Vereség a Mosonmagyaróvár ellen

A Békéscsabai Előre NKSE csapata szombat délelőtt folytatta szereplését a III. Global Safe Kupán, a lila-fehér lányok a Mosonmagyaróvár ellen lépték pályára a Városi Sportcsarnokban.

A csabaiak jól kezdték a mérkőzést, 1-2 gólos előnyüket állandósítani tudták, azonban Dajka Bettina 13. percben bekövetkezett súlyosnak tűnő térdsérülése sokkolta a csapatot, az irányítót mentővel szállították kórházba. A szünetben 3 góllal vezetett az Előre NKSE, a második játékrészben azonban megkezdte a felzárkózást a Mosonmagyaróvár. A hazaiak helyzetét nehezítette, hogy a 40. percben Glusica megkapta a 3. kétperces kiállítását, így a védelem egyik pillérét nélkülözniük kellett a liláknak a találkozó utolsó harmadában. A hajrába vendégvezetéssel fordultak a csapatok, a liláknak volt esélyük egyenlíteni, de bosszantó hibák miatt ez meghiúsult, végül 3 góllal nyerte az MKCSE a feszült hangulatú összecsapást.

Békéscsabai Előre NKSE – Mosonmagyaróvári MKCSE 24-27 (15-12)
Békéscsaba, 200 néző, vezette: Sándor, Szikszay
Békéscsaba: Triffa – Gávai 4, Glusica, Dajka 1, Vasileuskaya 5, Zöldi-Tóth 2, Kovács A. 2.
Cserék: Terenyi, Bottó 1, Vukajlovic 1, Diószegi, Dukic 4, Kovacevic 3, Mihálffy 1, Balogh Sz.
Vezetőedző: Skaliczki László

A csabaiak szombaton 18:00-kor az Érdi VSE ellen zárják a III. Global Safe Kupát.