Időpont: 2017. április 15. (szombat) 18:00 óra

Versenybírók: Rózsa László, Báder Róbert

Érd: Gridnyeva Szvetlána (0), Takács Kitti (0), Szabó Laura (1), Bulatovic Andela (2), Janurik Kinga (0), Kisfaludy Anett (5), Klivinyi Kinga (2), Gulyás Vanda (0), Fekete Bozsana (5), Araújo Larissa (0), Stojak Zeljana (0), Kiss Nikolett (0), Signate Mariama (5), Krpez Slezak Katarina (11), Barján Bianka (2), Gonzalez Alvarez Mireya (1).
Vezetőedző: Szabó Edina

Békéscsaba: Triffa Ágnes (0), Gávai Szonja (2), Bottó Rózsa (3), Vukajlovic Aleksandra (1), Dukic Jovana (2), Diószegi Nikolett (2), Vasileuskaya Natallia (8), Kölcze Gabriella (0), Walfisch Mercédesz (1), Terenyi Bianka (0), Kovacevic Jovana (5), Gidai Eszter (0).
Vezetőedző: Skaliczki László

sargalapSárgalapok: Bulatovic Andela (1), Kisfaludy Anett (1), Klivinyi Kinga (1), Vukajlovic Aleksandra (1), Kovacevic Jovana (1).

ora Kiállítások: Bulatovic Andela (2 perc), Signate Mariama (2 perc), Gonzalez Alvarez Mireya (2 perc), Walfisch Mercédesz (2 perc).

gol Hétméteresek: Szabó Laura (0/1), Krpez Slezak Katarina (3/5), Vasileuskaya Natallia (4/4), Walfisch Mercédesz (0-1).

A liláknál nem szerepelhetett a sérült Glusica Leposava és Zöldi-Tóth Katalin. Az első gólt a 3. percben Dukic szerezte, de a több hazai és külföldi válogatottat szerepeltető, a tabella harmadik helyén álló érdiek Bulatovic góljával hamar fordítani tudtak. A folytatásban egyre magabiztosabbak lettek az érdiek, így a 8. percben már 5–2-re vezettek. A lila-fehérek hétméteresekkel zárkóztak és próbálták tartani a lépést (16. p.: 8–6). Skaliczki László együttese kiválóan védekezett, ami a 22. percben megteremtette az egyenlítés lehetőségét (9–9). A hajrában két góllal elhúzott a házigazda, erre is volt még válaszuk a vendégeknek, a félidő utolsó percei azonban a házigazdák akarata szerint alakult.

20170415_erd_elore

Fordulás után lendületesen kezdtek a hazaiak, és a 37. percben már hétgólos előnyt harcoltak ki, miután a vendégek sokat hibáztak (20–13). A hazai gólgyártásban a jobbszélső, Krpez járt az élen, aki ekkor már a nyolcadik találatát jegyezte. A látogatók nem adták meg magukat és becsületesen küzdve tartották a lépést. Az érdiek azonban a félidő közepén ismét fokozták a tempót. A csabaiaknak is voltak jó periódusaik: 26–17-es állásnál például zsinórban négyszer találtak kapuba, megakadályozni azonban így sem tudták az érdiek magabiztos győzelmét. A házigazda a hajrára rendezte sorait és a papírformának megfelelő magabiztossággal nyert.

A látottak alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt, a mérkőzés egyes szakaszaiban jó teljesítményt nyújtó lila-fehérek ellen.