A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. április 9. (szombat) 17:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Játékvezetők: Kovács-Sebők Stefánia, Réti Rebeka

Versenybírók: Fekete József István, dr. Nádasdi Tamás

Játékvezető ellenőr – szövetségi ellenőr: Klucsó Jenő

Békéscsaba: Andróczki Flóra (2), Giricz Laura Gerda (0), Szögi Tímea (0), Iván Emese (2), Vámosi Panna (0), Gyimesi Kitti (6), Bucsi Lili (0), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (3), Kukely Anna (10), Kukely Klára (0), Török Fanni (1), Szabó Dóra (0), Zsemberi Zóra (0), Borbély Márta (1), Bencsik Bojána (0).
Vezetőedző: Papp Bálint.

NEKA: Varga Emília (6), Csíkos Luca (1), Kellermann Dóra (4), Faragó Lea (0), Csata Panna (0), Szabó Anna (3), Molnár Dorottya (0), Zaj Klára (0), Horváth Petra (0), Pálmai Liza (0), Nagy Laura (0), Németh Kata (0), Kocsis Bettina (0), Kovalcsik Bianka (3), Szabó Lili Zsófi (3), Vártok Tamara (3).
Vezetőedző: Bohus Bea.

sargalap Sárga lapok: Iván Emese (1), Papp Bálint (1), Csíkos Luca (1), Szabó Lili Zsófi (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Gyimesi Kitti (2. perc), Kukely Anna (4. perc), Csíkos Luca (2. perc).

A lila-fehérek nyerték a rangadót.

A mérkőzésen Török Fanni lőtte az első gólt, amire kettővel válaszoltak a vendégek. A 6. percben 3–2-re vezetett a Békéscsaba. Felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott jelentősebb előnyt szerezni. A 10. percben 5–3-at mutatott az eredményjelző. A 14. percben 6–4-nél a NEKA mestere, a korábbi békéscsabai játékos, és edző Bohus Bea időt kért. Szabó Dóra jól védett a hazaiak kapujában, ezzel elbizonytalanította az akadémistákat. Az időkérés használt, a vendégek támadójátéka feljavult, így a 19. percben 8–7-re felzárkóztak. Izgalmasan alakult az első félidő végjátéka. A 26. percben 9–9-re egyenlített a vendégcsapat.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE - NEKA 25-23 (10-10)

Fotó: Antal János

Fordulás után a csabaiak kezdtek jobban, és két perc alatt két gólt lőttek. A hazaiak emberhátrányba kerültek kétszer is, így a 36. percben 13–13-ra egyenlített a NEKA, majd két perc múlva a vezetést is átvette (13–14). A lila-fehérek nem adták fel, Gyimesi révén egalizáltak, majd fokozatosan elhúztak, a 44. percben már 18–14 volt az állás, amikor Bohus Bea időt kért. Kukely Anna kiállítása után egy gólra jött fel a Balaton-parti alakulat, így a 47. percben 19–18-et mutatott az eredményjelző. A nagy tét miatt idegesen játszottak a kézilabdázók, sok volt a hiba mindkét oldalon.

A NEKA három gólra feljött, de az okosan kézilabdázó csabaiak ismét ötgólos előnyt szereztek amikor az 57. percben időt kért Bohus Bea. A hajrában faragott hátrányán a vendégcsapat, de azb Előre NKSE győzelmét nem tudta megakadályozni.

Sikerével a Békéscsaba négypontos előnyre tett szert a tabella élén az akadémistákkal szemben.