Időpont: 2017. szeptember 28. (csütörtök)

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Játékvezetők: Héjjas Tímea, Kránitz Andrea

Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 5, Vukajlovic 1, Pintér, Kovacevic 2, Walfisch 4 (3), Szarka 2. Cserék: Popovic (kapus), Gidai 3, Zöldi-Tóth 3, Bottó 6, Mihálffy 1, Dombi K., Milyó.
Vezetőedző: Skaliczki László

Orosháza: Brunner – Tóth L., Hatala 4, Som 4, Kamuti 1, Takács F. 3, Antal 8. Csere: Késmárki (kapus), Dancsó 3 (3), Székesi, Tobak 1, Horváth N.
Edző: Papp László

Kiállítások: 10, ill. 8 perc.

Hétméteresek: 5/3, ill. 3/3.

Az orosháziaknál sérülés miatt hiányzott, Makai, Zsilák, Vörös, Tóth S. és Zvolenszky. A békéscsabai lányok kezdtek jobban, és a 10. percben 5–1-re vezettek. A 12. percben a jó teljesítményt nyújtó Brunner kapus kivédte Walfisch hétméteresét, majd fokozatosan zárkóztak fel az orosháziak. Különösen a balszélső Antal Jenifer volt elemében, aki sorra lőtte a gólokat, így a 23. percben 7–7-re egyenlített. A félidő végén a hazaiak egy góllal vezettek.

Fordulás után a vendégek kezdtek jobban, és a 35. percben már két góllal vezettek (13–15). Nagy volt a küzdelem, hullámzó volt a játék, mindkét oldalon a szép megoldásokat gyermeteg hibák követték. A 45. percben Antal góljával az ONKC vezetett egy góllal (19–20), majd a házigazdák erősítettek, és a 48. percben Bottó góljaival 22–20-nál már náluk volt az előny. A hajrában a békéscsabaiak tartani tudták a két-három gólos vezetést, és végül nagy csatában megérdemelten nyertek.