A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. május 15. (vasárnap) 18:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Játékvezetők: Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka

Versenybírók: Klucsó Jenő, Lekrinszki Tivadar

Játékvezető ellenőr – szövetségi ellenőr: Szabó Imre

Békéscsaba: Andróczki Flóra (2), Giricz Laura Gerda (2), Szögi Tímea (1), Iván Emese (3), Gyimesi Kitti (4), Bucsi Lili (5), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (2), Kobel aTamara (0), Kukely Anna (1), Kukely Klára (1), Török Fanni (0), Szabó Dóra (1), Zsemberi Zóra (0), Borbély Márta (5), Bencsik Bojána (3).
Vezetőedző: Papp Bálint.

Komárom: Kubina Molli (0), Kocsis Ágnes (4), Simsik Cyntia (3), Liszkai Krisztina (0), Kiss Orsolya (0), Szabó-Kovacsicz Mónika (2), Gengeliczky Lili (3), Orbán Adrienn (2), Pozsgai Fanni (0), Molnár Zsófia (0), Póczik Kata (2), Temes Bernadett (2).
Vezetőedző: Szakács Péter

sargalap Sárga lapok: Gyimesi Kitti (1), Török Fanni (1), Papp Bálint (1), Simsik Cyntia (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Kukely Klára (2. perc), Kocsis Ágnes (4. perc), Simsik Cyntia (4. perc), Póczik Kata (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Giricz Laura Gerda  (1/1), Kukely Anna  (1/1), Simsik Cyntia  (0/1), Gengeliczky Lili (1/1).

Győzelemmel búcsúztunk hazai pályán

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE - Komáromi VSE 30-18 (16-9)

Fotó: Antal János

A vendégek kezdtek jobban a vasárnap esti találkozón, a 7. percben 3–2-re vezettek. Három perccel később már két gól volt a Komárom előnye (3–5). Ezt követően erősített az Előre NKSE, és a 14. percben 6–5-re fordítani tudott. A folytatásban a lila-fehérek irányították a játékot, és a 24. percben már három góllal 11–8-ra vezettek. Megmaradt a csabai lendület az első félidő hét gólos csabai előnnyel zárult.

Fordulás után is a békéscsabaiak diktálták a tempót, a 38. percben 19–13-ra vezetett a hazai együttes. A házigazdáknál mindenki lehetőséget kapott, és a lila-fehérek növelték az előnyt a 44. percben 23–15 volt az állás. A békéscsabai együttesben ismét pályára lépett sérülése után Giricz Laura, aki kétszer vette be a vendégek kapuját. A félidő hajrájában már kilenc volt a különbség, a csabaiak 26–17-re vezettek az 52. percben. A hajrában újabb gólokat lőttek a lila-fehér lányok, és végül 12 gólos győzelmet arattak, ezzel alaposan visszavágtak az április 2-ai kétgólos vereségért a három volt válogatottat (Temes Bernadett, Orbán Adrienn, Szabó-Kovacsicz Mónika) felvonultató vendégek ellen.

Papp Bálint: – A lányoktól azt kértük, hogy élvezzék a mai mérkőzést. A látottak alapján ez sikerült, hiszen magabiztosan győztünk. Köszönöm a csapat, a vezetők és a szurkolók egész éves támogatását.

A találkozó után a csabaiak felvették a bajnokcsapat feliratú pólót és együtt ünnepeltek a szurkolókkal.