Időpont: 2019. április 12. (péntek) 18:00 óra

Játékvezetők: Horváth Péter, Marton Balázs

Versenybírók: Sándor Tamás, Lustig Imre Roland

Kisvárda: Aneta Benko (0), De Araujo Tamires (3), Avdekova Elena (2), Rebicova Marianna (1), Milosevic Tímea (1), Pásztor Bettina (0), Tomkovic Ana (1), Klikovac Andrea (5), Kordowiecka Weronika (0), Orbán Adrienn (7), Radojevic Tamara (6), Guialo Isabel Wangimba (2), Milanovic Litre Vesna (1), Hakunova Marija (2), Soltész Petra (1), Balogh Panna (0).
Vezetőedző: Dévényi János

Békéscsaba: Bottó Rózsa (1), Gidai Eszter (3), Giricz Laura Gerda (0), Dombi Katalin (0), Walfisch Mercédesz (6), Horvát Dorina Szilvia (0), Ekker Gitta (0), Kovács Anett (4), Török Csenge (0), Csizmadia Fanni Klára (0), Kukely Anna (3), Agbaba Marija (5).
Vezetőedző: Horváth Roland

sargalap Sárgalapok: Orbán Adrienn (1), Milanovic Litre Vesna (1), Bottó Rózsa (1), Giricz Laura Gerda (1), Dombi Katalin (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Milanovic Litre Vesna (2. perc), Hakunova Marija (2. perc), Bottó Rózsa (2. perc), Gidai Eszter (2. perc), Walfisch Mercédesz (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Tomkovic Ana (0/1), Radojevic Tamara (5/5), Walfisch Mercédesz (1/1).

A kényszerű okokból rendkívül fiatal és tartalékos csabai együttes 10 gólos törvényszerű vereséget szenvedett Kisvárdán, az NB I–es női kézilabda-bajnokság 21. fordulója pénteki mérkőzésén. Amíg bírták fizikálisan helytálltak Horváth Roland tanítványai, de csodák nincsenek…

20190412_kisvarda_elore

Fotó: Antal János

A péntek esti találkozón a vendégeknél nem szerepelhetett a sérült Balog J., Zöldi-Tóth, Szögi, és kiesett a derékfájással küszködő Vukajlovics is. A két klub megegyezése alapján a kölcsönjátékos Marincsák sem léphetett pályára a lila-fehéreknél. A kényszerű okokból alaposan megfiatalított gárda is kiválóan tartotta magát, amíg bírta erővel. Az első gólt Walfisch lőtte hétméteresből, majd Kukely is betalált. Horvát kapus hetest védett, majd a fiatal Kukely kétszer is eredményes volt, így a 11. percben a Csaba vezetett 5–3-ra. Két perccel később 5–5-nél Horváth Roland időt kért. Ezután felváltva estek a gólok, majd a félidő hajrájában fokozatosan húzott el többet rotáló, fizikális fölényben lévő Kisvárda, amely jól használta ki, hogy a fáradó vendégek sok labdát eladtak.

A szünetben jót tett a kis szusszanás a vendégeknek. Megint jól kezdtek, a félidei ötből három gólt is ledolgoztak, de a 40. perctől erősített a Kisvárda, és négy minuta alatt az addigi legnagyobb előnyt alakította ki (21–14) a kevés cserével rendelkező csabaiak ellen. A meccs finise hasonlóan alakult az első félidőhöz: a hazaiak sorra lőtték a gólokat, a sokat hibázó vendégek ellen, az 51. percben már tíz gól volt a különbség (26–16), ami már nem nőtt tovább.

A végig küzdelmes mérkőzésen a tizenkét légióst szerepeltető hazaiak papírforma sikert arattak. A vendégek amíg bírták erővel, remekül helytálltak, ha bővebb a keretük szorosabb eredmény születik.

Dévényi János: – Mi kezdtük idegesebben a mérkőzést, aztán helyreállt a rend. Hiányzott már ez a győzelem, megpróbáljuk a jövőben kiküszöbölni a hullámvölgyeket, amelyek ezen a mérkőzésen is elértek bennünket.

Horváth Roland: – Tartalékosan érkeztünk, meghatározó játékosaim hiányoztak, ezért sok fiatal lépett pályára. Elfogytunk a huszadik percben és nem tudtuk tartani a rutinos kisvárdai kézilabdázókat.

Forrás: Békés Megyei Sport Extra