EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – Csepel DSE

benkse_150spacercsepel_dse_150

Női Magyar Kupa 2021/2022.

39-22 (21-11)

A BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL LEHETSÉGES!

Időpont: 2021. október 13. (szerda) 17:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Játékvezetők: Gulybán Olivér, Juhász Dániel

Versenybírók: Nagy Ferenc, Túróczy József

Békéscsaba: Andróczki Flóra (0), Giricz Laura Gerda (0), Szögi Tímea (2), Iván Emese (0), Gyimesi Kitti (2), Bucsi Lili (6), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (0), Kukely Anna (1), Gyenes Imola (3), Baráth Berta (0), Török Fanni (5), Szabó Dóra (2), Zsemberi Zóra (1), Karacs Jázmin (10), Bencsik Bojána (7).
Vezetőedző: Papp Bálint.

Csepel: Bálint Renáta (1), Kaffka Eszter (0), Farkas Flóra (2), Kemenczik Martina (1), Pervein Orsolya Kata (3), Klacsák Zsófia (1), Lipovics Gabriella (0), Molnár-Gábor Dalma (1), Kiss Gabriella (4), Kerner Tünde (1), Kiss Virág (2), Csiki Janka (6).
Vezetőedző: Varga Márta.

sargalap Sárga lapok: Gyenes Imola (1), Török Fanni (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Giricz Laura Gerda (2. perc), Bucsi Lili (4. perc), Karacs Jázmin (2. perc), Molnár-Gábor Dalma (2. perc), Csiki Janka (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Bucsi Lili (0/1), Farkas Flóra (1/1), Pervein Orsolya Kata (0/1), Kerner Tünde (1/2), Kiss Virág (0/1).

Magabiztos továbbjutás a kupában

A Békéscsabai Előre NKSE bejutott a női kézilabda Magyar Kupa 3. fordulójába, miután 39-22-re legyőzte a Csepel DSE együttesét.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE - Csepel DSE

Tavaly még két osztály volt a csapatok között, most viszont két NB I/B-s csapat találkozóját rendezték a kupasorozat második fordulójában. Az összecsapás esélyese a Békéscsaba volt, amely a feljutás reményében indította a szezont, azonban a csepeliek bátran kezdtek és a 4. percben két góllal vezettek (1-3). A Békéscsaba gyorsan válaszolt, a mérkőzésen tíz gólig jutó Karacs Jázmin góljaival és ziccerből szerzett találataival a 7. percben már a hazaiak vezettek (5-3). A hazaiaknál a kulcsemberek közül Gyimesi Kitti és Kukely Anna is kezdett, de ezúttal csak negyedórát kaptak Papp Bálinttól, aki mindenkinek lehetőséget adhatott az összecsapáson. A félidő utolsó harmada a házigazdáról szólt, jó védekezés mellett egy 8-0-s sorozatot produkált és meggyőző előnnyel mehetett a szünetre (21-11).

Az Előre NKSE a szünet utáni percekben végleg megtörte a tartalékos kerettel, főként a tapasztalatszerzés céljából érkező vendégeket. A fordulás után hat gólt szerző Bencsik Bojána vezetésével folyamatosan nőtt a különbség (28-13). A házigazdánál még Szabó Dóra is bekapcsolódott a gólgyártásba üreskapus gólokkal. (32-14). A hajrában kozmetikázott az eredményen a Csepel, a fiatal sorával szereplő csabaiak mellett zsinórban ötször találtak a kapuba (35-20).

A 39-22-es végeredményt Zsemberi Zóra állította be, a csabaiak magabiztosan jutottak a 3. fordulóba.

Papp Bálint együttese hétvégén a Tempo KSE otthonában folytatja a bajnokságot.