24-28 (10-15)

Időpont: 2017. július 28. (péntek) 18:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Békéscsaba: Györkös – Kovács A. 2, Walfisch 4 (1), Pintér 1, Kovacsevics, Vukajlovic 2, Szarka 4. Cserék: Popovics, Horváth D. (kapusok), Zöldi-Tóth 2, Gidai 2, Bottó 3 (2), Mihálffy 2, Farkas K. 2, Vér.
Vezetőedző: Skaliczki László

Az első tesztmeccsen a Mester Klubban edzőtáborozó újonc NB I-es kecskemétieket fogadták a lila-fehérek. A vendégek kezdtek jobban a 11. percben 6–4-re vezettek. A hazaiaknál a balszélső Szarka dobálta a gólokat. A kecskemétiek tartották 3-4 gólos előnyüket, és a félidő végén öt góllal vezettek. Szünet után a csabaiak két gólra feljöttek (38. p: 15–17). A folytatásban Siska és Gulyás góljaival a vendégek öt góllal elhúztak. A lila-fehérek még felzárkóztak két gólra (55.p.: 23–25), de a hajrában növelni tudta előnyét az újonc. A békéscsabaiaknak voltak jó és gyengébb szakaszai a végig küzdelmes mérkőzésen, a cél a hibák kijavítása lehet a szeptemberi bajnoki rajtig.