A MÉRKŐZÉS VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNY NÉLKÜL IS MEGTEKINTHETŐ!

Időpont: 2022. március 26. (szombat) 18:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 1389. hrsz.

Játékvezetők: dr. Csuka Pál, Kocsis Olivér

Versenybírók: Fekete József István, dr. Nádasdi Tamás

Békéscsaba: Andróczki Flóra (4), Szögi Tímea (0), Iván Emese (6), Vámosi Panna (4), Gyimesi Kitti (1), Bucsi Lili (1), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (1), Kukely Anna (4), Kukely Klára (3), Török Fanni (0), Szabó Dóra (0), Zsemberi Zóra (0), Karacs Jázmin (2), Borbély Márta (4), Bencsik Bojána (5).
Vezetőedző: Papp Bálint.

Pénzügyőr: Rubint Evelin (0), Tímár Petra (0), Háfra Luca (2), Varga Panni (3), Hudra Enikő (5), Pasqualetti Tímea (0), Sass Kincső (0), Polgár Rebeka (0), Vad Anna (2), Ködmön Krisztina (2), Tóth Adél (5), Mayer Lívia (1), Bagi Kata Barbara (0).
Vezetőedző: Csenki Judit

sargalap Sárga lapok: Gyimesi Kitti (1), Török Fanni (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Andróczki Flóra (2. perc), Gyimesi Kitti (2. perc), Kukely Klára (2. perc), Török Fanni (2. perc), Háfra Luca (2. perc), Bagi Kata Barbara (2. perc).

Idegesen kezdett mindkét csapat, az első gólra a hatodik percig kellett várni, ekkor Karacs talált be. A 8. percben 3–0-ás csabai vezetést mutatott az eredményjelző. A 13. percben már öt gól volt a hazaiak előnye, ekkor 7–2-re vezetett a lila-fehér együttes. A folytatásban is a házigazda diktálta a tempót, így a 16. percben már 10–4 volt az állás. A Békéscsaba fokozatosan növelte az előnyt, és a 21. percben már 13–5-ös előnyt jegyezhettünk fel. Papp Bálint a 26. percben kapust cserélt, Szabó Dóra váltotta Csizmadiát. Az első félidő hajrájában is a lila-fehérek irányítottak, így a játékrész végén nyolcgólos hazai előnnyel (19–11) mehettek pihenőre.

EUbility Group-Békéscsabai ENKSE - Pénzügyőr SE 35-20 (19-11)

Szünet után felváltva estek a gólok, miközben egyre több játékosnak adott lehetőséget Papp Bálint a házigazdáknál. A 35. percben 21–14 volt az állás. A 41. percben már kilenc góllal vezetett az Előre NKSE (23–14), amikor a fővárosiak edzője, a korábban játékosként Békéscsabán is megfordult Csenki Judit időt kért. Két perccel később először alakult ki tízgólos különbség a két együttes között (25–15). Lendületesen kézilabdázott a Csaba, a vendégek nem tudtak nagyobb ellenállást kifejteni.

Az utolsó tíz percben állandósult a 10-13 gólos különbség, végül a lila-fehérek magabiztosan tizenöt góllal győztek, ezzel megerősítették első helyüket a tabellán, és javítani tudtak a múlt heti Kozármisleny elleni vereség után.

Papp Bálint: – Megfelelő motiváltsággal mentünk bele a mérkőzésbe, és a jó védekezés után könnyű gólokat szereztünk. Örülök, hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni, de ahogy a múltkori vereséget, úgy ezt a győzelmet is a helyén kell kezelnünk. Karacs Jázminnak jobbulást kívánunk!