Időpont: 2018. november 6.(kedd) 18:30 óra

Helyszín: Kecskemét, Messzi István Sportcsarnok

Játékvezetők: Héjjas Tímea, Kránitz Andrea

Békéscsaba: Horvát D. – Kovács A. 3, Vukajlovics 1, WALFISCH 12 (2), Giricz, Djokovics 1, BOTTÓ 6.
Csere: Binó (kapus), Zöldi-Tóth 3, AGBABA 4, Kukely 1.

A Kecskemét legjobb góldobói: Pénzes 7, Kemény 5.

Kiállítások: 10, ill. 2 perc.

Hétméteresek: 6/3, ill. 2/2.

Remek hajrával továbbjutott az ENKSE a Magyar Kupában

Elsőként a Békéscsaba jutott a női kézilabda Magyar Kupa negyedik fordulójába. Horváth Roland együttese a kedd esti kecskeméti találkozó utolsó tíz percében lépett a „gázpedálra”, amellyel célt is ért, így várhatja a következő kör sorsolását.

20181106_kecskemet_elore_mk

A kedd esti találkozón az NB I B-s hazaiak kezdtek jobban, a 10. percben 6–5-re vezettek. A folytatásban is a házigazdák akarata érvényesült és mivel a vendégek többször hibáztak védekezésben, így a 13. percben már négy gólos kecskeméti előnyt mutatott az eredményjelző (9–5). A lila-fehérek támadásaiba is gyakran vegyült pontatlanság, így a 20. percben 12–9 volt az állás. A félidő hajrájában tartani tudta előnyét a Kecskemét, melyben a volt békéscsabai kölcsönjátékos, a fiatal Pénzes Laura járt élen a gólszerzésben.

Szünet után felváltva estek a gólok, majd a házigazdák erősítettek, így a 43. percben már négy góllal jártak előrébb (21–17). Horváth Roland időkérése sem tudta megváltoztatni a játék medrét. Az 50. percben még három gólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (24–21), azonban mintha ekkorra felemésztette volna erőtartalékjait a Kecskemét. Egy 7–0-ás békéscsabai gólszéria következett, így az 55. percben 28–24-re már az Előre NKSE-nél volt az előny. A hajrában „ráült” az eredményre a csabai együttes, amely a második félidőben mutatott jobb teljesítménye alapján megérdemelten nyert és jutott tovább a kupa következő fordulójába.

Forrás: Békés Megyei Sport Extra

Fotó: Antal János