Időpont: 2021. december 4. (szombat) 16:00 óra

Helyszín: Fehér Ignác Általános Iskola Sportcsarnok

Algyő: Dobó Mónika (0), Vass Víta Luca (2), Nikolayenko Olha (1), Miklós Kitti (3), Lovistyék Kitti (0), Zsilák Katalin (0), Farkas Kata (5), Szepesi Ivett (3), Simon Armilla (3), Rózsa Veronika (1), Aracsi Vivien (0), Csáki Zsófi (6), Vér Vivien (0), Gadányi Maja (0), Németh Imola (2), Gercsó Dóra (0).
Vezetőedző: Farkas József Dániel.

Békéscsaba: Andróczki Flóra (3), Giricz Laura Gerda (2), Szögi Tímea (3), Iván Emese (0), Vámosi Panna (2), Gyimesi Kitti (5), Bucsi Lili (3), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (8), Kukely Anna (3), Kukely Klára (5), Török Fanni (0), Szabó Dóra (0), Zsemberi Zóra (0), Karacs Jázmin (5), Bencsik Bojána (0).
Vezetőedző: Papp Bálint.

sargalap Sárga lapok: Gyimesi Kitti (1), Farkas József Dániel (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Zsilák Katalin (2. perc), Rózsa Veronika (2. perc), Aracsi Vivien (2. perc), Csáki Zsófi (4. perc), Vér Vivien (2. perc), Giricz Laura Gerda (2. perc), Gyimesi Kitti (2. perc), Török Fanni (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Vass Víta Luca (2/2), Miklós Kitti (1/1), Szögi Tímea (2/3), Kukely Anna (1/2).

A hazaiak szereztek vezetést hétméteresből, majd Kukely Anna egyenlített. Az 5. percben 3–1-re vezettek a vendégek, ám az Algyő gyorsan egyenlített. A 10. percben kétgólos csabai előnynél (6–8) időt kért Farkas József Dániel a hazaiak mestere, ami használt, mert a 13. percben 8–8-ra egyenlített a házigazda. A lila-fehérek nehezen tudtak kibontakozni a lelkes algyőiek ellen. A 17. percben 12–9-es csabai előnyt mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában két-három góllal vezettek a vendégek. A 30. percben 13–15-nél időt kért Papp Bálint.

Levendula Hotel Algyő - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 26-39 (13-15)

Fordulás után felváltva estek a gólok, a 36. percben 15–19-nél Farkas József Dániel ismét időt kért, mert érezte, hogy meg kell fogni a vendégeket. Mindez nem nagyon sikerült, hiszen a 45. percben már hét góllal vezettek a lila-fehérek (18–25). A jelentős előny birtokában a csabaiak nyugodtan játszottak a találkozó utolsó negyedórájában, az 53. percben már kilenc gól volt az előnyük (23–32).

Papp Bálint: – A szünetben azt kértem a lányoktól, hogy nyugodjanak meg, hiszen jobbak. A második félidőben nagyszerűen játszottak a mieink, a jó erőkből álló hazaiak ellen. Gratulálok az egész csapatnak a győzelemhez, és az őszi elsőséghez.

Az Előre NKSE második félidőbeli jó játékával magabiztosan hozta a találkozót, és százszázalékos teljesítménnyel vezeti a tabellát.