Időpont: 2022. március 19. (szombat) 18:00 óra

Cím: 7761 Kozármisleny, Alkotmány tér 55.

Játékvezetők: Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka

Versenybírók: Kóbor András, Drinóczi Balázs

Játékvezető ellenőr – szövetségi ellenőr: Hucker Róbert

Kozármisleny: Grénus Gréta (3), Schaffer Éva (2), Markovics Rebeka (0), Szabó Panna (3), Brettner Zsófia Dorina (3), Wichmann Vivien (0), Hornyák Bernadett (2), Varga Nikolett (2), Halász Bernadett (1), Lengyel Leonetta (3), Leitner Dorina (1), Scheffer Zsanett (6), Tobak Luca (2), Vig Vivien (0), Bánhidi Barbara (0), Tóth Ivett (0).
Vezetőedző: Kovács Tamás

Békéscsaba: Andróczki Flóra (0), Szögi Tímea (1), Iván Emese (0), Vámosi Panna (4), Gyimesi Kitti (1), Bucsi Lili (1), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (1), Kukely Anna (6), Kukely Klára (2), Török Fanni (1), Szabó Dóra (0), Zsemberi Zóra (0), Karacs Jázmin (0), Borbély Márta (2), Bencsik Bojána (1).
Vezetőedző: Papp Bálint.

sargalap Sárga lap: Lengyel Leonetta (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Brettner Zsófia Dorina (2. perc), Scheffer Zsanett (2. perc), Iván Emese (2. perc), Vámosi Panna (2. perc), Gyimesi Kitti (4. perc), Mayer Szabina (4. perc), Kukely Anna (2. perc), Török Fanni (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Szabó Panna (1/2), Hornyák Bernadett (2/2), Scheffer Zsanett (0/1), Szögi Tímea (1/2), Kukely Anna (3/3).

Jól kezdtek a hazaiak, a 2. percben 2–0-ra, a hatodikban 4–2-re vezettek. A békéscsabaiak a 8. percben 5–4-re feljöttek. A folytatásban Gyimesi kiállítása után a 12. percben 8–5-re elhúzott a mislenyi csapat. Határozottan védekeztek a hazaiak, és a 14. percben 9–5-ös előnyre tettek szert, miközben támadásban többször hibáztak a csabaiak. A 18. percben 9–7-es kozármislenyi vezetésnél a remek formában lévő Vig Vivien kivédte Szögi hétméteresét. A 24. percben kettős emberelőnyben lőtt gólt a házigazda, amely 11–7-re vezetett, amikor időt kért Papp Bálint. A félidő hajrájában is jól védett Vig kapus, a másik oldalon pedig gólokat lőttek a mislenyiek, így a szünetben teljesen megérdemelten öt góllal vezettek.

Kozármisleny SE - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 28-20 (13-8)

Fotó: Antal János

Fordulás után Szabó Dóra állt a békéscsabaiak kapujába, aki a 33. percben hetest védett. Papp Bálint próbálta forgatni csapatát, Karacs és Bencsik is pályára lépett. A 37. percben Kukely Anna hétméteres gólja után 15–10-et mutatott az eredményjelző. Vig továbbra is bravúrosan védett, így a hazaiak tartották az öt-hat gólos előnyt. A 43. percben Szabó Dóra védte névrokona, Szabó Panna büntetőjét, és a 43. percben 17–13 volt az állás. A folytatásban erősített a hazai csapat, és tovább növelte előnyét, az 53. percben már 24–17-re vezetett. A hajrában már csak a különbség volt kérdéses, végül nyolc góllal nyert a Baranya megyei együttes.

Az eddig veretlen Békéscsaba, a rájátszás második fordulójában elvesztette veretlenségét az ezen a napon remekül játszó Kozármislenytől, akit a szurkolóik vastapssal ünnepeltek a lefújás után, a csabaiaknak pedig le kell vonni a tanulságokat ebből a mérkőzésből.