Online fogadás | TippmixPRO

Cupa Valcii

Romániába utazott a Békéscsabai Előre NKSE NB I-es női kézilabda-csapata, amely egy négycsapatos tornán a házigazda SCM Râmnicu Vâlcea, a HC Zalău és a Dunărea Brăila társaságában csatázik. Pénteken két találkozót vívtak Walfisch Mercédeszék, délelőtt a HC Zalău, délután a Dunărea Brăila ellen.

27-23 (13-9)

Időpont: 2018. augusztus 17. (péntek) 09:00 óra (CET)

Békéscsaba: Balogh J. – Kovács A. 4, Agbaba 2, Zöldi-Tóth 1, Szögi 4, Walfisch 6, Bottó 1. Csere: Binó, Djokovic 2, Dokic 2, Vukajlovic 1, Giricz 1, Dombi, Predescu, Ekker, Török.
Vezetőedző: Horváth Roland

A délelőtti találkozón jobbára a román együttes irányított, igaz a Csaba négy-öt gólos távolságból, de követte ellenfelét. A második félidőben sikerült szorosabbá tenni az eredményt a lila-fehér mezes együttesnek, amely végül kis különbségű vereséget szenvedett. A gólfelelős – ahogy az eddigi felkészülési mérkőzéseken - Walfisch Mercédesz volt, aki ezúttal hat találattal segítette együttesét.

line

Békéscsabai Előre NKSE – Dunărea Brăila

28-32 (13-17)

Időpont: 2018. augusztus 17. (péntek) 16:00 óra (CET)

A Békéscsaba góldobói: Walfisch 7, Djokovic 6, Vukajlovic 5, Giricz 3, Bottó, Zöldi-Tóth, Ekker 2-2, Agbaba 1.

Jól kezdett a Békéscsaba, már 6-2-re is vezetett, jól működött a nyitott védekezés. Valami történt, ugyanis a román csapat a félidő közepén beérte a lila-fehéreket és egy jó szériával előbb kiegyenlített, majd át is vette a vezetést, a szünetig négy góllal ellépett. Szünet után volt egy kis fellángolása a viharsarkiaknak, ám a Braila fokozta a tempót és az első félidőben kiharcolt négygólos előnyt megtartva megnyerte a találkozót.

A csabaiak 2018. augusztus 18-án (szombat) magyar idő szerint 11:00 órakor a házigazda SCM Râmnicu Vâlcea együttesével mérkőznek meg.