Időpont: 2022. április 2. (szombat) 17:30 óra

Cím: 2900 Komárom, Czuczor Gergely u. 62.

Versenybírók: Erdélyi Péter, Horváth Miklós Péter

Játékvezető ellenőr – szövetségi ellenőr: Herczeg Béla

Komárom: Kubina Molli (0), Kocsis Ágnes (2), Simsik Cyntia (8), Liszkai Krisztina (0), Kiss Orsolya (0), Szabó-Kovacsicz Mónika (4), Karalyos Orsolya (1), Gengeliczky Lili (0), Orbán Adrienn (4), Tarjányi Szilvia (2), Molnár Zsófia (0), Póczik Kata (0), Temes Bernadett (6).
Vezetőedző: Szakács Péter

Békéscsaba: Andróczki Flóra (3), Szögi Tímea (0), Iván Emese (6), Vámosi Panna (1), Gyimesi Kitti (4), Bucsi Lili (0), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (5), Kukely Anna (1), Kukely Klára (2), Török Fanni (2), Szabó Dóra (0), Zsemberi Zóra (0), Borbély Márta (1), Bencsik Bojána (0).
Vezetőedző: Papp Bálint.

sargalap Sárga lapok: Kocsis Ágnes (1), Nagy Péter (1), Iván Emese (1), Gyimesi Kitti (1), Török Fanni (1), Papp Bálint (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Karalyos Orsolya (2. perc), Tarjányi Szilvia (2. perc), Temes Bernadett (2. perc), Andróczki Flóra (2. perc), Iván Emese (2. perc), Kukely Anna (2. perc), Török Fanni (2. perc), Bencsik Bojána (2. perc).

line

A listavezető Békéscsabai ENKSE a Komárom VSE otthonában lépett pályára a női kézilabda NB I/B felsőházi rájátszásában, szombaton.

A mérkőzés hazai találattal indult, majd a folytatásban felváltva érkeztek a gólok. Így ment ez egészen a 15. percig, amikor a Komárom 8:5-re lépett meg ellenfelétől. A Békéscsaba hajtott az egyenlítésért, ami a 24. percben össze is jött. Papp Bálint együttese itt azonban nem állt meg, a félidő végére sikerült megszerezni a vezetést is, így a felek 13:11-es csabai vezetésnél mentek a nagyszünetre.

Komárom VSE - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 27-25 (11-13)

Fotó: Antal János

A fordulást követően jól kézilabdázott a lila-fehér vendég együttes, amely a 36. percben Iván Emese találata után 17:13-ra lépett meg. Hiába vezetett négy találattal a Békéscsaba, a kihagyott ziccerek és lehetőségek megbosszulták magukat, sőt Papp Bálint csapata több alkalommal emberhátrányba került. A Komárom kihasználta a csabaiak hibáit és a 42. percben sikerült az egyenlítés. Új erőre kapott a házigazda, folytatta jó sorozatát és értékesítette az adódó lehetőségeket, az 55. percben 25:21-es komáromi előnyt mutatott az eredményjelző. A csabai lányok mindent megtettek az egyenlítés érdekében, Andróczki Flóra az 58. percben 26:25-re szépítette az állást, de a hazai csapat hétmétereshez jutott, amelyet Simsik Cyntia értékesített és beállította a 27:25-ös végeredményt.

A listavezető csabai lányok legközelebb április 9-én, szombaton 17:00 órától lépnek pályára, amikor a közvetlen riválist, a NEKA csapatát fogadják, akik jelenleg a tabella második helyét foglalják el a másodosztályban.