NEKA – EUbility Group-Békéscsabai ENKSE

neka_150spacerbenkse_150

Női Magyar Kupa 2021/2022.

27-27 (19-10)

A BELÉPÉS 18 ÉVEN FELÜLIEKNEK CSAK VÉDETTSÉGI IGAZOLVÁNNYAL, VAGY AZ AZT HELYETTESÍTŐ EESZT APPLIKÁCIÓVAL LEHETSÉGES!

Időpont: 2021. december 11. (szombat) 17:00 óra

Helyszín: NEKA Csarnok

Cím: 8630 Balatonboglár, Gaál Gaszton utca 58.

Játékvezetők: Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert

Versenybírók: Kertész Adél, Szincsák Eszter

Ellenőr: Andorka Miklós

NEKA: Varga Emília (9), Csíkos Luca (3), Juhász Kata (3), Kellermann Dóra (0), Szabó Anna (3), Zaj Klára (0), Uhrin Lili (6), Nagy Laura (0), Németh Kata (1), Kovalcsik Bianka (1), Szabó Lili Zsófi (0), Vártok Tamara (1).
Vezetőedző: Bohus Bea.

Békéscsaba: Andróczki Flóra (2), Giricz Laura Gerda (0), Szögi Tímea (0), Iván Emese (4), Vámosi Panna (1), Gyimesi Kitti (3), Bucsi Lili (1), Csizmadia Fanni Klára (0), Mayer Szabina (5), Kukely Anna (6), Kukely Klára (2), Török Fanni (3), Szabó Dóra (0), Zsemberi Zóra (0), Karacs Jázmin (0), Bencsik Bojána (0).
Vezetőedző: Papp Bálint.

sargalap Sárga lapok: Török Fanni (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Kellermann Dóra (2. perc), Vártok Tamara (2. perc), Giricz Laura Gerda (2. perc), Gyimesi Kitti (2. perc), Kukely Anna (2. perc), Kukely Klára (4. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Varga Emília (1/2), Uhrin Lili (1/1), Szögi Tímea (0/1), Kukely Anna (2/2).

Legjobb 8 között a Magyar Kupában

NEKA - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 27-27 (19-10)

A szombati kupa találkozóra a korábbi békéscsabai játékos, és vezetőedző Bohus Bea által irányított, az NB I B. Nyugati csoportjában százszázalékos akadémiai csapat tizenkét játékost nevezett.

Kihagyott hazai hétméteres után Török szerzett vezetést a liláknak, amire Varga válaszolt a 4. percben. A 7. percben 4–1-re vezetett a hazai együttes, miközben kapusok Németh Kata többször is jól védett. A 10. percben kapust cserélt, majd 7–1-nél időt kért Papp Bálint. Gyengén védekezett a Békéscsaba, amit a fiatal házigazdák kihasználtak, a 11. percben 8–1 volt az állás. Az Európa-bajnok ifjúsági válogatott balátlövője, Varga Emília járt élen a gólgyártásban, aki a 15. percben már a hatodik gólját szerezte. A csabaiak ezt követően 10–4-re felzárkóztak, de továbbra is a NEKA irányította a játékot. A 20. percben 12–6-ot mutatott az eredményjelző. A félidő hajrájában öt gólra jött fel a csabai csapat (24. p.: 13–8). Ezt követően ismét sokat hibáztak a vendégek, amit kihasznált a NEKA, és a szünetben már kilenc góllal 19–10-re vezetett. Az első félidőben az Előre lövés hatékonysága mindössze 43 százalék volt, miközben a hazaiaké 83 százalék.

Fordulás után Kukely Anna két góljával közelebb zárkózott a Békéscsaba. A 35. percben 20–15 volt az állás. A lila-fehérek hatékonyabbak voltak támadásban, mint az első félidőben, és a 38. percben négy gólra feljöttek (21–17), amikor Bohus Bea időt kért. A 44. percben az Előre közel került a hazaiakhoz, ekkor 21–19 volt az állás. Ezt követően felváltva estek a gólok, a 49. percben már csak egy gól volt a házigazdák előnye, (23–22). Az 52. percben Mayer Szabina egyenlített (24–24) ami a Békéscsaba továbbjutását jelentette volna, ha ekkor zárul a mérkőzés. Izgalmas volt a végjáték, a hazaiak kettős emberelőnybe kerültek, mégis Bucsi révén a Békéscsaba szerzett vezetést (57. p.: 26–27). Az utolsó percben döntetlennél támadott a NEKA, de Varga elhibázta a lövést. Papp Bálint nyolc másodperccel a lefújás előtt időt kért, a vendégek megtartották a labdát, és a döntetlennel kiharcolták a továbbjutást.

Papp Bálint: – Két ellentétes félidőt láthattunk. Az elsőben hátul, és elől is dekoncentráltak voltunk, így jelentős előnyt szerzett a NEKA. Szünet után feljavult a védekezés és a kapusteljesítmény, támadásban pedig jobb százalékkal lőttünk. A döntetlen igazságos, ami a mi továbbjutásunkat jelentette a legjobb nyolc közé a Magyar Kupában.