Online fogadás | TippmixPRO

Vereséggel indult a Global Safe Kupa

A Békéscsabai Előre NKSE vereséggel kezdte a III. Global Safe Kupa nemzetközi kézilabda tornát.

A csabaiak 18 órakor a HC Zalau ellen léptek pályára, és nagy küzdelemben, 1 góllal maradtak alul a román együttes ellen.  A lila-fehérek jól kezdték a mérkőzést, feszes védekezés, jó kapusteljesítmény jellemezte a hazaiak játékát, akik szép támadásokat vezetve uralták az első félidőt, és végül 3 gólos előnnyel tértek pihenőre. A második játékrész is a lilák számára indult jobban, 16-11-es csabai előnyt is mutatott az eredményjelző. A hajrában magára talált a vendégcsapat, egyenlítésük után mindkét együttesnek volt támadása a győztes gólért, ezt végül az utolsó percben egy büntetőből a zilahiaknak sikerült elérniük, akik nagy küzdelemben szerezték meg a két pontot.

HC Zalau – Békéscsabai Előre NKSE 22-21 (10-13)
Békéscsaba, 300 néző, vezette: Herczeg, Südi
Békéscsaba: Triffa – Gávai 2, Glusica 5, Dajka, Vasileuskaya 6, Zöldi-Tóth 2, Diószegi.
Cserék: Kölcze, Bottó 1, Vukajlovic, Kovács A. 4, Dukic, Kovacevic 1.
Vezetőedző: Skaliczki László

A csabaiak szombaton 11:30-kor a Mosonmagyaróvár, 18 órakor pedig az Érdi VSE ellen lépnek pályára.

A torna első összecsapásán az Érd 40-23 arányú győzelmet aratott a Mosonmagyaróvár ellen.