Ferencvárosi TC U19 – EUbility Group-Békéscsabai ENKSE

ftc_150spacerbenkse_150

NB I/B női felnőtt-Kelet 10. forduló

30-35 (12-17)

A BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL LEHETSÉGES! AZ ORROT ÉS SZÁJAT ELTAKARÓ MASZK VISELÉSE KÖTELEZŐ!

Időpont: 2021. november 20. (szombat) 18:00 óra

Helyszín: Elek Gyula Aréna

Cím: 1101 Budapest, Kőbányai út 47/a.

Játékvezetők: Dáné Rita, Marton Zsófia

Versenybírók: Báthori Dezső, Várhegyi Attila

FTC: Baróti Bettina (0), Ballai Anna (1), Tóth Eszter (0), Horváth Fanni (4), Imre Szofi (0), Marik Dalma (0), Aranyi Vivien (0), Kobák Dorina (0), Tóth Anna Ágnes (0), Majoros Klaudia (2), Bánfai Virág (7), Gém Léna (3), Simon Petra Anna (6), Kármán Luca (6), Mészáros Virág (0), Buzsáki Bodza (1).
Vezetőedző: Simics Judit

Békéscsaba: Andróczki Flóra (1), Giricz Laura Gerda (8), Szögi Tímea (1), Iván Emese (2), Vámosi Panna (0), Gyimesi Kitti (2), Bucsi Lili (2), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (5), Kukely Anna (7), Madera-Domokos Claudia Esther (0), Kukely Klára (1), Török Fanni (3), Szabó Dóra (0), Karacs Jázmin (2), Bencsik Bojána (1).
Vezetőedző: Papp Bálint

sargalap Sárga lap: Gyimesi Kitti (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Simon Petra Anna (2. perc), Kármán Luca (2. perc), Szögi Tímea (2. perc), Kukely Klára (2. perc), Karacs Jázmin (2. perc).

A találkozó elején felváltva estek a gólok, az 5. percben 3–2-re vezettek a hazaiak, majd 4–4-re egyenlítettek a békéscsabai lányok. A 8. percben vette át a vezetést az Előre NKSE Mayer góljával (5–6). A folytatásban is nagy csata folyt a pályán, a 19. percben 11–10-es fővárosi előnyt mutatott az eredményjelző. A 24. percben Kukely Anna két góljával 13–11-re fordított a vendégcsapat. Ez megnyugtatta a lila-fehéreket, akik fokozatosan elhúztak 17–11-re, és a szünetben öt góllal vezettek.

Fordulás után gyors két csabai gólt jegyezhettünk fel, így a 33. percben már 12–19 volt az állás. A lila-fehérek tartották az öt-hat gólos előnyüket, a 38. percben 23–18-ra vezettek. A csabai lányok irányították a játékot, a kapu előtt határozottak voltak, így a 43. percben már kilenc gól volt az előnyük (18–27). A folytatásban a hazaiak megkezdték a felzárkózást, az 54. percben már csak hat gól volt a lila-fehérek előnye (26–32), amikor az FTC edzője Simics Judit időt kért. A hajrában a fővárosiak öt gólra csökkentették a hátrányt.

A küzdelmes mérkőzésen a 25. perctől fokozatosan elhúzott a Békéscsaba, és magabiztosan nyert. A lila-fehérek veretlenül vezetik az NB I B. Keleti csoportjának tabelláját.

Papp Bálint: – Fontos két pontot szereztünk idegenben, örülünk a győzelemnek. Mindenki lehetőséget kapott a csapatból ezen a találkozón, amelyen megérdemelten győztünk.