EUbility Group-Békéscsabai ENKSE – Eszterházy SC

benkse_150spacereger_sc_150

NB I/B női felnőtt-Kelet 8. forduló

29-25 (12-12)

A BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL LEHETSÉGES!

Időpont: 2021. november 6. (szombat) 17:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Játékvezetők: Rózsahegyi Brigitta, Südi Péter

Versenybírók: Kocsis-Sajti Anikó, Szegedi Zsolt

Békéscsaba: Andróczki Flóra (0), Giricz Laura Gerda (2), Szögi Tímea (1), Iván Emese (1), Gyimesi Kitti (4), Bucsi Lili (0), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (9), Kukely Anna (7), Gyenes Imola (0), Kukely Klára (4), Baráth Berta (0), Török Fanni (0), Szabó Dóra (0), Karacs Jázmin (1), Bencsik Bojána (0).
Vezetőedző: Papp Bálint.

Eger: Leiner Bernadett Réka (0), Bató Lili (5), Bernát Dorina (1), Szecsődi Laura Andrea (4), Szeberényi Flóra (2), Pankotai Luca (3), Alaxai Zoé (5), Zákányi Blanka (0), Tóth Abigél (0), Nagy Éva (0), Lengyel Eszter (4), Csomós Anna Judit (0), Kiser Panna (1), Romány Kinga (0).
Vezetőedző: Kuti Bettina.

sargalap Sárga lapok: Gyimesi Kitti (1), Kukely Anna (1), Tóth Abigél (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Iván Emese (2. perc), Gyimesi Kitti (4. perc), Mayer Szabina (2. perc), Kukely Anna (2. perc), Szecsődi Laura Andrea  (4. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Kukely Anna (1/1), Bató Lili  (0/1), Szecsődi Laura Andrea (1/1), Zákányi Blanka (0/1).

A szombat esti rangadón az első perctől kezdve nagy csata folyt pályán. A 7. percben 3–3 volt az állás, majd a vendégek átvették a vezetést (4–5). A 16. percben 8–7-re fordított az Előre NKSE. A 19. percben egy gólos hátrányban időt kért Papp Bálint, ami használt, hiszen három góllal elhúztak a hazaiak (25. p.: 12–9). Az Eger nem adta fel, és a szünetig kiegyenlített.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE - Eszterházy SC

Fordulás után felváltva estek a gólok, a 39. percben az Eger kétgólos előnyt szerzett (15–17). A lila-fehérek nem adták fel, előbb egyenlítettek, majd a 43. percben 20–18-ra fordítottak, amikor a vendégek időt kértek. A békéscsabaiak elsősorban a volt válogatott Mayer Szabina, és Kukely Anna góljaival fokozatosan elhúztak, a 49. percben már 24–19-re vezettek. Az egriek nem adták fel, és az 54. percben 26–25-re felzárkóztak. Az utolsó percekben jól védekeztek a csabaiak, és még három gólt lőttek, így végül nagy küzdelemben megérdemelten nyerték a rangadót.