NB I női felnőtt 2024/2025. 11. forduló
Tappe-Békéscsabai Előre NKSE – Vasas SC
27-28 (13-17)
Időpont: 2025. január 3. (péntek) 18:00 óra
Helyszín: Békéscsaba, Városi Sportcsarnok
Cím: 5600 Békéscsaba, Gyulai út 34.
Játékvezetők: Sándor György, Szabó Balázs
Versenybírók: Szegedi Zsolt Balázs, Szabó Imre Sándor
Békéscsaba: Ferreira Lopes Mariana (2), Aranyi Vivien (1), Szondi Zsófia (6), Kiss Mirtill (0), Schlegel Klara (2), Ferreira Jessica (0), Horváth Gréta (0), Csizmadia Fanni Klára (0), Sablic Sara (2), Kukely Klára (2), Szabó Dóra (0), Román Dorina (1), Varga Hanna Sára (0), Lanistanin Marija (4), Borbély Márta (5), Bencsik Bojána (2).
Vezetőedző: Rácz Sándor
Vasas: Erdős Helga Rebeka (0), Dubán Nikolett (1), Varjas Lara (3), Domokos Dalma (1), Vámosi Petra Panna (0), Szilovics Fanni (4), Farkas Johanna (7), Mihály Petra (3), Oláh Kyra (3), Boldizsár Bianka (2), Dombi Katalin (1), Zsigmond Panna (0), Mészáros Virág (0), Ferenczy Diána Dóra (0), Nagy Nóra (2), Juhász Fanni (1).
Vezetőedző: Konkoly Csaba
Sárga lap: Ferreira Lopes Mariana (1), Bencsik Bojána (1), Mihály Petra (1).
Kiállítások: Szondi Zsófia (2. perc), Sablic Sara (2. perc), Bencsik Bojána (4. perc), Dubán Nikolett (2. perc), Szilovics Fanni (4. perc), Farkas Johanna (2. perc).
Hétméteresek: Ferreira Lopes Mariana (1/2), Lanistanin Marija (2/3), Farkas Johanna (1/1).
Nagyon higgadtan, hosszú támadásokat vezető Vasas dominált a játék elején. Szilovics Fanni a 11. percen már a harmadik góljánál tartott, csapata pedig hárommal vezetett. A félidő derekán kettős emberhátrányban kellett játszania a Békéscsabának, más kérdés, hogy a játékvezetők Szilovicsot is kihozták két percre. A lilák hibát-hibára halmoztak, a kapuban Jessica Ferreira sem találta korábbi önmagát, ráadásul az üreskapus játék is inkább hátrányt, mint előnyt jelentett. Kilenc-négyes Vasas vezetésnél Rácz Sándor cselekedett, időt kért. Az Előre ezután sem tudott felzárkózni. A csabai tréner kapust cserélt, de Csizmadia Fanni sem tudott csodát tenni. A Békéscsaba jó ideig nem került közelebb vendégéhez, a 22. percben már jött is az újabb hazai időkérés. Borbély Mártának ugyan időnként elsült a keze, de ez csak arra volt elég, hogy ne kerüljön már az első félidőben reménytelen helyzetbe az együttese. Valamiféle elmozdulás a hajrában következett be, amikor kettőt faragott a hátrányából az Előre NKSE.
A 38. percben született meg a második játékrész első csabai gólja, amit újabb Szondi-találat követett és mivel a vasasosok sem remekeltek, így újra feltudott jönni háromra a Csaba. Aztán jött egy újabb csabai hullámvölgy, amit az angyalföldiek rendesen ki is használtak és az addigi legnagyobb, hatgólos előnyt kovácsolták össze. A félidő derekán Rácz Sándor az utolsó időkérését is ellőtte. A csabaiak aztán vettek egy nagy levegőt és megcsinálták azt, amit a meccs során többször is, háromra, majd kettőre feljöttek. Döntőnek bizonyult azonban, hogy 24–26-os állásánál az 55. percben Marija Lanistanin büntetőt hibázott és ezzel elszállt a pontszerzés esélye, Farkas Johanna hetedik találata pedig végképp megpecsételte a lila-fehérek sorsát.
Konkoly Csaba: – Számunkra duplán fontos volt ez a mérkőzés. Az a dupla koncentráció – amiért meg kell dicsérni a lányokat – nagyon jól jelent meg a pályán. Az első félidőben magabiztosan játszottunk, Mészáros Virág nagyon jól védett. Nagyon boldogok vagyunk, hogy megszereztük a két pontot, ami négynek számít.
Rácz Sándor: – Az első félidőben nem a megbeszéltek szerint játszottunk, akkor a kapusok sem segítettek, a másodikban aztán már Csizmadia Fanni jól védett és ekkor vissza is jöttünk a meccsbe. A második félidőben már jobban ment a játék, de a vendégek kapusa döntő pillanatokban védett.
Jegyzőkönyv Tabella