ímkézett bejegyzés

MTK Budapest – Tappe-Békéscsabai Előre NKSE

spacerEUbility Group-Békéscsabai NKSE

NB I/B Női 2025/20256. 30. forduló

MTK Budapest – Tappe-Békéscsabai Előre NKSE

40-31 (20-18)

Időpont: 2026. május 29. (péntek) 18:00 óra

Helyszín: MTK Sportpark

Cím: 1087 Budapest, Kerepesi út 17.

Játékvezetők: Hajdu-Hársfalvi Zsófia, Mórocz Réka

Versenybírók: Kékesi Krisztina, Benya-Hantos Dorina

MTK: Bató Lili (0), Bánfai Virág (2), Imre Szofi (0), Ferenczy Fruzsina Krisztina (4), Dombi Luca Krisztina (4), Fekete Bozsana Dorottya (2), Bujdosó-Gerháth Fanni (2), Domokos Dalma (4), Boldizsár Bianka Petra (0), Bucsi Lili (9), Miklós Kitti (5), Lancz Barbora (4), Dakos Noémi (2), Lapos Laura (2), Lakatos Réka (0), Tóth Melinda (0).
Vezetőedző: dr. Woth Péter

Békéscsaba: Németh Kata Luca (0), Aranyi Vivien (2), Giricz Lilla Kitti (2), Kraszkó Noémi Maja (0), Tóth-Kovács Jázmin (0), Gerencsér Fanni (0), Kukely Klára Ildikó (6), Baráth Berta (1), Koós Réka (0), Ilic Jovana (2), Lakatos Petra (5), Balog Judit (0), Varga Hanna Sára (0), Borbély Márta (11), Szalai Petra (0), Bencsik Bojána (2).
Vezetőedző: Marosán György

sargalap Sárga lap: Boldizsár Bianka Petra (1), Marosán György (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Ferenczy Fruzsina Krisztina (2. perc), Fekete Bozsana Dorottya (2. perc), Boldizsár Bianka Petra (2. perc), Bucsi Lili (2. perc), Kukely Klára Ildikó (2. perc), Borbély Márta (2. perc), Bencsik Bojána (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Bucsi Lili (1/2), Borbély Márta (6/8).

line

Bronzérmesként búcsúzunk a 2025/2026-os szezontól

Mi már biztos bronzérmesként, az MTK pedig feljutóként és bajnokként lépett pályára, így a záró forduló rangadója inkább presztízsmérkőzésnek számított, mindkét csapat célja az volt, hogy szépen zárja a bajnokságot.

Bronzérmesként búcsúzunk a 2025/2026-os szezontól

Jobban kezdtünk, de az első percekben minden hazai gólra jött válasz, majd a 7. percben Ferenczy Fruzsina találatával fordítottak a kék-fehérek (4–3). A fővárosiak bele is lendültek, a félidő utolsó tíz percéhez érve, Miklós Kitti révén hatranövelték előnyüket (15–9). A játékrész hajrája előtt „befagyott” az eredményjelző, szűk öt perc alatt csak GiriczLilla talált a kapuba. A záró pillanatok nekünk sikerültek jobban: előbb Bencsik Bojána szépített, majd Kukely Klára lőtt az üres kapuba és alakította ki a félidei állást (20–18).

A szünet után az MTK „kirobbant a rajtgépből” és egy 7–3-as rohamot produkált, Marosán György időt is kért (27–21). Ezt követően próbáltunk kapaszkodni, Borbély Márta gólja után azonban megtorpantak a csapatok, a kék-fehérek mestere magához is hívta játékosait (30–25). Ezután jött a mérkőzés döntő szakasza, nem tudtuk tartani a lépést, az ellenfél pedig élt a lehetőségekkel, Bánfai Virág tízre növelte a távolságot az 52. percben (36–26). Innen már csak a különbség volt kérdéses, a bajnok fölényes győzelme nem forgott veszélyben, mi pedig csak a még nagyobb különbségű vereséget tudtuk elkerülni.

Az MTK 40–31-re nyert, Bucsi Lili kilenc, Miklós Kitti öt alkalommal volt eredményes, Imre Szofi tizenkét védést mutatott be. Csapatunkban Borbély Márta tizenegy, KukelyKlára pedig hat gólt lőtt, Balog Judit tizenöt hárításig jutott.

– Fesztiválkézilabda volt, ilyen mérkőzésre számítottunk! Jó hangulatú összecsapás volt, sok támadással, sok góllal, szerintem mindkét csapat élvezte a játékot. Nyert az esélyesebb együttes, most inkább annak örülök, hogy elértük a célunkat a bajnokságban, már nemcsak azt mondhatjuk, hogy él a kézilabda Békéscsabán, hanem jó úton jár afelé, hogy éljen és viruljon! Jól dolgoztunk, erre több visszacsatolást is kaptam a szezon folyamán, de leginkább a bronzérem az, amelyeket most a nyakunkba akasztottak. Nagyon köszönöm minden szurkolónak és szponzornak, hogy ilyen helyzetben, amilyenben a szezon elején voltunk, kiálltak mellettünk, végig kísértek minket az úton. Bízom abban, hogy folytatják velünk ezt az utat, mert minden kézre szükségünk van, ami biztat minket. A játékosoknak is köszönöm, hogy partnerek voltak ebben a munkában! Gratulálok az MTK-nak és az Eszterházynak a feljutáshoz – összegzett Marosán György.

Ugyan az utolsó forduló és a szezon szombaton ér véget, de számunkra befejeződött a bajnokság, végül huszonkét győzelemmel, két döntetlennel és hat vereséggel, összesen 46 megszerzett ponttal zártunk a 3. helyen, az NB I-be a meggyőző teljesítménnyel bajnok MTK és a kiválóan szereplő, ezüstérmes Eszterházy SC jutott fel.

Kovács Dávid

line

Jegyzőkönyv

Tabella

line

#hajralilak #csakacsaba #kezilabda #enkse #bajnoki #tippmix

A bajnok MTK otthonában zárjuk a szezont

Csapatunk utolsó hazai mérkőzésén három góllal, 27–24-re verte a Győr U20-as gárdáját, így győzelemmel búcsúzott a városi sportcsarnok közönségétől, ahol az idei bajnoki szezonttizenhárom sikerrel és két vereséggel zártuk.

MTK Budapest - Tappe-Békéscsabai Előre NKSE

– Nagyon izgalmas és jó mérkőzést játszottunk, szerintem kitettük a szívünket-lelkünket a pályára. Szerettük volna mindenképp győzelemmel megajándékozni a szurkolókat, örülök, hogy ez sikerült, elégedett vagyok, mert hazai környezetben igazán jól teljesítettünk tavasszal – emelte ki Szalai Petra.

A balkezes játékos szezon közben érkezett a csapathoz.

– Hamar beilleszkedtem az együttesbe, nagyon jó a közösség. Gyorsan befogadtak a lányok, jó hangulatban teltek a napjaink, az edzéseken és a mérkőzéseken is megtaláltuk a közös hangot. Optimistán várom majd a következő szezont, készen állok a következő lépésre, amit meg kell majd tennünk – tekintett a távolabbi jövőbe.

Az idény utolsó találkozója már nem befolyásolja a bajnokság végeredményét, ugyanakkor mindkét csapat szeretné pozitívan zárni a szezont és legyőzni egyik nagy riválisát. A két együttes januári mérkőzését 31–24-re nyerték a kék-fehérek Békéscsabán.

– Nagyon várjuk az utolsó mérkőzést, mégiscsak ilyen összetételben ez lesz az utolsó összecsapásunk. Szeretnénk egy szép eredménnyel befejezni az idényt, ha már ilyen jó tavaszt produkáltunk. Adott a lehetőség, hogy megmutassuk, hogy mit tudunk és ez egy megfelelő lezárás lenne, ha legyőznénk a bajnokot idegenben – fogalmazott az átlövő.

Az MTK a szezon előtt is toronymagas esélyese volt a másodosztályú bajnokságnak, ezt pedig a pályán is bizonyította és meggyőző teljesítménnyel jutott vissza az élvonalba. Huszonkilenc mérkőzésből huszonhetet megnyert, többnyire magabiztos különbséggel, első pontját novemberben, a későbbi ezüstérmes Eszterházy otthonában hullajtotta el, egyetlen vereségét pedig áprilisban a Komáromtól szenvedte el hazai pályán.

A fővárosi alakulatban szépen eloszlottak a terhek, végül hárman is száz lőtt gól fölé jutottak, a legeredményesebb a békéscsabai nevelésű Bucsi Lililesz, aki jelenleg 143 találattal a 9. helyen áll a góllövőlistán. Borbély Márta a második pozícióból várja a záró kört, négy góllal lemaradva az éllovas Berkes-Kaiser Melitta mögött. A mérkőzés a kapusok párharcát is hozhatja, hiszen Németh Kata mutatta be eddig a legtöbb, 273 védést, 36 %-os hatékonyság mellett. A kék-fehérek hálóőre, 243 hárítással, 39 %-os teljesítménnyel a 3. helyet foglalja el.

A záró forduló rangadója pénteken 18:00 órától kezdődik az MTK Sportcsarnokban, a sípot Hajdu-Hársfalvi Zsófia és Mórocz Réka fújja majd.

Kovács Dávid

Tappe-Békéscsabai ENKSE – MTK Budapest

EUbility Group-Békéscsabai NKSEspacerMTK Budapest

NB I/B Női 2025/20256. 15. forduló

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE – MTK Budapest

24-31 (10-20)

Időpont: 2026. január 30. (péntek) 18:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 34.

Játékvezetők: Barna Viktor Bálint, Kovács Bence

Versenybírók: Sándor Tamás, Kocsis-Sajti Anikó

Játékvezető ellenőr – szövetségi ellenőr: Szegedi Zsolt Balázs

Békéscsaba: Németh Kata Luca (0), Aranyi Vivien (1), Giricz Lilla Kitti (0), Kiss-Walfisch Mercédesz (1), Gerencsér Fanni (1), Kukely Klára Ildikó (3), Baráth Berta (4), Koós Réka (0), Ilic Jovana (2), Lakatos Petra (5), Puhalák Szidónia (0), Balog Judit (0), Varga Hanna Sára (1), Borbély Márta (4), Bencsik Bojána (2).
Vezetőedző: Marosán György

MTK: Bató Lili (1), Bánfai Virág (4), Imre Szofi (0), Ferenczy Fruzsina Krisztina (4), Dombi Luca Krisztina (2), Fekete Bozsana Dorottya (1), Bujdosó-Gerháth Fanni (1), Domokos Dalma (0), Boldizsár Bianka Petra (0), Bucsi Lili (2), Miklós Kitti (6), Lancz Barbora (6), Dakos Noémi (3), Lapos Laura (0), Lakatos Réka (0), Tóth Melinda (1).
Vezetőedző: dr. Woth Péter

sargalap Sárga lap: Marosán György (1), Dakos Noémi (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Kiss-Walfisch Mercédesz (2. perc), Ilic Jovana (4. perc), Lakatos Petra (2. perc), Borbély Márta (2. perc), Ferenczy Fruzsina Krisztina (4. perc), Bucsi Lili (2. perc), Lancz Barbora (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Borbély Márta (2/4).

line

Kilenc mérkőzésből álló veretlenségi sorozattal a 3. helyről vártuk a szezon első felét lezáró rangadót, míg az MTK a szezon előtti esélyeknek megfelelően vezette a tabellát, tizenhárom győzelem mellett mindössze egy Eszterházy elleni döntetlen rontotta a mérleget.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE - MTK Budapest 24-31 (10-20)

A találkozó első gólját egy jó védekezés után Varga Hanna szerezte, majd a csapatok fej-fej mellett haladtak a nyitó percekben (3–3). Az első jobb sorozatot a vendégek rakták össze zsinórban három találattal. Az MTK jól védekezett, a mieinknek minden lövőhelyzetért meg kellett dolgozni, sokszor azonban rossz megoldást választottunk. Marosán György nem volt elégedett a látottakkal, a 14. percben magához is hívta játékosait (5–8). Úgy tűnt ez jót is tett nekünk, a távolság két gólra csökkent Bencsik Bojána találata után (7–9). Az éllovas azonban lendületbe jött, a hazai hibákat kihasználva folyamatosan tudta növelni előnyét, ráadásként kettős emberhátrányba kerültünk, a 22. percben mesterünknek másodszor kellett időt kérnie (7–15). A kék-fehérek egy 7–0-s futást produkáltak, a szünetre tíz gólra hízott a távolság, Kiss-Walfisch találatára az utolsó másodpercekben még Lanczválaszolni tudott (10–20).

A térfélcsere után a hazai támadójátékot Lakatos Petra hozta lendületbe, aki jól találta meg a lehetőséget a vendégek védekezésével szemben. A Csaba először rakott össze egy hármas sorozatot, amelynek következményeképp hatra csökkentette a differenciát, Woth Péter pedig meg is szakította a játékot (19–25). Az edzői szavak megnyugtatták a fővárosiakat, Lancz és Bánfai góljai lehűtötték a pillanatok alatt felpezsdülő csarnokot. A hazai kapuban Németh Kata feljavult a második félidőre, de az MTK újra keményebbé tette a védelmét, így őrizte az előnyét. Megmutattuk, hogy van tartás bennünk, nem adtuk fel, de igazán szorossá nem tudtuk tenni az összecsapást, amelyet Bató Lili sikeres átlövése zárt le.

dr. Woth Péter: – A felállt védekezésünk szinte az egész mérkőzésen magas színvonalú volt, ez az első félidőben látványosabbra sikerült. Nekem az az egyik mániám, hogy egy jó játékost a tét felemeli, nem lehetünk kudarckerülők, sikeréhesnek kell lennünk, azért kézilabdázunk, hogy tét mellett jó ellenféllel mérettessük meg magunkat, ez most így volt. Ritkán vagyok elégedett, de ma voltak olyan pillanatok, amikor az lehettem.

Marosán György: – Előzetesen is úgy fogalmaztam, hogy tőlünk extrára, az MTK-tól pedig egy nyomott teljesítményre van szükség a győzelemhez. Az első félidő második felében sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, ők pedig maximális hőfokon kézilabdáztak. Az ellenfél NB I-es minőséget képvisel, tőlünk ez még jelen pillanatban messze van, mi még dolgozunk azon, hogy erre a szintre eljussunk. A második játékrészben megmutattuk a mentalistásunkat, küzdöttünk-hajtottunk, de ki kell mondani, hogy jobb csapattól szenvedtünk vereséget.

A fővárosi együttes 31–24-re diadalmaskodott, Barbora Lanczés Miklós Kitti hat-hat góllal, Imre Szofi pedig tizenegy védéssel járult hozzá a sikerhez. A mieinknél Lakatos Petra volt a legeredményesebb öt találattal, Németh Kata hét hárítással zárt. Jövő héten már elindul a visszavágók sora, február 7-én ismét hazai pályán játszunk majd, akkor a Hajdúnánás lesz a vendég a városi sportcsarnokban.

line

Jegyzőkönyv Tabella

line

#hajralilak #csakacsaba #kezilabda #enkse #bajnoki #tippmix

Jön a Csaba és az MTK rangadója az NB I/B-ben

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE a tabella 1. helyén álló, az előző szezonban még szintén élvonalbeli MTK Budapestet fogadja pénteken, a női kézilabda NB I/B 15. fordulójában.

Tappe-Békéscsabai ENKSE – MTK Budapest

A lilák az előző fordulóban izgalmas, fordulatos mérkőzésen 30–30-as döntetlent játszottak a Győri ETO KC U20-as együttesének otthonában. Marosán György csapata az első félidőt követően még három góllal vezetett, azonban a kisalföldiek a szünet után fordítottak, végül az utolsó percben a nyolc találatig jutó Borbély Márta hetesből egyenlített, ezzel egy pontot megmentett. A győzelem ugyan nem jött össze, de a gárda sorozatban kilencedik mérkőzésén maradt veretlen.

– A Győr elleni mérkőzés nem teljesen úgy sikerült, ahogy terveztük, de a játék képe alapján reális a döntetlen. Kaptunk két nap pihenőt arra, hogy összeszedjük magunkat testileg-lelkileg, illetve arra, hogy rendezzük a gondolatainkat, de vasárnaptól már a következő feladatra koncentrál mindenki és gőzerővel készülünk a pénteki összecsapásra – emelte ki az irányító.

A csabaiaknak ezúttal egy kicsit több idejük volt a regenerálódásra és a felkészülésre, erre pedig szükségük is volt, hiszen a veretlenül listavezető MTK lesz a vendég.

– Nagyon nehéz mérkőzés lesz, ellenfelünk nem véletlenül áll a tabella élén, teljesen megérdemelten vezeti a bajnokságot, ráadásul számos NB I-es tapasztalattal rendelkező játékos szerepel a soraiban, nincs egyetlen hiányposzt sem. Nagyon fel kell készülnünk rájuk, a játék minden elemében jól kell teljesítenünk, komoly erőket kell mozgósítanunk a győzelem érdekében – tért rá a hétvégi forduló kiemelt mérkőzésére.

Az irányító szerint mindenkinek maximumot kell nyújtania ezen az összecsapáson ahhoz, hogy pontot tudjanak szerezni a kék-fehérek ellen.

– Azt gondolom, hogy minden pluszra szükség lesz pályán és azon kívül is. Támadásban összeállt a játékunk, rendszeresen harminc gól felett zárunk, de a védekezést helyre kell tenni, mert a kapott gólszám is magas. Rutinos játékosként tudom, hogy milyen teltházas mérkőzésen pályára lépni, most is arra kérem a szurkolókat, hogy töltsék meg a csarnokot, buzdítsanak minket, mert most még inkább szükség lesz a támogatásukra – tette hozzá.

Az MTK az előző szezonban a csabaiakhoz hasonlóan az NB I-ben szerepelt, a két csapat éppen egymás ellen zárta az idényt és búcsúzott az élvonaltól. A fővárosiak az azonnali visszajutást tűzték ki célként maguk elé, ezt pedig már a tavasszal kialakított keret minősége is alátámasztotta, a gárdához két korábbi csabai játékos, Bucsi Lili és Dombi Luca is csatlakozott a nyár folyamán. Az együttes ennek megfelelően menetelt ősszel: tizenegy győzelem mellett mindössze a szintén remeklő Eszterházy ellen veszített pontot, Egerben 26–26-os döntetlent játszott, akkor az utolsó másodpercekben kapott góllal maradt el a siker. A kék-fehérek a 2026-os évet is két fölényes diadallal indították, az ENUSE-vel szemben húsz, a Szeged ellen pedig huszonegy találattal nyertek.

A két csapat szezonbeli első mérkőzése pénteken 18 órakor kezdődik a városi sportcsarnokban, a két játékvezető Barna Viktor és Kovács Bence lesz.

Kovács Dávid

MTK Budapest - Tappe-Békéscsabai Előre NKSE

MTK BudapestspacerEUbility Group-Békéscsabai NKSE

NB I női felnőtt 2024/2025. 26. forduló

MTK Budapest – Tappe-Békéscsabai Előre NKSE

34-33 (16-17)

Időpont: 2025. május 24. (szombat) 17:45 óra

Helyszín: Riz Levente Sport- és Rendezvényközpont

Cím: 1173 Budapest, Pesti út 86-88.

Játékvezetők: Bíró Ádám, Kiss Olivér Bende

Versenybírók: Demény Gyula, György Gábor

MTK: Szőke Szonja (0), Dávid-Azari Fruzsina (8), Poczetnyik Luca Laura (1), Andróczki Flóra (0), Kekézovity Anna Grigorjevna (8), Ferenczy Fruzsina (0), Marinovic Petra (0), Fekete Bozsana (3), Koronczai Petra (5), Tóth Anna Ágnes (0), Bujdosó-Gerháth Fanni (3), Dakos Noémi (4), Lapos Laura (0), Tóth Melinda (0), Hadnagy Fanni (2), Christe Dalma Eleonóra (0).
Vezetőedző: Woth Péter Dr.

Békéscsaba: Ferreira Lopes Mariana (0), Halász-Szondi Zsófia (2), Schlegel Klara (6), Ferreira Jessica (0), Horváth Gréta (0), Darie Sarah-Aida (1), Csizmadia Fanni Klára (0), Sablic Sara (1), Kukely Klára (0), Szabó Dóra (0), Román Dorina (7),  Varga Hanna Sára (0), Lanistanin Marija (1), Borbély Márta (13), Bencsik Bojána (2).
Vezetőedző: Herbert Gábor

sargalap Sárga lap: Rutka Péter (1).

Piros lap Piros lap: Petrovszki György

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Poczetnyik Luca Laura (2. perc), Dakos Noémi (2. perc), Lapos Laura (2. perc),  Hadnagy Fanni (2. perc), Darie Sarah-Aida (2. perc), Román Dorina (2. perc), Bencsik Bojána (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Dávid-Azari Fruzsina (2/2), Koronczai Petra (1/2), Dakos Noémi (1/2), Borbély Márta (7/8).

line

A mérkőzés elején négy és fél perc alatt hat gól is esett, kettő, illetve négyes megoszlásban. Újabb négy perc elteltével az MTK egy 4–1-es rohammal megfordította az állást és először birtokolt előnyt.

MTK Budapest - Tappe-Békéscsabai Előre NKSE 34-33 (16-17)

A Csaba a félidő derekán ledolgozta a minimális hátrányát de a kék-fehérek egy 3–0-val már arra az útra léptek, amit nagyon nem szerettek volna a vendégek, 10–7-nél ki is kérte az idejét Herbert Gábor, az Előre NKSE vezetőedzője.  A csabai csapat a hajrá nyitányán újra utolérte vendéglátóját, majd egy kihagyott MTK-s hetes után a maga javára is fordította az eredményt. Nem sokkal később már újra az MTK-nál volt az előny, de a félidő végére Borbély Márta két hetesével és Bencsik Bojána utolsó másodperces góljával mégis csabai vezetéssel mehettek szusszanni a csapatok. 

Mintha az öltözőben maradtak volna a békéscsabaiak, a fővárosiak három perc leforgása alatt háromszor terhelték meg a hálójukat a második félidő kezdetén és máris jó pozícióba kormányozták magukat. Nagyjából fél perc kellett ahhoz, hogy el is tüntessék ezt a hátrányt és immáron újra vezessenek, a 8. és 9. és 10. gólját szerző Borbély Mártának köszönhetően. Felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudott ellépni a másiktól. A játékrész felétől inkább a csabaiak jártak elől egy, majd a meccs során a 47. percben először két góllal. Az előnyre viszont nem tudtak vigyázni.  30–30-nál jött is az újabb csabai időkérés. Hét perc után Román Dorina végre megtörte a rossz csabai szériát.

A lila-fehérek az utolsó fél percben a vezetésért és a győztes gól megszerzéséért támadhattak, de Klara Schlegel rontott, a hazaiaknak pedig még volt idejük egy kidolgozott akcióra. A bírók szabálytalanságot láttak, időntúli hetest ítéltek, Koronczai Petra pedig belőtte és ezzel nyert az MTK.

line

Jegyzőkönyv Tabella

line

#hajralilak #csakacsaba #kezilabda #enkse #bajnoki #tippmix

Az MTK otthonában zárul a bajnokság

Szombaton rendezik a női kézilabda bajnokság 2024/25-ös kiírásának zárófordulóját, pontot téve a még a nyitott kérdésekre.

MTK Budapest - Tappe-Békéscsabai Előre NKSE

Néhány csapatot kivéve még minden gárda kúszhat előrébb a tabellán, a legnagyobb tét viszont kétségtelenül a bronzérem és a bajnoki cím sorsa körül forog, még akkor is, ha a Győr, illetve az Esztergom a saját kezébe tudhatja a sorsa alakulását. Sajnos a tabella alsó felén a lényegi dolgok már eldőltek, hiszen lila-fehér együttesünk és az MTK csapata búcsúzik idén az élvonaltól, így már csak a pontos helyezések alakulnak majd ki az utolsó fordulóban. A presztízsen és a „szép búcsún” kívül azért még egy pici tétje csak akad lányaink utolsó mérkőzésének, lévén pont a másik kieső az MTK otthonában zárjuk a küzdelmeket.

Mivel a két együttes között jelenleg mindössze csak egy pont van, így amelyik gárda megnyeri a csalódottak csatáját, az elkerüli, hogy teljesen utolsóként végezzen a pontvadászatban. Ráadásul a fővárosiak a már számukra tétnélküli előző találkozójukon azért még villantottak egyet, hiszen a Mosonmagyaróvár otthonából hoztak el bravúrpontot a 36-36-os végeredménynek köszönhetően. És ugyan a legutóbbi hazai mérkőzésükön a Budaörstől négy találattal kikaptak, de előtte a Szombathely csapatát viszont legyőzték hazai környezetben, ráadásul kilenc góllal. Nem kérdés tehát, hogy győzelemmel és a sereghajtó pozíciót elkerülve szeretnék lezárni a számukra is kudarcos idényt. De ezt lila-fehér együttesünkről is elmondhatjuk, akik a Dunaújváros elleni siker óta, négyszer is vesztesen voltak kénytelenek elhagyni a pályát, és a Vasas elleni, illetve legutóbb az Esztergomtól elszenvedett egygólos vereségek végleg meg is pecsételték sorsunkat. Így futunk neki az MTK elleni búcsúösszecsapásunknak. Mindenesetre sok sikerélményünk nem volt mostanság a kék-fehérek ellenében, mert az előző szezonban kikaptunk tőlük 28-25-re idegenben, és csak egy döntetlenre futotta ellenük itthon is. Még ebben az idényben, egészen pontosan januárban Békéscsabán is kénytelenek voltunk meghajolni előttük a 29-28 arányú vereséget követően.

Szezonzáró találkozónk tehát szombaton 17 óra 45 perctől a Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban kerül megrendezésre, a Bíró Ádám, Kiss Olivér sípmesterek közreműködésével.

Közlemény

2025. január hó 25. napján megrendezett TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE – MTK-Budapest bajnoki mérkőzésen, amelyen az állóhelyi szektor le volt zárva, a fegyelmi határozatban foglaltaknak és a sportszerű szurkolás elvárásainak megfelelően minden nézőtéri esemény összhangban volt a sporttörvény és a fegyelmi szabályzat rendelkezéseivel, a találkozó a legnagyobb rendben lezajlott, amelyet az ellenőri jelentés is megerősített.

TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE - MTK-Budapest

A TAPPE-Békéscsabai Előre NKSE ezúton is köszöni a szurkolók sportszerű támogatását és a korrekt együttműködését!

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE – MTK Budapest

EUbility Group-Békéscsabai NKSEspacerMTK Budapest

NB I női felnőtt 2024/2025. 13. forduló

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE – MTK Budapest

28-29 (16-15)

Időpont: 2025. január 25. (szombat) 18:00 óra

Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok

Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 34.

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert Ferenc

Versenybírók: Szegedi Zsolt Balázs, Szabó Imre Sándor

Békéscsaba: Ferreira Lopes Mariana (3), Aranyi Vivien (0), Szondi Zsófia (1), Schlegel Klara (3), Ferreira Jessica (0), Horváth Gréta (1), Darie Sarah-Aida (1), Csizmadia Fanni Klára (0), Sablic Sara (3), Kukely Klára (4), Szabó Dóra (0), Román Dorina (3), Varga Hanna Sára (0), Lanistanin Marija (7), Borbély Márta (2), Bencsik Bojána (0).
Vezetőedző: Rácz Sándor

MTK: Szőke Szonja (0), Dávid-Azari Fruzsina (3), Poczetnyik Luca Laura (2), Andróczki Flóra (5), Kekézovity Anna Grigorjevna (3), Ferenczy Fruzsina (2), Petra Marinovic (0), Fekete Bozsana (4), Tóth Anna Ágnes (0), Bujdosó-Gerháth Fanni (0), Bouti Fruzsina (0), Koczka Lili (0), Dakos Noémi (5), Lapos Laura (0), Tóth Melinda (5), Cjriste Dalma Eleonóra (0).
Vezetőedző: Woth Péter

sargalap Sárga lap: Lanistanin Marija (1), Bujdosó-Gerháth Fanni (1).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/ora.png Kiállítások: Sablic Sara (2. perc), Poczetnyik Luca Laura (2. perc), Dakos Noémi (2. perc).

http://elorenkse.hu/site/wp-content/uploads/2016/09/gol.png Hétméteresek: Lanistanin Marija (3/3), Dávid-Azari Fruzsina (1/2), Dakos Noémi (1/1).

line

A 47. másodpercben Szondi Zsófia szélső góljával máris előnybe került az Előre , amit újabb két találat követett. Az MTK rendkívül agresszíven védekezett, megzavarva ezzel a lilákat, míg a vendégcsapat néhány könnyű góllal szűk három perc alatt fordított az eredményen. Lopest jól hatástalanították a fővárosiak. Nem egészen negyedóra elteltével kettőre nőtt a különbség a vendégek javára. A csabaiak több labdát eladtak és körbelövöldözték az MTK kapuját. A rutinos balszélsővel, Fekete Bozsánával egyszerűen nem tudtak mit kezdeni a lila-fehérek, aki a 16. percben már a negyedik góljánál tartott. A 19. percen Rácz Sándor, az Előre edzője időkéréssel próbálta felrázni most már folyamatosan egy-két gólos hátrányban lévő együttesét. A csabaiakban Marija Lanistanin tartotta a lelket, aki hetesből és akcióból is eredményesnek bizonyult. A hajrához közeledve végre megérkeztek a bravúrok is Jessica Ferreirától, ami persze a társaknak is önbizalmat adott, akik egy hármas rohammal ledolgozták a háromgólos mínuszt, Kekezovity Marinko a 24. percben időt is kért. Az utolsó másodpercekben lőtt Lopes üres kapus góljával hosszú idő után ismét csabai előnyt mutatott az eredményjelző, s innen is folytatódott a második félidő.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE - MTK Budapest 28-29 (16-15)

Csabai szempontból jól, hiszen Román Dorina növelt csapata minimális előnyén. Ami viszont ezután történt, arra nehéz magyarázatot találni, az MTK 10 perc alatt produkált egy szinte példátlan 9–0-s szériát, tekintélyesre hizlalva az előnyét. Andróczki Flóra alaposan megszórta volt csapatát. A csabaiak ezután is zavartan játszottak, és ezúttal a 44. percben időt kérő Rácz Sándor sem tudta felrázni csapatát, amely a második félidőben 18 perc alatt csupán három gólra volt képes. Próbált szűkíteni a különbségen az Előre NKSE, meg is kezdett egy huszáros hajrát és mínusz kilencről mínusz egyre tornázta vissza magát, de arra, hogy legalább az egyik pontot megmentse, már nem maradt idő.

line

Jegyzőkönyv Tabella

line

#hajralilak #csakacsaba #kezilabda #enkse #bajnoki #tippmix

Szombaton fontos alsóházi rangadó vár lányainkra

Interjú Román Dorinával

Szombat este ismét egy rendkívül fontos összecsapás vár csapatunkra, lévén a sereghajtó MTK gárdája látogat a Viharsarokba. A lassan az utolsó szalmaszálba kapaszkodó vendégek, immáron új edzővel érkeznek hozzánk, hiszen időközben Dr. Woth Péter személyében egy rutinos trénerrel sikerült megállapodniuk. De persze együttesünknek is roppantul kellene egy győzelem, hogy az elmúlt időszak haloványabb teljesítményét maga mögött hagyja. Erről is beszélgettünk csapatunk irányítójával Román Dorinával, akit a hétvégi rangadó kapcsán kérdeztem.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE - MTK Budapest

– Egy kifejezetten jó ősz után az utóbbi időben szemmel láthatóan némileg megrekedtetek, sikerült már ennek megfejteni a valódi okát?

– Tagadhatatlan, hogy az EB miatti szünet nem igazán jött jól a számunkra, úgyis fogalmazhatok, hogy megakasztotta azt a formát amiben az ősz második felében játszottunk. Ráadásul egy válogatott torna után mindig nagy kérdés, hogy az azon szereplő játékosok a komoly terhelést követően miként és milyen formában térnek vissza, és sajnos ez a szegmens most nálunk sem a legoptimálisabban csapódott le. Ezek pedig fejben is lehúztak minket, és így belekerültünk egy rossz spirálba, amik a legutóbbi összecsapásokon igencsak rányomták a bélyegét a játékunkra.     

– Ez a két hét a legutóbbi Esztergom elleni találkozót követően segíthetett valamit?

–  Nagyon bízom benne, hogy igen. Mélyrehatóan foglalkoztunk ebben a pár napban a csapat  mentális állapotával is, közös csapatprogramokat szerveztünk, sokat beszélgettünk, szóval remélem, hogy kezdünk fejben visszajönni arra a szintre ahol ősszel voltunk. Persze nyilvánvaló, hogy a kézilabda szakmai részével is igyekeztünk kiemelten foglalkozni, különösen nagy hangsúlyt fektetve a visszafutásokra meg a támadásbefejezésekre, hiszen rendkívül sok ziccert hagytunk ki az utóbbi mérkőzéseken, amelyek olyan rangadókon mint ami majd az MTK vagy a Szombathely ellen vár ránk, egészen biztosan nem fog beleférni.

– Először szombaton az MTK-t fogadjátok, mire számítasz ellenük?

– Lehet, hogy furán hangzik, de én a szezon egyik legnehezebb mérkőzésére számítok. Egy szó szerint az életéért küzdő ellenfelet látunk vendégül, akik edzőt is váltottak a meccsünk előtt, tehát új impulzusokkal felvértezve, biztos, hogy rendkívül elszántan fognak beleállni a találkozóba. Új trénerük szakmai múltjából kiindulva pedig egy nagyon agresszív védekezésű együttesre számíthatunk, akik még mindehhez rendkívül gyors játékra is képesek. Szóval meg kell oldanunk a megfelelő visszarendeződést, és javítanunk kell a támadásaink hatásfokán is, ha nyerni szeretnénk.

– Mert gondolom a győzelem az első számú cél?

– Mindenképpen. Sőt, erre és a jövő heti Szombathely elleni mérkőzésre is úgy készülünk, hogy meg kell nyernünk, és azt hiszem mindenki át is érzi ennek a két találkozónak a súlyát. De ehhez vissza kell találnunk a korábbi játékunkhoz, és megint csapatként kell dominálnunk. Egy ilyen rangadót csak egységes csapatjátékkal tudunk megnyerni, és ez a támadásunkra, és a védekezésünkre is igaz. Ki kell tudnunk használni, hogy jelenleg azért mélyebb a keretünk mint az MTK-nak, és így végig tiszta fejjel, koncentráltan játszva kell védekeznünk, na meg persze belőnünk a ziccereinket. Én hiszek abban, hogy az a sok munka amit beleraktunk az elmúlt hetekbe is, ki fog jönni, és ez pontokban is mérhető lesz az előttünk álló találkozókon.

Dömény Dezső

Zárul a bajnokság első etapja

A héten rendezik a női kézilabda bajnokság élvonalának tizenharmadik fordulóját, azaz pont a feléhez érkeznek a küzdelmek.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE – MTK Budapest

Így lila-fehér csapatunk számára is az első szakasz zárómérkőzése következik szombaton, méghozzá hazai környezetben a sereghajtó MTK ellenében. Akik az elmúlt évek remek teljesítménye után ebben a szezonban eddig sokkal haloványabb teljesítménnyel rukkolnak elő, amit a tabellán elfoglalt helyük is tükröz. Mindössze egy győzelmet tudnak eddig felmutatni, és azt is még az első fordulóból. Jól kezdtek tehát, hiszen a Kohászt verték otthon 31-26-ra kifejezetten magabiztosan, azt követően viszont belekerültek egy negatív spirálba, aminek vezetőedzőjük Vágó Attila is áldozatul esett. A Fehérvár elleni évzárón elszenvedett ötgólos vereséget követően köszönték meg a szakember munkáját, így a budaörsi kétgólos vereséggel záruló, valamint a legutóbbi fordulóban otthon a Mosonmagyaróvártól elszenvedett 30-26-os vendégsiker alkalmával már az eddigi másodedző Kekezovity Marinko dirigálta a kék-fehéreket.

Sajnos csapatunk sem érezhette még a siker ízét ebben a naptári esztendőben, ugyanis legutóbb novemberben a Kisvárda 27-23-as hazai legyőzésével szerzett utoljára pontokat együttesünk. Azóta ahogy Debrecenben sem, úgy hazai pályán a Vasas elleni rangadón sem sikerült lányainknak győzelmet ünnepelnie. Pedig az utóbbi találkozóban bőven benne lehetett volna a pontszerzés, mert a végén mindössze egy góllal voltak csak jobbak az angyalföldiek. Legutóbb Esztergomban azért már nem volt ennyire közel ellenfeléhez a lila-fehér hölgykoszorú, hiszen a bronzérmes pozícióban tanyázó újonc, igencsak magabiztosan nyolc góllal, 35-27-re megnyerte a találkozót. Amelyen viszont már bemutatkozhatott csapatunk új beállósa Sarah-Aida Darie is, akit Giricz Laura kiesését követően vett kölcsön klubunk a román első osztályú CS Măgura Cisnădie együttesétől.

Nyilvánvaló tehát, hogy mindkét gárda számára rendkívül fontos lesz a szombati alsóházi rangadó, hiszen az MTK-nak mint egy falat kenyér úgy kellenek a pontok, csapatunk pedig ha nem akar leszakadni a mezőny második felétől, akkor bizony mindenképpen itthon kell tartania a két bajnoki pontot. Ez viszont sajnos az utóbbi időszakban nem volt feltétlenül evidencia, lévén ezt legutóbb közel öt éve, hazai pályán tudtuk utoljára megtenni, igaz akkor alaposan 32-23 arányban fektettük két vállra az MTK-t. Ennek megfelelően az előző szezonban sem voltunk túl sikeresek ellenük, a fővárosban 28-25-ös kék-fehér győzelem született, még Békéscsabán 25-25-ös döntetlent játszottak a felek.

A statisztikán szombaton, a 18:00 órától a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban megrendezendő összecsapáson javíthatunk, melyen az Andorka Miklós, Hucker Róbert bírópáros fújja majd a sípot.

Dömény Dezső