacute;nk a pontos okokkal, amik miatt nem tudjuk a szombatihoz hasonl&oacute; tal&aacute;lkoz&oacute;kat lez&aacute;rni, okosabbak lenn&eacute;nk. Viszont folyamatosan azon dolgozunk, hogy kih&uacute;zzuk magunkat ebből a ment&aacute;lis g&ouml;d&ouml;rből.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; A p&eacute;nteki sz&eacute;kesfeh&eacute;rv&aacute;ri &ouml;sszecsap&aacute;s ebből a szempontb&oacute;l ak&aacute;r m&eacute;g j&oacute;l is j&ouml;het?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Szerintem igen. J&oacute; csapat a Feh&eacute;rv&aacute;r, de az&eacute;rt az ut&oacute;bbi időben hozz&aacute;nk hasonl&oacute;an nekik is megvoltak a maguk probl&eacute;m&aacute;i. S&eacute;r&uuml;l&eacute;shull&aacute;m is h&aacute;tr&aacute;ltatta az egy&uuml;ttest, &eacute;s noha a bizony&iacute;t&aacute;si v&aacute;gy val&oacute;sz&iacute;nűleg fűteni fogja őket, az&eacute;rt mi sem mondunk le arr&oacute;l, hogy egy esetleges j&oacute; teljes&iacute;tm&eacute;nnyel meglepet&eacute;st okozzunk. A k&ouml;z&eacute;pmezőny, amiben ők is tany&aacute;znak nagyon sűrű, &eacute;ppen ez&eacute;rt egy-egy tal&aacute;lkoz&oacute;n b&aacute;rmi megt&ouml;rt&eacute;nhet.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Mire vagy kire kell legink&aacute;bb figyelnetek aktu&aacute;lis ellenfeletekn&eacute;l?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; A kulcsfigura n&aacute;luk, főleg t&aacute;mad&aacute;sban Claudine Mendy. Az ő j&aacute;t&eacute;ka nagym&eacute;rt&eacute;kben befoly&aacute;solja a Feh&eacute;rv&aacute;r eredm&eacute;nyess&eacute;g&eacute;t, teh&aacute;t nek&uuml;nk is r&aacute; kell a legink&aacute;bb figyeln&uuml;nk. De az&eacute;rt ne feledkezz&uuml;nk meg Walfisch Merciről sem, aki pedig nyilv&aacute;n nagyon j&oacute;l ismer minket, &eacute;s t&aacute;volr&oacute;l is roppant vesz&eacute;lyes j&aacute;t&eacute;kos. Illetve a francia kapusuk Armelle Attingre is remek form&aacute;ban v&eacute;d mostan&aacute;ban, ez&aacute;ltal komoly tart&aacute;st adva csapat&aacute;nak. &nbsp;
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Nektek miben kell elsősorban javulnotok szombathoz k&eacute;pest?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Egy&eacute;rtelműen a v&eacute;dekez&eacute;sben. &Ouml;sszeszedettebben &eacute;s agressz&iacute;vabban kell h&aacute;tul dolgoznunk, &eacute;s jobban seg&iacute;ten&uuml;nk a kapusokat, mert olyan v&eacute;dekez&eacute;ssel, mint amit legut&oacute;bb mutattunk nem lehet nyerni Feh&eacute;rv&aacute;ron. Azt hiszem ez lesz a legfontosabb a m&eacute;rkőz&eacute;sen, mert ha h&aacute;tul drasztikusan tudunk javulni, akkor a gyorsl&aacute;b&uacute; j&aacute;t&eacute;kosainkkal el&ouml;l meg fogjuk tudni oldani a g&oacute;ll&ouml;v&eacute;st. &Eacute;s ugye ment&aacute;lisan is erősebnek kell lenn&uuml;nk, b&aacute;r most az&eacute;rt a nagyobb teher az ellenf&eacute;l v&aacute;ll&aacute;t nyomja majd.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Deli Rita az Alba Feh&eacute;rv&aacute;r KC vezetőedzője a k&ouml;vetkezőket nyilatkozta a tal&aacute;lkoz&oacute; előtt:</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Nagyon szeretn&eacute;nk j&oacute;, &eacute;s &eacute;lvezetes csapatj&aacute;t&eacute;kot mutatni p&eacute;nteken a B&eacute;k&eacute;scsaba ellen. Sajnos ez m&aacute;r az utols&oacute; bajnoki m&eacute;rkőz&eacute;s a t&eacute;li sz&uuml;net előtt, el&eacute;gg&eacute; rendszertelen&uuml;l k&ouml;vett&eacute;k egym&aacute;st a fordul&oacute;k. Sokat gyakoroltunk, erős&iacute;tett&uuml;nk az elm&uacute;lt időszakban. Nem sz&aacute;m&iacute;tok egyszerű m&eacute;rkőz&eacute;sre, ahogy a bajnoks&aacute;gban egyik meccs sem az. Harcos ellenfelet v&aacute;runk, m&aacute;r csak az&eacute;rt is, mert a B&eacute;k&eacute;scsaba a legut&oacute;bbi fordul&oacute;ban a SZISE ellen a k&eacute;t pont megszerz&eacute;s&eacute;nek c&eacute;lj&aacute;val l&eacute;pett p&aacute;ly&aacute;ra, de v&eacute;g&uuml;l egy pontot elvesztettek. A B&eacute;k&eacute;scsab&aacute;ra am&uacute;gy is mindig jellemző volt a k&uuml;zdeni tud&aacute;s, sosem fogj&aacute;k feladni, &eacute;s igaz&aacute;b&oacute;l teher n&eacute;lk&uuml;l j&ouml;nnek hozz&aacute;nk, nincs vesz&iacute;teni val&oacute;juk. V&eacute;gig koncentr&aacute;ltan kell j&aacute;tszanunk ellen&uuml;k<strong>.</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Ha a k&eacute;t g&aacute;rda egym&aacute;s elleni &ouml;sszecsap&aacute;sait b&ouml;ng&eacute;ssz&uuml;k szembetűnő, hogy a felek hazai p&aacute;ly&aacute;n domin&aacute;lnak elsősorban, teh&aacute;t idegenbeli sikert elv&eacute;tve tud egyik vagy m&aacute;sik egy&uuml;ttes aratni. Erre n&eacute;mik&eacute;pp r&aacute;c&aacute;fol az előző szezon, hiszen akkor a Feh&eacute;rv&aacute;r mindk&eacute;t tal&aacute;lkoz&oacute;n diadalmaskodni tudott, hazai p&aacute;ly&aacute;n 34-26-ra, m&iacute;g B&eacute;k&eacute;scsab&aacute;n 31-26 ar&aacute;nyban. A hathetes sz&uuml;netet megelőzően a csapatoknak teh&aacute;t az utols&oacute; es&eacute;ly k&iacute;n&aacute;lkozik a megl&eacute;vő pontjaik sz&aacute;m&aacute;nak n&ouml;vel&eacute;s&eacute;re, valamint arra is, hogy a lila-feh&eacute;rek az Alba hazai dominanci&aacute;j&aacute;t megt&ouml;rj&eacute;k. A tal&aacute;lkoz&oacute; egy&eacute;bk&eacute;nt a szok&aacute;sos időpontt&oacute;l elt&eacute;rően f&eacute;l &oacute;r&aacute;val k&eacute;sőbb kezdődik, azaz 18:30-kor indul &uacute;tj&aacute;ra a labda a Sz&eacute;kesfeh&eacute;rv&aacute;ri Kőf&eacute;m Sportcsarnokban. A m&eacute;rkőz&eacute;s k&eacute;t j&aacute;t&eacute;kvezetője Felhő Ferenc &eacute;s &Ouml;csi Tam&aacute;s lesz.</strong>&nbsp;&nbsp;
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<em>D&ouml;m&eacute;ny Dezső</em>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<iframe allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="362" src="https://www.youtube.com/embed/nfkTkKHAdZ0" width="640"></iframe>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/hetvegen-zarul-a-bajnoksag-elso-etapja-20191114/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Szombaton alsóházi rangadó a Városi Sportcsarnokban</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/szombaton-alsohazi-rangado-a-varosi-sportcsarnokban-20191108/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/szombaton-alsohazi-rangado-a-varosi-sportcsarnokban-20191108/#comments</comments>
		<pubDate>Fri, 08 Nov 2019 11:23:37 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[2019/2020]]></category>
		<category><![CDATA[Aleksandra Vukaljovic]]></category>
		<category><![CDATA[Beharangozó]]></category>
		<category><![CDATA[Interjú]]></category>
		<category><![CDATA[Mérkőzés]]></category>
		<category><![CDATA[NB I]]></category>
		<category><![CDATA[Program]]></category>
		<category><![CDATA[Riport]]></category>
		<category><![CDATA[Szent István SE]]></category>
		<category><![CDATA[Videó]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4569</guid>
		<description><![CDATA[Interj&#250; Aleksandra Vukaljoviccsal Ezekben a hetekben sűrű programja van Horv&#225;th Roland tan&#237;tv&#225;nyainak, hiszen a m&#250;lt szerdai Eger elleni d&#246;ntetlennel z&#225;rult kupab&#250;cs&#250;t szinte m&#233;g ki sem hevert&#233;k a lila-feh&#233;rek, m&#225;ris k&#246;vetkezett vas&#225;rnap a vil&#225;gklasszisok sor&#225;t felvonultat&#243; Si&#243;fok, &#233;s itt m&#233;g mindig nincs meg&#225;ll&#225;s, mert szombaton a szezon egyik legfontosabb &#246;sszecsap&#225;sa k&#246;vetkezik a csabaiak sz&#225;m&#225;ra, amikor is [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>Interj&uacute; Aleksandra Vukaljoviccsal</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Ezekben a hetekben sűrű programja van Horv&aacute;th Roland tan&iacute;tv&aacute;nyainak, hiszen a m&uacute;lt szerdai Eger elleni d&ouml;ntetlennel z&aacute;rult kupab&uacute;cs&uacute;t szinte m&eacute;g ki sem hevert&eacute;k a lila-feh&eacute;rek, m&aacute;ris k&ouml;vetkezett vas&aacute;rnap a vil&aacute;gklasszisok sor&aacute;t felvonultat&oacute; Si&oacute;fok, &eacute;s itt m&eacute;g mindig nincs meg&aacute;ll&aacute;s, mert szombaton a szezon egyik legfontosabb &ouml;sszecsap&aacute;sa k&ouml;vetkezik a csabaiak sz&aacute;m&aacute;ra, amikor is a Szent Istv&aacute;n SE vend&eacute;geskedik a Viharsarokban. &Iacute;zig-v&eacute;rig als&oacute;h&aacute;zi derbi ez a jav&aacute;b&oacute;l, amit al&aacute;t&aacute;maszt a k&eacute;t g&aacute;rda jelenlegi helyez&eacute;se is a bajnoks&aacute;gban, ugyanis a csapatok k&ouml;zvetlen&uuml;l egym&aacute;s m&ouml;g&ouml;tt a sereghajt&oacute; poz&iacute;ci&oacute;kban helyezkednek el a tabell&aacute;n. A lil&aacute;k a Szombathely elleni győzelm&uuml;knek k&ouml;sz&ouml;nhetően k&eacute;t ponttal a tizenharmadik, m&iacute;g a Szent Istv&aacute;n az eddig megszerzett egy pontj&aacute;val a 14. poz&iacute;ci&oacute;t foglalja el. Azt az egy pontot pedig &eacute;ppen az előző fordul&oacute;ban siker&uuml;lt begyűjtenie a főv&aacute;rosiaknak, a V&aacute;c ellen hazai p&aacute;ly&aacute;n el&eacute;rt 27-27-es d&ouml;ntetlennek k&ouml;sz&ouml;nhetően. &Eacute;s noha ebben az id&eacute;nyben m&aacute;r beleszaladtak n&eacute;h&aacute;ny nagy pofonba, az&eacute;rt a tabella m&aacute;sodik fel&eacute;ben elhelyezkedő csapatok ellen kifejezetten j&oacute;l tartott&aacute;k magukat. Ezt mutatja az is, hogy a Kisv&aacute;rda &eacute;s az Alba Feh&eacute;rv&aacute;r is hazai p&aacute;ly&aacute;n csak h&aacute;rom tal&aacute;lattal tudta k&eacute;t v&aacute;llra fektetni az &uacute;joncot, akik egy&eacute;bk&eacute;nt az NB1/B keleti bajnokak&eacute;nt kaptak jogot a legmagasabb oszt&aacute;lyban szerepelni. &Eacute;s miut&aacute;n csak h&aacute;rom k&eacute;zilabd&aacute;z&oacute; t&aacute;vozott ny&aacute;ron a klubt&oacute;l, elmondhat&oacute; hogy a bajnokcsapat magj&aacute;t az idei szezonra is siker&uuml;lt egybetartania az egyes&uuml;letnek. Erős&iacute;t&eacute;sk&eacute;nt pedig &ouml;sszesen n&eacute;gy j&aacute;t&eacute;kos &eacute;rkezett Vojkovics Gyula vezetőedző csapat&aacute;ba, Stranigg Zs&oacute;fia az MTK-b&oacute;l, Monori Orsolya a Duna&uacute;jv&aacute;rosb&oacute;l, Varj&uacute; Lili a Vasasb&oacute;l, &eacute;s Cornelia Lyngby aki a Szentendre g&aacute;rd&aacute;j&aacute;b&oacute;l tette &aacute;t sz&eacute;khely&eacute;t a ny&aacute;ron. Lila-feh&eacute;r csapatunk ezzel szemben nem t&uacute;l ac&eacute;losan meleg&iacute;tett erre a fontos derbire, hiszen a vas&aacute;rnapi Si&oacute;foki tal&aacute;lkoz&oacute;juk sor&aacute;n nem siker&uuml;lt felbor&iacute;taniuk a pap&iacute;rform&aacute;t, &eacute;s sima 34-17-es veres&eacute;get szenvedtek. A s&eacute;r&uuml;l&eacute;sektől is tizedelt lil&aacute;k nem tudt&aacute;k igaz&aacute;n megnehez&iacute;teni a hazai szt&aacute;rcsapat dolg&aacute;t, de az igazi erőfelm&eacute;rő az&eacute;rt m&eacute;giscsak most k&ouml;vetkezik a csabai l&aacute;nyok sz&aacute;m&aacute;ra, ugyanis a szombati &ouml;sszecsap&aacute;s kulcsfontoss&aacute;g&uacute; lesz annak &eacute;rdek&eacute;ben, hogy az Előre valamelyest le tudja szak&iacute;tani mag&aacute;r&oacute;l mostani ellenfel&eacute;t, a Szent Istv&aacute;nt, &eacute;s &iacute;gy a Szombathely, MTK, Mosonmagyar&oacute;v&aacute;r tri&oacute; sark&aacute;ban maradjon. Ennek megfelelően gőzerővel k&eacute;sz&uuml;l egy&uuml;ttes&uuml;nk a h&eacute;tv&eacute;gi csat&aacute;ra, a felk&eacute;sz&uuml;l&eacute;s k&ouml;zepette pedig a lil&aacute;k egyik vez&eacute;re Aleksandra Vukaljovic sz&aacute;nt időt arra, hogy megossza vel&uuml;nk gondolatait a tal&aacute;lkoz&oacute; kapcs&aacute;n.</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/11/20191108_vukajlovic.jpg"><img alt="20191108_vukajlovic" class="alignnone size-full wp-image-4572" height="426" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/11/20191108_vukajlovic.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Az elm&uacute;lt egy h&oacute;napban nagyon komoly hull&aacute;mvas&uacute;ton &uuml;ltetek, amiben benne volt az első győzelem, de kupakudarc &eacute;s veres&eacute;gek is. Most milyen a hangulat a csapaton bel&uuml;l?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Tagadhatatlan, hogy az elm&uacute;lt k&eacute;t h&eacute;t az&eacute;rt nyomott hagyott benn&uuml;nk, fők&eacute;nt a Magyar kup&aacute;b&oacute;l val&oacute; kies&eacute;s az, ami legink&aacute;bb megviselt minket &eacute;s szem&eacute;ly szerint engem is. De nem szabad ezen őrlődni, hiszen a sportban folyamatosan j&ouml;nnek az &uacute;jabb kih&iacute;v&aacute;sok, &eacute;s egyben az &uacute;jabb lehetős&eacute;gek is a jav&iacute;t&aacute;sra. Nyilv&aacute;n vannak gondjaink, neh&eacute;zs&eacute;get okoz, hogy meglehetősen kevesen vagyunk, valamint tudom&aacute;sul kell venni azt is, hogy fiatal csapat r&eacute;v&eacute;n sajnos a hull&aacute;mz&aacute;s is benne van a j&aacute;t&eacute;kunkban. De tov&aacute;bbra is kem&eacute;nyen dolgozunk, &eacute;s mester&uuml;nkkel egy&uuml;tt mi tapasztaltabb j&aacute;t&eacute;kosok is pr&oacute;b&aacute;lunk min&eacute;l jobban seg&iacute;teni a fiataloknak abban, hogy a lehető leghamarabb beleszokjanak az első oszt&aacute;ly&uacute; k&ouml;zegbe. Illetve ahogy Szombathelyen is megmutattuk, elsz&aacute;nts&aacute;ggal &eacute;s lelkesed&eacute;ssel az&eacute;rt nagyon sok mindent tudunk kompenz&aacute;lni. &Eacute;n a magam r&eacute;sz&eacute;ről pozit&iacute;van &aacute;llok a feladatok el&eacute;, &eacute;s ezt igyekszem sug&aacute;rozni a l&aacute;nyok fel&eacute; is.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Akkor ezek szerint motiv&aacute;ci&oacute;s gondjaitok most nincsenek&#8230;</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Egy&aacute;ltal&aacute;n nincsenek. Mindenki &aacute;t&eacute;rzi a tal&aacute;lkoz&oacute; s&uacute;ly&aacute;t, &eacute;s m&aacute;r az edz&eacute;seken is eg&eacute;sz h&eacute;ten elsz&aacute;nt arcokat l&aacute;ttam. Sőt &uacute;gy &eacute;rzem, hogy az Egri pofon tal&aacute;n m&eacute;g jobban &ouml;ssze is kov&aacute;csolta a t&aacute;rsas&aacute;got, &eacute;s mindenki megk&eacute;tszereződ&ouml;tt erővel dolgozik azon, hogy a h&eacute;tv&eacute;g&eacute;n sikeresek legy&uuml;nk.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; A felk&eacute;sz&uuml;l&eacute;s sor&aacute;n milyen k&eacute;p alakult ki benned szombati ellenfeletekről?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Egy&aacute;ltal&aacute;n nem olyan csapat a Szent Istv&aacute;n, mint amit a tabella k&eacute;pe jelenleg mutat. Ezt a legut&oacute;bbi fordul&oacute;ban el&eacute;rt brav&uacute;r d&ouml;ntetlenje is bizony&iacute;tja, sz&oacute;val lebecs&uuml;lni őket nagy hiba lenne. Azt gondolom ezzel az eredm&eacute;nnyel most lend&uuml;letbe is ker&uuml;ltek, teh&aacute;t től&uuml;nk is maxim&aacute;lis koncentr&aacute;ci&oacute;ra lesz sz&uuml;ks&eacute;g ahhoz, hogy k&eacute;t v&aacute;llra fektess&uuml;k őket. Elsősorban k&ouml;z&eacute;pen vesz&eacute;lyesek, vannak nagy l&ouml;vőik, mint p&eacute;ld&aacute;ul Monori Orsolya, aki t&aacute;volr&oacute;l is vesz&eacute;lyes neh&eacute;zt&uuml;z&eacute;r. Előszeretettel alkalmazz&aacute;k a gyors k&ouml;z&eacute;pkezd&eacute;seket, &iacute;gy ezekre is oda kell figyeln&uuml;nk, de a v&eacute;dekez&eacute;s&uuml;nkn&eacute;l a gyors visszarendeződ&eacute;s am&uacute;gy is kulcsfontoss&aacute;g&uacute; lesz. Valamint a V&aacute;c ellen a kapub&oacute;l is jelentős seg&iacute;ts&eacute;get kaptak, sz&oacute;val a kapusposzt is erőss&eacute;g&uuml;k.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; A leghat&eacute;konyabban akkor mivel kerekedhettek fel&uuml;l a főv&aacute;rosiakon?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; A koncentr&aacute;lt, fegyelmezett j&aacute;t&eacute;kkal. A szombathelyi m&eacute;rkőz&eacute;shez hasonl&oacute;an, ha a tal&aacute;lkoz&oacute; elej&eacute;től 60 percen kereszt&uuml;l megfelelő tűzzel &eacute;s persze okosan tudunk k&eacute;zilabd&aacute;zni, akkor itthon tarjuk a pontokat. Fontos lesz, hogy megfelelően seg&iacute;ts&uuml;k egym&aacute;st a p&aacute;ly&aacute;n, &eacute;s egy harcos kem&eacute;ny v&eacute;dekez&eacute;ssel elbizonytalan&iacute;tsuk őket. Nyilv&aacute;n az elm&uacute;lt tal&aacute;lkoz&oacute;khoz k&eacute;pest a helyzetkihaszn&aacute;l&aacute;sunkon is jav&iacute;tanunk kell, teh&aacute;t a ziccereket be kell lőn&uuml;nk, de a d&ouml;ntő most is a j&oacute; v&eacute;dekez&eacute;s &eacute;s a kapusteljes&iacute;tm&eacute;ny lesz. Szeretn&eacute;m, ha most m&aacute;r hazai p&aacute;ly&aacute;n is kij&ouml;nne nek&uuml;nk a l&eacute;p&eacute;s, &eacute;s itthon is megszerezn&eacute;nk első győzelm&uuml;nket. B&iacute;zom abban, hogy szurkol&oacute;ink is seg&iacute;ts&eacute;g&uuml;nkre lesznek ebben, &eacute;s plusz erőt adva seg&iacute;tenek kiharcolni a sikert.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A derbi kapcs&aacute;n term&eacute;szetesen a vezetőedzők is megsz&oacute;laltak. Horv&aacute;th Roland csapatunk mestere egy&eacute;rtelműen kifejtette, szombaton a k&eacute;t pont rem&eacute;ny&eacute;ben vez&eacute;nyli ki majd egy&uuml;ttes&eacute;t a p&aacute;ly&aacute;ra:</strong>&nbsp;<em>&ndash; B&eacute;k&eacute;scsabai edzők&eacute;nt nem mondhatok m&aacute;st, mint hogy a Szent Istv&aacute;n ellen is meg kell szerezn&uuml;nk a k&eacute;t bajnoki pontot. Tudjuk, hogy soron k&ouml;vetkező ellenfel&uuml;nk legut&oacute;bbi m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;n brav&uacute;ros d&ouml;ntetlent &eacute;rt el, &uacute;gyhogy nem sz&aacute;m&iacute;tok k&ouml;nnyű m&eacute;rkőz&eacute;sre, de c&eacute;ljaink megval&oacute;s&iacute;t&aacute;s&aacute;hoz mindenf&eacute;lek&eacute;ppen nyern&uuml;nk kell. Ami j&oacute; h&iacute;r, hogy s&eacute;r&uuml;ltjeink sz&eacute;pen gy&oacute;gyulnak, &iacute;gy rem&eacute;lem, szombaton a legerősebb &ouml;ssze&aacute;ll&iacute;t&aacute;sban l&eacute;phet&uuml;nk p&aacute;ly&aacute;ra.</em>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Vojkovics Gyula a Szent Istv&aacute;n SE vezetőedzője a k&ouml;vetkezőket nyilatkozta a tal&aacute;lkoz&oacute; előtt:</strong> <em>&ndash; Rem&eacute;lem, folytatjuk a j&oacute; szerepl&eacute;s&uuml;nket, &eacute;s pontot, vagy ak&aacute;r pontokat szerz&uuml;nk a B&eacute;k&eacute;scsaba ellen. Ugyanakkor le kell sz&ouml;geznem, nem mi vagyunk a m&eacute;rkőz&eacute;s es&eacute;lyesei. Felszabadultan kell j&aacute;tszanunk, a teher most nem a mi v&aacute;llunkat nyomja.</em>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A k&eacute;t csapat eddig m&eacute;g sohasem csapott &ouml;ssze a legmagasabb oszt&aacute;lyban, mind&ouml;sszesen egyszer tal&aacute;lkoztak a Magyar kupa 2011/12-es ki&iacute;r&aacute;s&aacute;ban. Akkor egy&uuml;ttes&uuml;nk idegenben is magabiztosan 33-25-re legyőzte a főv&aacute;rosi egyletet. &Eacute;rdekess&eacute;g, hogy a Szent Istv&aacute;n mostani csapat&aacute;b&oacute;l &ouml;ten is tagja voltak az akkori g&aacute;rd&aacute;nak, &iacute;gy P&aacute;nc&eacute;l Petra, Tobak Luca, Ujv&aacute;ri Dorottya, Szerző Regina &eacute;s Gercs&oacute; N&oacute;ra szombaton is p&aacute;ly&aacute;ra l&eacute;phetnek, m&iacute;g a lil&aacute;kn&aacute;l csak Kov&aacute;cs Anett &eacute;s Sz&ouml;gi T&iacute;mea maradt h&iacute;rmond&oacute;nak az akkori csapatb&oacute;l. Az als&oacute;h&aacute;zi &uuml;tk&ouml;zet teh&aacute;t szombaton 18 &oacute;r&aacute;t&oacute;l kezdődik a B&eacute;k&eacute;scsabai V&aacute;rosi Sportcsarnokban, a m&eacute;rkőz&eacute;s k&eacute;t j&aacute;t&eacute;kvezetője Altm&aacute;r Krist&oacute;f &eacute;s Horv&aacute;th M&aacute;rton lesz.</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<em>D&ouml;m&eacute;ny Dezső</em>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<iframe allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen="" frameborder="0" height="362" src="https://www.youtube.com/embed/iIufE4sjMJc" width="640"></iframe>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/szombaton-alsohazi-rangado-a-varosi-sportcsarnokban-20191108/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Siófok a következő állomás</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/siofok-a-kovetkezo-allomas-20191102/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/siofok-a-kovetkezo-allomas-20191102/#comments</comments>
		<pubDate>Sun, 03 Nov 2019 04:40:26 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[Beharangozó]]></category>
		<category><![CDATA[Dombi Katalin]]></category>
		<category><![CDATA[Interjú]]></category>
		<category><![CDATA[Mérkőzés]]></category>
		<category><![CDATA[NB I]]></category>
		<category><![CDATA[Program]]></category>
		<category><![CDATA[Riport]]></category>
		<category><![CDATA[Siófok KC]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4559</guid>
		<description><![CDATA[Interj&#250; Dombi Katalinnal A h&#233;tv&#233;g&#233;n &#250;jabb fordul&#243;t rendeznek a K&#38;H Női k&#233;zilabda lig&#225;ban, csapatunk a B&#233;k&#233;scsabai ENKSE pedig vas&#225;rnap d&#233;lut&#225;n a Si&#243;fok g&#225;rd&#225;j&#225;val m&#233;ri &#246;ssze tud&#225;s&#225;t a Balaton partj&#225;n. Lila-feh&#233;r egy&#252;ttes&#252;nknek ez m&#225;r a m&#225;sodik tal&#225;lkoz&#243;ja lesz a h&#233;ten, hiszen szerd&#225;n Egerben szerepeltek Magyar-kupa m&#233;rkőz&#233;sen, r&#225;ad&#225;sul hi&#225;ba vezettek n&#233;gy g&#243;llal is &#246;t perccel a tal&#225;lkoz&#243; [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>Interj&uacute; Dombi Katalinnal</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A h&eacute;tv&eacute;g&eacute;n &uacute;jabb fordul&oacute;t rendeznek a K&amp;H Női k&eacute;zilabda lig&aacute;ban, csapatunk a B&eacute;k&eacute;scsabai ENKSE pedig vas&aacute;rnap d&eacute;lut&aacute;n a Si&oacute;fok g&aacute;rd&aacute;j&aacute;val m&eacute;ri &ouml;ssze tud&aacute;s&aacute;t a Balaton partj&aacute;n. Lila-feh&eacute;r egy&uuml;ttes&uuml;nknek ez m&aacute;r a m&aacute;sodik tal&aacute;lkoz&oacute;ja lesz a h&eacute;ten, hiszen szerd&aacute;n Egerben szerepeltek Magyar-kupa m&eacute;rkőz&eacute;sen, r&aacute;ad&aacute;sul hi&aacute;ba vezettek n&eacute;gy g&oacute;llal is &ouml;t perccel a tal&aacute;lkoz&oacute; lef&uacute;j&aacute;sa előtt, m&eacute;gis siker&uuml;lt kiharcolniuk a d&ouml;ntetlent a lelkes hazaiaknak. Az oszt&aacute;lyk&uuml;l&ouml;nbs&eacute;g miatt ez pedig most Egri tov&aacute;bbjut&aacute;st &eacute;rt. &Iacute;gy a csabaiak a Szombathely elleni brav&uacute;ros győzelmet k&ouml;vetően Kisv&aacute;rd&aacute;n &eacute;s Egerben is elv&eacute;reztek, &eacute;s bizony v&aacute;rhat&oacute;an neh&eacute;z dolgok lesz a Si&oacute;fok otthon&aacute;ban is. Akik b&aacute;r az első &ouml;t m&eacute;rkőz&eacute;s&uuml;kből mind&ouml;ssze kettőt tudtak csak megnyerni &ndash; igaz a Győrtől &eacute;s az &Eacute;rdtől szenvedtek veres&eacute;get &eacute;s a Ferencv&aacute;rossal ikszeltek &ndash; a legut&oacute;bbi n&eacute;gy tal&aacute;lkoz&oacute;jukon m&aacute;r roppant magabiztosan j&aacute;tszottak. Ami a sz&aacute;mok nyelv&eacute;n azt jelenti, hogy a Szent Istv&aacute;n csapat&aacute;t h&uacute;sz g&oacute;llal, a Szombathelyet t&iacute;zzel, az Alba Feh&eacute;rv&aacute;rt huszon&ouml;t g&oacute;llal, &eacute;s az elm&uacute;lt fordul&oacute;ban a V&aacute;cot idegenben n&eacute;gy tal&aacute;lattal 31-27-re m&uacute;lt&aacute;k fel&uuml;l. Ezzel egy&eacute;bk&eacute;nt 13 megszerzett ponttal a k&eacute;t gig&aacute;sz m&ouml;g&ouml;tt a harmadik helyet foglalj&aacute;k el a tabell&aacute;n. De tal&aacute;n nem is v&eacute;letlen az, hogy n&eacute;mi idő kellett mire Tor Odvar Moen egy&uuml;ttese bemelegszik a bajnoki k&uuml;zdelmekbe, ugyanis bőven volt j&aacute;t&eacute;kos mozg&aacute;s ny&aacute;ron a friss EHF kupa győztes alakulatn&aacute;l. Olyan nevek t&aacute;voztak a Balaton partj&aacute;r&oacute;l, mint Estelle Nze Minko, Denisa Dedu, Mireya Gonzalez, Gabriela Perianu vagy Asma Elghaoui. De az&eacute;rt az &eacute;rkezők sora is veretes, mert Tomori Zsuzsanna, Nerea Pena, Gnonsiane Niombla vagy Szikora Melinda neve legal&aacute;bb annyira j&oacute;l cseng k&eacute;zilabd&aacute;s berkekben, mint a t&aacute;voz&oacute;k&eacute;. A h&eacute;t &uacute;jonnan &eacute;rkező k&eacute;zilabd&aacute;z&oacute; n&eacute;vsora pedig h&aacute;rom fiatal j&aacute;t&eacute;kossal, H&aacute;rsfalvi J&uacute;li&aacute;val, Csap&oacute; Kincsővel &eacute;s a norv&eacute;g Kjerstin Solassal lett teljes. De az&eacute;rt maradtak az előző szezonb&oacute;l is nagy&aacute;gy&uacute;k a Si&oacute;fokn&aacute;l, hiszen Silje Solberg, Andrea Kobetic, Simone B&ouml;hme, Katarina Jezic vagy Camille Aoustin szint&eacute;n a k&eacute;zilabd&aacute;z&aacute;s kr&eacute;mj&eacute;t jelentik. &Uacute;jabb szt&aacute;rcsapattal kell, teh&aacute;t vas&aacute;rnap farkasszemet n&eacute;znie a lil&aacute;knak, &eacute;s tal&aacute;n a legnagyobb k&eacute;rd&eacute;s az lesz, hogy mennyire tud majd fel&aacute;llni a csabai egylet a h&eacute;tk&ouml;zi pofonb&oacute;l. T&ouml;bbek k&ouml;z&ouml;tt ezt k&eacute;rdeztem Dombi Katalint&oacute;l, az Előre fiatal be&aacute;ll&oacute;s&aacute;t&oacute;l is, akivel a h&eacute;tv&eacute;gi bajnoki &ouml;sszecsap&aacute;s aprop&oacute;j&aacute;n besz&eacute;lgettem.</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/11/20191102_dombi_kata.jpg"><img alt="20191102_dombi_kata" class="alignnone size-full wp-image-4560" height="722" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/11/20191102_dombi_kata.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Nyilv&aacute;n az első k&eacute;rd&eacute;sem nem is lehetne m&aacute;s, minthogy mik&eacute;nt &eacute;lt&eacute;tek meg ezt a kudarcot, &eacute;s hogy lehet ebből min&eacute;l hamarabb fel&aacute;llni?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Term&eacute;szetesen nagyon csal&oacute;dottak vagyunk, &eacute;s fők&eacute;nt a tal&aacute;lkoz&oacute; lef&uacute;j&aacute;sa ut&aacute;n volt k&uuml;l&ouml;n&ouml;sen &eacute;rezhető a csapaton a letargia, de m&eacute;g most p&aacute;r nappal k&eacute;sőbb is &uacute;gy &eacute;rzem, benn&uuml;nk van az a gyomros, amit Egerben kaptunk. De musz&aacute;j t&uacute;ltenn&uuml;nk magunkat rajta, mert h&eacute;tv&eacute;g&eacute;n m&aacute;r ism&eacute;t p&aacute;ly&aacute;n kell len&uuml;nk, &eacute;s a bajnoks&aacute;gban is fontos m&eacute;rkőz&eacute;sek v&aacute;rnak m&eacute;g r&aacute;nk, fők&eacute;nt ugye j&ouml;vő h&eacute;ten a Szent Istv&aacute;n ellen. &Uacute;gyhogy le kell vonni a tanuls&aacute;gokat belőle &eacute;s tov&aacute;bb kell l&eacute;pn&uuml;nk.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Mik a fő tanuls&aacute;gok?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Legink&aacute;bb, hogy egy tal&aacute;lkoz&oacute; hatvan percig tart. Sajnos eddig egy-k&eacute;t kiv&eacute;teltől eltekintve az &ouml;sszes m&eacute;rkőz&eacute;s&uuml;nk azon ment el, hogy a v&eacute;g&eacute;n nem tudtunk megfelelően koncentr&aacute;lni. Egerben is fel&eacute;p&iacute;tett&uuml;k az &ouml;sszecsap&aacute;st, &eacute;s b&aacute;r voltak az&eacute;rt hib&aacute;k a j&aacute;t&eacute;kunkban a biztos vezet&eacute;s megvolt. Viszont ilyen v&eacute;gj&aacute;t&eacute;kot produk&aacute;lni egyik csapat ellen sem lehet, sz&oacute;val ezen a j&ouml;vőre n&eacute;zve is mindenk&eacute;ppen v&aacute;ltoztatnunk kell. &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Ha b&ouml;ng&eacute;ssz&uuml;k k&ouml;vetkező ellenfeletek a Si&oacute;fok keret&eacute;t, csupa szt&aacute;rk&eacute;zilabd&aacute;z&oacute; nev&eacute;t olvashatjuk, mik&eacute;nt lehet egy ilyen csapattal felvenni a versenyt?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Ez j&oacute; k&eacute;rd&eacute;s, nyilv&aacute;n nek&uuml;nk nagyon nehezen, de musz&aacute;j lesz. M&eacute;g ha fur&aacute;n is hangzik, m&eacute;gis most l&eacute;nyeges lenne ezen a tal&aacute;lkoz&oacute;n ment&aacute;lisan visszahozni magunkat, hiszen ahogy eml&iacute;tettem is j&ouml;vő h&eacute;ten egy kulcsfontoss&aacute;g&uacute; &ouml;sszecsap&aacute;st kell sikerrel venn&uuml;nk. Persze tudom, Si&oacute;fok nem az k&ouml;zeg ahol sok bab&eacute;r terem &uacute;gy &aacute;ltal&aacute;ban az NB1-es g&aacute;rd&aacute;knak, val&oacute;ban egy szt&aacute;rcsapatr&oacute;l besz&eacute;lhet&uuml;nk, tele robosztus nagy v&eacute;dőkkel &eacute;s &aacute;tl&ouml;vőkkel, gyors sz&eacute;lsőkkel &eacute;s k&eacute;t remek kapussal. Viszont azt mi m&aacute;r nem engedhetj&uuml;k meg magunknak, hogy m&eacute;g egy nagy pofonba beleszaladjunk, sz&oacute;val &ouml;ssze kell szedn&uuml;nk magunkat &eacute;s javulnunk kell a j&aacute;t&eacute;k minden elem&eacute;ben.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Akkor, ahogy mondani szok&aacute;s, nem feltartott k&eacute;zzel utaztok a Balaton partj&aacute;ra?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Semmik&eacute;ppen sem. Mester&uuml;nk azt k&eacute;rte től&uuml;nk, hogy elsősorban a saj&aacute;t j&aacute;t&eacute;kunkra koncentr&aacute;ljunk, &eacute;s mindenki a tud&aacute;s&aacute;nak legjav&aacute;t ny&uacute;jtsa az &ouml;sszecsap&aacute;son, &eacute;s lehetőleg ne g&ouml;rcs&ouml;sen, hanem min&eacute;l felszabadultabban k&eacute;zilabd&aacute;zzunk. V&eacute;dekez&eacute;sben &eacute;s kapusteljes&iacute;tm&eacute;nyben felt&eacute;tlen&uuml;l javulnunk kell, sokkal higgadtabbnak kell lenn&uuml;nk, &eacute;s ink&aacute;bb lass&iacute;tanunk kell a j&aacute;t&eacute;kot. Mivel pedig ellenfel&uuml;nk rettentően gyors k&eacute;zilabd&aacute;t j&aacute;tszik, a megfelelő visszafut&aacute;sok is sarkalatos pontjai lesznek a tal&aacute;lkoz&oacute;nak. &Eacute;n b&iacute;zom benne, hogy helyt tudunk &aacute;llni Si&oacute;fokon, mert az&eacute;rt az sem mindegy milyen lelki&aacute;llapotban megy&uuml;nk majd bele a Szent Istv&aacute;n elleni csat&aacute;ba.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A helyt&aacute;ll&aacute;sban viszont m&eacute;g ink&aacute;bb nehez&iacute;theti csapatunk dolg&aacute;t, hogy a h&eacute;tk&ouml;zi kupameccset is m&aacute;r kihagyni k&eacute;nyszer&uuml;lő k&eacute;t alapember&uuml;nk Kopecz Barbara &eacute;s Bott&oacute; R&oacute;zsa a vas&aacute;rnapi &ouml;sszecsap&aacute;son sem lehet ott a t&ouml;bbiekkel. </strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Az ut&oacute;bbi időszakban egy&eacute;bk&eacute;nt sok bab&eacute;r nem termet a lil&aacute;knak a Si&oacute;fok ellen, amit j&oacute;l szeml&eacute;tet, hogy a k&eacute;t csapat legut&oacute;bbi &ouml;t szezonban lej&aacute;tszott 13 m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;ből mind&ouml;ssze egyet tudott csak megnyerni az Előre m&eacute;g 2017 tavasz&aacute;n. Ennek megfelelően a g&aacute;rd&aacute;k tavaly őszi B&eacute;k&eacute;scsabai randev&uacute;j&aacute;n is a Balaton partiak &ouml;r&uuml;lhettek a 30-25-&ouml;s v&eacute;geredm&eacute;nnyel z&aacute;rult tal&aacute;lkoz&oacute;t k&ouml;vetően, m&iacute;g Si&oacute;fokon 38-26-ra nyertek a c&aacute;pal&aacute;nyok. A felek vas&aacute;rnapi k&uuml;zdelme 17 &oacute;r&aacute;t&oacute;l a Si&oacute;foki Kiss Szil&aacute;rd Sportcsarnokban ker&uuml;l megrendez&eacute;sre, melyen az Őri Erika, Pozdena Erika b&iacute;r&oacute;p&aacute;ros tev&eacute;kenykedik majd.</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<em>D&ouml;m&eacute;ny Dezső</em></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/siofok-a-kovetkezo-allomas-20191102/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>A Magyar kupában is megkezdi szereplését az Előre</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/a-magyar-kupaban-is-megkezdi-szerepleset-az-elore-20191030/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/a-magyar-kupaban-is-megkezdi-szerepleset-az-elore-20191030/#comments</comments>
		<pubDate>Wed, 30 Oct 2019 04:28:23 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[2019/2020]]></category>
		<category><![CDATA[Beharangozó]]></category>
		<category><![CDATA[Eger]]></category>
		<category><![CDATA[Eszterházy]]></category>
		<category><![CDATA[Horvát Dorina]]></category>
		<category><![CDATA[Interjú]]></category>
		<category><![CDATA[Magyar Kupa]]></category>
		<category><![CDATA[Mérkőzés]]></category>
		<category><![CDATA[Riport]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4542</guid>
		<description><![CDATA[Interj&#250; Horv&#225;t Dorin&#225;val Szerd&#225;n befejeződik a Magyar kupa 2019/20-as ki&#237;r&#225;s&#225;nak harmadik fordul&#243;ja, &#233;s ahogy az lenni szokott ebben a szakaszban kapcsol&#243;dik be az &#233;lvonalbeli csapatok fele a sorozatba. Eg&#233;szen pontosan a tavalyi bajnoks&#225;g 7-12. helyezettje, valamint a k&#233;t feljut&#243; csapat csatlakozik azokhoz az als&#243;bb oszt&#225;lyb&#243;l &#233;rkező g&#225;rd&#225;khoz, akik az első k&#233;t fordul&#243;t sikeresen teljes&#237;tett&#233;k. &#205;gy [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p style="text-align: justify;">
	<strong>Interj&uacute; Horv&aacute;t Dorin&aacute;val</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Szerd&aacute;n befejeződik a Magyar kupa 2019/20-as ki&iacute;r&aacute;s&aacute;nak harmadik fordul&oacute;ja, &eacute;s ahogy az lenni szokott ebben a szakaszban kapcsol&oacute;dik be az &eacute;lvonalbeli csapatok fele a sorozatba. Eg&eacute;szen pontosan a tavalyi bajnoks&aacute;g 7-12. helyezettje, valamint a k&eacute;t feljut&oacute; csapat csatlakozik azokhoz az als&oacute;bb oszt&aacute;lyb&oacute;l &eacute;rkező g&aacute;rd&aacute;khoz, akik az első k&eacute;t fordul&oacute;t sikeresen teljes&iacute;tett&eacute;k. &Iacute;gy lila-feh&eacute;r egy&uuml;ttes&uuml;nk is megkezdi szerepl&eacute;s&eacute;t, m&eacute;ghozz&aacute; egy m&aacute;sodoszt&aacute;ly&uacute; klub az Eszterh&aacute;zy SC otthon&aacute;ban. &Eacute;s b&aacute;r kaphatott volna első oszt&aacute;ly&uacute; egyletet is csapatunk a sorsol&aacute;sn&aacute;l, az&eacute;rt semmik&eacute;ppen sem mondhat&oacute; ez a p&aacute;ros&iacute;t&aacute;s sem igaz&aacute;n k&ouml;nnyűnek, hiszen az Eger az előző szezonban m&eacute;g a legfelsőbb oszt&aacute;lyban vit&eacute;zkedett, a kies&eacute;s&uuml;ket k&ouml;vetően pedig ebben az id&eacute;nyben veretlen&uuml;l hat győzelemmel vezetik az NB I/B keleti csoportj&aacute;t. M&eacute;ghozz&aacute; impon&aacute;l&oacute; magabiztoss&aacute;ggal nyerik a tal&aacute;lkoz&oacute;ikat, ahogy legut&oacute;bb a Balmaz&uacute;jv&aacute;ros ellenit is, hiszen a szombati &ouml;sszecsap&aacute;son is tizenegy g&oacute;llal 28-17-re nyertek hazai p&aacute;ly&aacute;n az Egriek. A Lil&aacute;k ezzel szemben nem tudtak igaz&aacute;n lend&uuml;letet venni a Szombathely elleni idegenbeli siker&uuml;kből, ugyanis p&eacute;nteken 32-26-os veres&eacute;get szenvedtek a hazai p&aacute;ly&aacute;n j&aacute;tsz&oacute; kisv&aacute;rdai egy&uuml;ttestől. R&aacute;ad&aacute;sul zsin&oacute;rban harmadszor fognak idegenben j&aacute;tszani Horv&aacute;th Roland tan&iacute;tv&aacute;nyai, sőt vas&aacute;rnap m&eacute;g Si&oacute;fokon is jelen&eacute;s&uuml;k lesz. A kupacsata előtt a Lil&aacute;k fiatal h&aacute;l&oacute;őr&eacute;től Horv&aacute;th Dorin&aacute;t&oacute;l k&eacute;rtem egy kis es&eacute;lylatolgat&aacute;st.</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/10/20191030_horvat_dorina.jpg"><img alt="20191030_horvat_dorina" class="alignnone size-full wp-image-4543" height="443" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/10/20191030_horvat_dorina.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Nyilv&aacute;n a fő c&eacute;lotok a bennmarad&aacute;s el&eacute;r&eacute;se, ami miatt a bajnoks&aacute;g k&uuml;zdelmei mindig priorit&aacute;st &eacute;lveznek, de m&eacute;gis a Kup&aacute;t mennyire tartj&aacute;tok fontosnak?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Tal&aacute;n nem is maga a sorozat, ami&eacute;rt igaz&aacute;n fontosnak tartjuk a Magyar Kupa k&uuml;zdelmeit, hanem ink&aacute;bb a m&eacute;rkőz&eacute;sek&nbsp;&eacute;s a preszt&iacute;zs, ami legink&aacute;bb motiv&aacute;l benn&uuml;nket. Ugye az első fordul&oacute;kban, ahogy most is, legal&aacute;bb egy oszt&aacute;llyal lejjebb szereplő csapatokkal kell megk&uuml;zden&uuml;nk&nbsp;&eacute;s azt semmik&eacute;ppen sem engedhetj&uuml;k meg magunknak, hogy kikapjunk egy ilyen &ouml;sszecsap&aacute;son. Illetve nek&uuml;nk minden sikerre nagyon nagy sz&uuml;ks&eacute;g&uuml;nk van ahhoz, hogy az &ouml;nbizalmunkat tov&aacute;bb erős&iacute;ts&uuml;k. Nem sz&aacute;m&iacute;tok k&ouml;nnyű tal&aacute;lkoz&oacute;ra, az&eacute;rt valljuk be, itt a kupa elej&eacute;n az&eacute;rt j&oacute;val nagyobb es&eacute;ly&uuml;nk van sikereket aratni, mint mondjuk majd a Si&oacute;fok elleni bajnoki m&eacute;rkőz&eacute;sen.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; &Eacute;s ha m&aacute;r a preszt&iacute;zst eml&iacute;tetted, az&eacute;rt van is mi&eacute;rt visszav&aacute;gni az Egernek&#8230;</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Igen, &eacute;s nagyon szeretn&eacute;nk is nekik visszav&aacute;gni. Tavaly mind a k&eacute;t &ouml;sszecsap&aacute;sunk alkalm&aacute;val roppant f&aacute;j&oacute; veres&eacute;get szenvedt&uuml;nk ellen&uuml;k, főleg a hazai zak&oacute;nk eml&eacute;ke maradt meg sokunkban negat&iacute;v eml&eacute;kk&eacute;nt. Sz&oacute;val most mindenk&eacute;ppen le akarjuk győzni őket, b&aacute;r eg&eacute;szen biztosan nem lesz k&ouml;nnyű dolgunk. Mivel sz&aacute;zsz&aacute;zal&eacute;kos teljes&iacute;tm&eacute;nnyel vezetik a m&aacute;sodoszt&aacute;ly&uacute; bajnoks&aacute;got, egy kifejezetten lend&uuml;letben l&eacute;vő csapatot kell meg&aacute;ll&iacute;tanunk.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Az előző szezonhoz k&eacute;pest mennyit v&aacute;ltozott az Eger?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Igaz&aacute;b&oacute;l nagyon keveset. A csapat magja megmaradt, n&eacute;h&aacute;ny j&aacute;t&eacute;kos t&aacute;vozott csak az egy&uuml;ttesből, akiket fők&eacute;nt fiatalokkal p&oacute;toltak. De akik az elm&uacute;lt id&eacute;nyben is meghat&aacute;roz&oacute; j&aacute;t&eacute;kosok voltak, azok egytől-egyik most is ott vannak az Eszterh&aacute;zy keret&eacute;ben. &Uacute;gyhogy hasonl&oacute; st&iacute;lus&uacute; k&eacute;zilabd&aacute;ra kell sz&aacute;m&iacute;tani től&uuml;k, mint amit az első oszt&aacute;lyban is j&aacute;tszottak.&nbsp; &nbsp;&nbsp;&nbsp;
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; P&eacute;nteken nem siker&uuml;lt idegenben pontokat gyűjtenetek, miben kell javulnotok a kisv&aacute;rdai produkci&oacute;tokhoz k&eacute;pest?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Mondhatom azt, hogy mindenben. Szerintem egy&eacute;rtelműen a szezon eddigi legrosszabb j&aacute;t&eacute;k&aacute;t produk&aacute;ltuk p&eacute;nteken. Tal&aacute;n h&uacute;sz percig volt elfogadathat&oacute; a teljes&iacute;tm&eacute;ny&uuml;nk, de ut&aacute;na nagyon nem tal&aacute;ltuk magunkat. Arra sz&aacute;m&iacute;tottunk, hogy a Szombathely elleni j&aacute;t&eacute;kunkat &aacute;t tudjuk vinni a k&ouml;vetkező tal&aacute;lkoz&oacute;kra is, de ez nagyon nem siker&uuml;lt. &Uacute;gyhogy b&iacute;zom benne ez az Eger ellen viszont m&aacute;r siker&uuml;l&nbsp;&eacute;s a győztes arcunkat mutatjuk majd meg. Ehhez viszont kevesebb hib&aacute;val kell j&aacute;tszanunk&nbsp;&eacute;s v&eacute;dekez&eacute;sben is sokkal stabilabbnak kell lenn&uuml;nk. Valamint től&uuml;nk-kapusokt&oacute;l is t&ouml;bb kell, hogy a lehető legkevesebb g&oacute;lon tartsuk ellenfel&uuml;nket. Ami nagyon j&oacute;l műk&ouml;d&ouml;tt Szombathelyen, az a gyors lerohan&aacute;sok, ez most is roppant fontos lehet a győzelem el&eacute;r&eacute;shez. Elengedhetetlen lesz, hogy h&aacute;tul is j&oacute;l dolgozzunk egy&uuml;tt.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A Magyar kupa harmadik fordul&oacute;j&aacute;ban eddig h&aacute;rom tal&aacute;lkoz&oacute;t bonyol&iacute;tottak le, a Kisv&aacute;rda a G&ouml;d&ouml;t verte 34-23-ra, a Duna&uacute;jv&aacute;ros a szint&eacute;n első oszt&aacute;ly&uacute; Mosonmagyar&oacute;v&aacute;rt 31-29-re, m&iacute;g a Szent Istv&aacute;n a Kecskem&eacute;t egy&uuml;ttes&eacute;t győzte le 32-22 ar&aacute;nyban. A NEKA-Buda&ouml;rs, &eacute;s a G&aacute;rdony-Szombathely &ouml;sszecsap&aacute;sokat kedden rendezik, a szerdai j&aacute;t&eacute;knapon pedig egy&uuml;ttes&uuml;nk m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;vel egy időben a Moh&aacute;cs az Alba Feh&eacute;rv&aacute;rt, a Vasas meg az MTK csapat&aacute;t fogadja.</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Ahogy m&aacute;r sz&oacute;t ejtett&uuml;nk r&oacute;la a B&eacute;k&eacute;scsaba &eacute;s az Eger az előző bajnoki ki&iacute;r&aacute;sban m&eacute;g az első oszt&aacute;lyban csapott &ouml;ssze, &eacute;s bizony mind a k&eacute;t m&eacute;rkőz&eacute;sen az Eszterh&aacute;zy csapat &ouml;r&uuml;lhetett. A Viharsarokban 29-28-ra, m&iacute;g Egerben 28-26-ra tudtak diadalmaskodni. A visszav&aacute;g&aacute;sra ez&uacute;ttal teh&aacute;t a kup&aacute;ban lesz lehetős&eacute;g, a tal&aacute;lkoz&oacute; szerd&aacute;n 18 &oacute;r&aacute;t&oacute;l kezdődik az Eszterh&aacute;zy Főiskola Sportcsarnok&aacute;ban, a Horv&aacute;th Zolt&aacute;n, Sim&oacute; Andr&aacute;s s&iacute;pmesterek k&ouml;zreműk&ouml;d&eacute;s&eacute;vel.</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<em>D&ouml;m&eacute;ny Dezső</em>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	[ae-fb-embed url='https://www.facebook.com/elorekezilabda/videos/405700956777524/' width='680']
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/a-magyar-kupaban-is-megkezdi-szerepleset-az-elore-20191030/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
		<item>
		<title>Kisvárdán folytatják a csabai lányok</title>
		<link>http://elorenkse.hu/site/kisvardan-folytatjak-a-csabai-lanyok-20191024/</link>
		<comments>http://elorenkse.hu/site/kisvardan-folytatjak-a-csabai-lanyok-20191024/#comments</comments>
		<pubDate>Thu, 24 Oct 2019 03:33:15 +0000</pubDate>
		<dc:creator><![CDATA[admin]]></dc:creator>
				<category><![CDATA[Archív]]></category>
		<category><![CDATA[Archívum - 2019]]></category>
		<category><![CDATA[Beharangozó]]></category>
		<category><![CDATA[Horváth Roland]]></category>
		<category><![CDATA[Interjú]]></category>
		<category><![CDATA[Kisvárda]]></category>
		<category><![CDATA[Mérkőzés]]></category>
		<category><![CDATA[Program]]></category>
		<category><![CDATA[Riport]]></category>
		<category><![CDATA[Videó]]></category>

		<guid isPermaLink="false">http://elorenkse.hu/site/?p=4518</guid>
		<description><![CDATA[Interj&#250; Horv&#225;th Rolanddal A h&#233;tv&#233;g&#233;n v&#233;gre megt&#246;rt a j&#233;g NB1-es női k&#233;zilabdacsapunk sz&#225;m&#225;ra, hiszen a nagy riv&#225;lis Szombathely otthon&#225;ban siker&#252;lt győznie a csabai h&#246;lgykoszor&#250;nak, amivel megszerezt&#233;k a szezon első pontjait. Meg&#225;ll&#225;s azonban nincs, mert p&#233;nteken m&#225;r &#250;jabb feladat v&#225;r a Lil&#225;kra, m&#233;ghozz&#225; ism&#233;telten egy idegenbeli t&#250;ra k&#246;vetkezik, ez&#250;ttal Kisv&#225;rd&#225;ra. Aktu&#225;lis ellenfel&#252;nk a bajnoki tabella nyolcadik [&#8230;]]]></description>
				<content:encoded><![CDATA[<p>
	<strong>Interj&uacute; Horv&aacute;th Rolanddal</strong>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/10/20191024_horvath_roland.jpg"><img alt="20191024_horvath_roland" class="alignnone size-full wp-image-4521" height="427" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2019/10/20191024_horvath_roland.jpg" width="640" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>A h&eacute;tv&eacute;g&eacute;n v&eacute;gre megt&ouml;rt a j&eacute;g NB1-es női k&eacute;zilabdacsapunk sz&aacute;m&aacute;ra, hiszen a nagy riv&aacute;lis Szombathely otthon&aacute;ban siker&uuml;lt győznie a csabai h&ouml;lgykoszor&uacute;nak, amivel megszerezt&eacute;k a szezon első pontjait. Meg&aacute;ll&aacute;s azonban nincs, mert p&eacute;nteken m&aacute;r &uacute;jabb feladat v&aacute;r a Lil&aacute;kra, m&eacute;ghozz&aacute; ism&eacute;telten egy idegenbeli t&uacute;ra k&ouml;vetkezik, ez&uacute;ttal Kisv&aacute;rd&aacute;ra. Aktu&aacute;lis ellenfel&uuml;nk a bajnoki tabella nyolcadik hely&eacute;n &aacute;ll jelen pillanatban, az eddig lej&aacute;tszott hat tal&aacute;lkoz&oacute;ja alatt &ouml;sszegyűjt&ouml;tt &ouml;t pontj&aacute;nak k&ouml;sz&ouml;nhetően, r&aacute;ad&aacute;sul ebből mindet hazai p&aacute;ly&aacute;n szerezt&eacute;k. Ez is j&oacute;l mutatja, hogy a Szabolcs megyeiek idegenben eddig nem t&uacute;l veretesek, otthon viszont neh&eacute;z t&eacute;rdre k&eacute;nyszer&iacute;teni &#8211; az egykor B&eacute;k&eacute;scsab&aacute;n is megfordult tr&eacute;ner &#8211; Bak&oacute; Botond egy&uuml;ttes&eacute;t. Igaz az első k&eacute;t hazai &ouml;sszecsap&aacute;sukon a bajnoki &uacute;joncokkal kellett farkasszemet n&eacute;zni&uuml;k, akik az&eacute;rt &iacute;gy is okoztak neh&eacute;z pillanatokat a hazaiaknak, ugyanis a Szombathely csapat&aacute;t mind&ouml;ssze k&eacute;t g&oacute;llal, a Szent Istv&aacute;nt pedig h&aacute;rom tal&aacute;lattal siker&uuml;lt csak legyőzni&uuml;k. A Kisv&aacute;rda egy&eacute;bk&eacute;nt meglehetősen nagy v&eacute;rfriss&iacute;t&eacute;sen ment kereszt&uuml;l a ny&aacute;ron, mert t&ouml;bb mint f&eacute;lcsapatnyi j&aacute;t&eacute;kos, &ouml;sszesen 11 k&eacute;zilabd&aacute;z&oacute; t&aacute;vozott a klubt&oacute;l, illetve a szakmai vezet&eacute;s is &aacute;talakult &#8211; &iacute;gy Bak&oacute; Botond kez&eacute;be ker&uuml;lt a karmesteri p&aacute;lca. Ezzel egy&uuml;tt pedig tagadhatatlanul magyarosodott is az egyes&uuml;let, amit az is mutat, hogy a t&aacute;voz&oacute;k list&aacute;j&aacute;n egytől egyig l&eacute;gi&oacute;sok szerepelnek, m&iacute;g az &eacute;rkezők oldal&aacute;n csak k&eacute;t &aacute;tl&ouml;vő Tena Petika&nbsp;&eacute;s Veronika Habankova az, aki nem magyar k&eacute;zilabd&aacute;z&oacute;k&eacute;nt szerepel az &uacute;joncok k&ouml;z&ouml;tt. De rajtuk k&iacute;v&uuml;l m&eacute;g hat j&aacute;t&eacute;kos, a kor&aacute;bban Csab&aacute;n is szereplő Dombi Luca &eacute;s Dajka Bettina, az MTK-b&oacute;l &eacute;rkező kapus Lajtos N&oacute;ra, a bal&aacute;tl&ouml;vő Siska P&aacute;lma &eacute;s B&aacute;r&aacute;ny Krisztina, valamint a jobbsz&eacute;lső Udvardi Laura kezdte meg ny&aacute;ron a munk&aacute;t Kisv&aacute;rd&aacute;n. A legut&oacute;bbi hazai &ouml;sszecsap&aacute;sukon egy&eacute;bk&eacute;nt 24-24-es d&ouml;ntetlent j&aacute;tszottak a V&aacute;c g&aacute;rd&aacute;j&aacute;val, m&iacute;g az előző fordul&oacute;ban Sz&eacute;kesfeh&eacute;rv&aacute;rott&nbsp;szenvedtek 32-25-&ouml;s veres&eacute;get. Ezzel szemben, ahogy m&aacute;r utaltunk&nbsp;is r&aacute; lila-feh&eacute;r csapatunk egy roppant fontos idegenbeli sikerrel hangolt a p&eacute;nteki tal&aacute;lkoz&oacute;ra, amely a m&aacute;sodik &ouml;sszecsap&aacute;sa lesz egy n&eacute;gym&eacute;rkőz&eacute;ses idegenbeli sz&eacute;ri&aacute;nak, ami nyilv&aacute;n nem k&ouml;nny&iacute;ti meg Horv&aacute;th Roland dolg&aacute;t sem. Ettől f&uuml;ggetlen&uuml;l az&eacute;rt &eacute;rthető m&oacute;don a kor&aacute;bbiakhoz k&eacute;pest m&aacute;r l&eacute;nyegesen jobb sz&aacute;j&iacute;zzel nyilatkozott honlapunknak a tr&eacute;ner. </strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Megvan az első győzelmetek, de tal&aacute;n azt m&eacute;g Te sem gondoltad, hogy ennyire magabiztos sikert arattok?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash;&nbsp; Az igazat megvallva nagyon sokat k&eacute;sz&uuml;lt&uuml;nk erre az &ouml;sszecsap&aacute;sra, hiszen a rutinos j&aacute;t&eacute;kosokkal teletűzdelt ellenfel&uuml;nk az&eacute;rt mindenk&eacute;ppen j&oacute; erőt k&eacute;pvisel, ilyen szempontb&oacute;l &eacute;n magam is szorosabb &ouml;sszecsap&aacute;sra sz&aacute;m&iacute;tottam. De az első pillanatokt&oacute;l kezdve nagyon kem&eacute;nyen bele&aacute;lltunk a m&eacute;rkőz&eacute;sbe, a l&aacute;nyok teljes m&eacute;rt&eacute;kben &aacute;t&eacute;rezt&eacute;k a tal&aacute;lkoz&oacute; s&uacute;ly&aacute;t&nbsp;&eacute;s ennek megfelelően is j&aacute;tszottak. V&eacute;gig a mi akaratunk &eacute;rv&eacute;nyes&uuml;lt&nbsp;&eacute;s szinte holtpont n&eacute;lk&uuml;l hoztuk a győzelmet. Sőt az &ouml;sszecsap&aacute;s utols&oacute; szakasz&aacute;ban m&eacute;g n&eacute;h&aacute;ny fiatal j&aacute;t&eacute;kosnak is lehetős&eacute;get tudtam biztos&iacute;tani. Term&eacute;szetesen nek&uuml;nk ment&aacute;lisan rendk&iacute;v&uuml;l sokat jelent ez a siker, mert a j&aacute;t&eacute;kosok is v&eacute;gre l&aacute;tj&aacute;k annak a kem&eacute;ny munk&aacute;nak az eredm&eacute;ny&eacute;t, amelyet ny&aacute;r &oacute;ta elv&eacute;gezt&uuml;nk.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; A szezon első n&eacute;gy m&eacute;rkőz&eacute;s&eacute;hez k&eacute;pest mi volt az a plusz, ami most megvolt a j&aacute;t&eacute;kotokban?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Egy&eacute;rtelműen a v&eacute;dekez&eacute;s &eacute;s a kapusteljes&iacute;tm&eacute;ny. A t&aacute;mad&aacute;sainkkal &eacute;s a g&oacute;ljaink sz&aacute;m&aacute;val eddig sem volt k&uuml;l&ouml;n&ouml;sebb probl&eacute;ma, de h&aacute;tul főleg hatvan percen kereszt&uuml;l nem tudtunk igaz&aacute;n stabilak lenni. A Szombathely ellen viszont v&eacute;gig megvolt az a hat&eacute;kony v&eacute;dekez&eacute;s &eacute;s kapusteljes&iacute;tm&eacute;ny, ami ezen a szinten elengedhetetlen a győzelemhez.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Neh&eacute;z időszakban vagytok most, hiszen n&eacute;gy tal&aacute;lkoz&oacute;t is idegenben kell zsin&oacute;rban megv&iacute;vnotok, igaz az első akad&aacute;lyt m&aacute;r ugye szombaton sikerrel vett&eacute;tek&#8230;</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Igen, &eacute;s tal&aacute;n mondhatom, hogy ez volt az&eacute;rt a legfontosabb &ouml;sszecsap&aacute;sunk, de nyilv&aacute;n minden m&eacute;rkőz&eacute;sen nyerni szeretn&eacute;nk. Sz&oacute;val nem k&ouml;nnyű &iacute;gy zsin&oacute;rban ennyi alkalommal idegemben helyt&aacute;llni, főleg &uacute;gy, hogy r&aacute;ad&aacute;sul m&eacute;g a h&eacute;tk&ouml;zi v&aacute;logatott &ouml;sszetart&aacute;s sem k&ouml;nny&iacute;ti meg a dolgom, ugyanis Kopecz Barbi &eacute;s Kov&aacute;cs Anett is megh&iacute;v&oacute;t kapott a sz&ouml;vets&eacute;gi kapit&aacute;nyt&oacute;l. Persze egyfelől &ouml;r&uuml;l&ouml;k annak, hogy k&eacute;t j&aacute;t&eacute;kosom is a legjobbak k&ouml;z&ouml;tt szerepelhet, m&aacute;sfelől viszont &iacute;gy mind&ouml;ssze csak k&eacute;t napot tudunk teljes l&eacute;tsz&aacute;mban egy&uuml;tt k&eacute;sz&uuml;lni, &eacute;s ugye alapb&oacute;l is el&eacute;g kevesen vagyunk.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; Mit &eacute;rdemes tudni k&ouml;vetkező ellenfeletekről?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; A Kisv&aacute;rda egy kifejezetten j&oacute;l v&eacute;dekező egy&uuml;ttes, akik egy nagyon stabil h&aacute;ts&oacute; szekci&oacute;val rendelkeznek, m&ouml;g&ouml;tt&uuml;k pedig remek kapusokkal. Mondhatjuk, hogy szinte k&eacute;t hasonl&oacute; soruk van, &iacute;gy a mai k&eacute;zilabd&aacute;ban meglehetősen fontos rot&aacute;ci&oacute;t is k&ouml;nnyebben meg tudj&aacute;k oldani. R&aacute;ad&aacute;sul hazai k&ouml;rnyezetben eddig igen kiegyens&uacute;lyozott teljes&iacute;tm&eacute;nyt ny&uacute;jtottak, sz&oacute;val k&ouml;nnyű tal&aacute;lkoz&oacute;ra nem sz&aacute;m&iacute;tok.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>&ndash; De akkor ez&uacute;ttal is a k&eacute;t bajnoki pont&eacute;rt utaztok el?</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	&ndash; Ahogy kor&aacute;bban is mondtam mindig csak a győzelemben gondolkodunk, m&aacute;sban nem is lehet. Ettől f&uuml;ggetlen&uuml;l nyilv&aacute;n nem mi lesz&uuml;nk a tal&aacute;lkoz&oacute; es&eacute;lyesei, de az&eacute;rt mindent meg fogunk tenni az&eacute;rt, hogy helyt&aacute;lljunk &eacute;s lehetős&eacute;g szerint ne &uuml;res k&eacute;zzel t&eacute;rj&uuml;nk haza. Azt hiszem, a szombati m&eacute;rkőz&eacute;s az&eacute;rt m&aacute;r j&oacute; kiindul&oacute; alap lehet. Ha &uacute;gy is j&aacute;tszunk, mint azon tal&aacute;lkoz&oacute;n &eacute;s főleg a v&eacute;dekez&eacute;s&uuml;nk, valamint a kapusteljes&iacute;tm&eacute;ny&uuml;nk is hasonl&oacute; minős&eacute;gű lesz, akkor ez a c&eacute;l nem is annyira el&eacute;rhetetlen.
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<strong>Ami&oacute;ta a Kisv&aacute;rda 2016-ban felker&uuml;lt a legmagasabb oszt&aacute;lyba, az&oacute;ta hat m&eacute;rkőz&eacute;st j&aacute;tszottak egym&aacute;ssal a felek&nbsp;&eacute;s eddig ebből a lil&aacute;k egy alkalommal sem tudtak diadalmaskodni:&nbsp;k&eacute;t d&ouml;ntetlen mellett n&eacute;gy veres&eacute;g a m&eacute;rleg. R&aacute;ad&aacute;sul a legutols&oacute; n&eacute;gy &ouml;sszecsap&aacute;sukat is zsin&oacute;rban a Kisv&aacute;rda nyerte. Az előző szezon őszi b&eacute;k&eacute;scsabai tal&aacute;lkoz&oacute;ja az utols&oacute; m&aacute;sodpercekben lőtt Guialo g&oacute;llal dőlt el, m&iacute;g Kisv&aacute;rd&aacute;n m&aacute;r sokkal sim&aacute;bb 32-22 ar&aacute;ny&uacute; győzelmet arattak a szabolcsiak. A nem t&uacute;l impoz&aacute;ns m&eacute;rlegen teh&aacute;t p&eacute;nteken jav&iacute;thatnak a Lil&aacute;k, a tal&aacute;lkoz&oacute; 18:00 &oacute;r&aacute;t&oacute;l kezdődik a kisv&aacute;rdai V&aacute;rosi Sportcsarnokban, a k&eacute;t j&aacute;t&eacute;kvezető Hargitai G&aacute;bor &eacute;s Mark&oacute; G&aacute;bor lesz.</strong>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	<em>D&ouml;m&eacute;ny Dezső</em>
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a>
</p>
<p style="text-align: justify;">
	[ae-fb-embed url='https://www.facebook.com/elorekezilabda/videos/404401187154643/' width='680']
</p>
<p style="text-align: center;">
	<a href="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png"><img alt="line" class="alignnone size-full wp-image-292" height="9" src="http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/08/line.png" width="680" /></a></p>
]]></content:encoded>
			<wfw:commentRss>http://elorenkse.hu/site/kisvardan-folytatjak-a-csabai-lanyok-20191024/feed/</wfw:commentRss>
		<slash:comments>0</slash:comments>
		</item>
	</channel>
</rss>
