Időpont: 2016. november 18. (péntek) 18:00 óra

Játékvezetők: Bonifert Ferenc, Oláh Viktor

Versenybírók: Demény Gyula, Halmai János

Mosonmagyaróvár: Wéninger Alexa (0), Hajtai Vanessza (1), Csala Anita (0), Kopecz Barbara (6), Kiss Nikolett (0), Töpfner Alexandra (0), Gerháth Fanni (0), Szemerey Zsófi (0), Lakatos Rita (2), Gyimesi Kitti (1), Bouti Fruzsina (0), Stojak Zeljana (0), Bízik Réka (9), Bardi Fruzsina (0), Katona Flóra (0), Dombi Luca (2).
Vezetőedző: Varga József

Békéscsaba: Gávai Szonja (2), Triffa Ágnes (0), Vukajlovic Alexandra (2), Dukic Jovana (0), Diószegi Nikolett (0), Vasileuskaya Natallia (5), Kölcze Gabriella (0), Zöldi-Tóth Katalin (2), Walfisch Mercédesz (3), Mihálffy Adrienn (2), Glusica Leposava (3), Terenyi Bianka (0), Balogh Száva (0), Kovacevic Jovana (2).
Vezetőedző: Skaliczki László

sargalap Sárgalapok: Gyimesi Kitti (1), Bouti Fruzsina (1), Vasileuskaya Natallia (1), Zöldi-Tóth Katalin (1), Walfisch Mercédesz (1).

ora Kiállítások: Lakatos Rita (4 perc), Gyimesi Kitti (2 perc), Gávai Szonja (2 perc), Walfisch Mercédesz (2 perc), Mihálffy Adrienn (2 perc), Glusica Leposava (2 perc), Kovacevic Jovana (4 perc) + kizárva.

gol Hétméteresek: Lakatos Rita (0/1), Bízik Réka (7/7), Vasileuskaya Natallia (4/4)

A Debrecen elleni kupakiesést követően fontos bajnoki mérkőzés várt a csabai kézis lányokra. Skaliczki László együttese Mosonszolnokon lépett pályára. A lila-fehérek öt gólos hátrányban fordultak, a végén azonban mégsem örültek a 21-21-es döntetlennek.

Jól kezdett a Mosonmagyaróvár, bő négy perc után 3-0-ra vezetett. A lila-fehérek lassan ébredeztek, a 7. percben lőtték az első akciógóljukat. Az első negyedórában maradt a három gólos vezetés, de egy emberelőnyt is kihasználva 10-5-re meglépett a házigazda. A különbség megmaradt a félidőig, 12-7-es óvári vezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrészt a Csaba nyitotta lendületesen, pillanatok alatt 12-10-re zárkózott. Ezt követően Vasileuskaya heteseivel tartotta magát a viharsarki egylet, majd egy újabb 3-0-s rohanással a 48. percben Jovana Kovacevic egyenlített (16-16). Izgalmas hajrára volt kilátás, a lila-fehérek Mihálffy Adrienn találatával az 53. percben vezettek először a meccsen, sőt, az 56. percben már kettővel ment a Skaliczki-csapat. A 60. minutum 21-20-as csabai vezetéssel kezdődött, a játékvezetők azonban kiállították Walfisch Mercédeszt. Az utolsó labda a hazaiaké volt: a bírók az utolsó pillanatokban szándékos szabálytalanság miatt kiállították Kovacevicet, a büntetőt pedig Bízik Réka értékesítette és megmentette az egyik pontot.

A csabai együttes így nem tudta megnyerni zsinórban második idegenbeli bajnokiját, az egy hónapos bajnoki szünet előtt megelőzte az MTK-t és a 12. helyen tölti a decembert.