Időpont: 2022. február 19. (szombat) 17:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Játékvezetők: Ignéczi Ivett, Pánczél-Héjjas Tímea

Versenybírók: Szabó Imre, Antali Dániel Gábor

Békéscsaba: Giricz Laura Gerda (1), Szögi Tímea (0), Iván Emese (8), Vámosi Panna (4), Bucsi Lili (1), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (4), Kukely Klára (4), Kukely Anna (3), Török Fanni (0), Szabó Dóra (0), Zsemberi Zóra (0), Karacs Jázmin (1), Borbély Márta (2), Bencsik Bojána (1).
Vezetőedző: Papp Bálint.

Szeged: Frányó Laura (2), Szécsi Rebeka (4), Nagy Renáta (3), Dudás Dominika (3), Szabó Fanni (1), Baráth Kitti (1), Budai Boglárka (0), Farkas Adrienn Boglárka (2), Csoknyai Nóra (0), Rácz Petra (0), Porobic Zoé (0), Szabó Leila (3).
Vezetőedző: Kozma Flóra

sargalap Sárga lapok: Kukely Anna (1), Baráth Kitti (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Bucsi Lili (2. perc), Dudás Dominika (2. perc), Baráth Kitti (2. perc), Csoknyai Nóra (2. perc).

Magabiztos győzelem hazai pályán

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE - PC Trade Szeged NKE 29-19 (13-12)

EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE–PC Trade Szegedi NKE 29–19 (13–12) Idegesen játszott a hazai együttes, így a 11. percben meglepetésre 5–3-as szegedi előnyt jegyezhettünk fel. Ebben az időszakban gyenge volt a békéscsabaiak lövéshatékonysága, nem érte el az ötven százalékot. A 18. percben 5–8-at mutatott az eredményjelző, a lila-fehérek továbbra sem találták meg a vendégek játékának ellenszerét. Ezt követően ritmust váltottak a békéscsabaiak, három perc alatt egyenlítettek (21. p.: 8–8), és ekkor a szegediek időt kértek. Kapust cserélt az Előre, Csizmadia állt a háló elé – aki többször is jól védett – így a 24. percben 11–9-re átvette a vezetést a házigazda együttes. A szünetben egy góllal vezetett az ENKSE, egy sok hibával tarkított félidő után.     A házigazdák fokozatosan elhúztak, a 48. percben Iván Emese nyolcadik gólja után 25–16 volt az állás. A hajrában tartotta jelentős előnyét a Békéscsaba, és második félidei jó játékával végül tíz góllal győzött, ezzel százszázalékos teljesítménnyel nyerte a Keleti csoportban az alapszakaszt.