Siófokon búcsúzik az Előre

Szombat délután Siófokon búcsúzik lila-fehér csapatunk a 2020/21-es szezontól, és bár reméljük mindössze csak egy évre, de az első osztálytól is.

Siófok KC - EUbility Group-Békéscsabai ENKSE

A tisztes hazai búcsú szerdán már sikerült együttesünknek, hiszen csupa szív játékkal, az első félidő közepétől szinte végig vezetve egy góllal 32-31-re megverték a Dunaújváros gárdáját. Ezzel immáron nyolc pontot lapátoltak össze Vida Gergő vezetőedző tanítványai, akinek szintén utolsó meccse lesz a szombati, mert nyáron elhagyja klubunk kispadját. És amíg csapatunk tényleg csak a szép búcsú reményében lép pályára Siófokon, ugyanis előrébb már nem tudnak kapaszkodni lányaink a tabellán, addig azért a házigazdának rendkívül fontos lesz ez az összecsapás is. Mert bár a harmadik helyet, amire idény előtt pályázott volna a Siófok, már nem szerezhetik meg, hiszen szerdai győzelmével a Mosonmagyaróvár bezsebelte azt, de a negyedik helyért még a Debrecennel és a Váccal kemény küzdelmet folytatnak. Igaz a Balaton-partiaknak a saját kezükben van a sorsa, mert a záró forduló előtt kettő pont előnyük van az amúgy egymás ellen játszó üldözőivel szemben, tehát már egy pont is elég nekik a negyedik helyhez. Ettől függetlenül ebben az idényben hullámhegyek és hullámvölgyek váltogatták egymást a cápalányoknál. Az egyik ilyen mélypont ősszel volt, egészen pontosan a Győrtől, a Debrecentől és az MTK csapatától elszenvedett vereségek időszakában, amire a klubvezetés úgy reagált, hogy menesztette Bent Dahl vezetőedzőt, és négy játékosnak, Nerea Penának, Danick Sneldernek, Laura van der Heijdennek és Dinah Eckerlének, valamint a csapat másodedzőjének Daniel Birkelundnak is felbontotta a szerződését. Érkezett viszont Zdravko Zovko, akivel ugyan egy ötmérkőzéses győzelmi szériával kezdtek, de azért így is becsúsztak a tavaszi szezonban is fájó vereségek, gondolok itt a mosonmagyaróvári botlásra, meg legfőképpen a Dunaújváros elleni nyolcgólos vereségre. De a három fordulóval ezelőtti Vácon hagyott pontot is sajnálhatja a végelszámolásnál az együttes. Ezzel szemben hazai pályán csak a két gigász a Győr és Ferencváros tudta két vállra fektetni a Balaton-partiakat, minden más csapat vesztesen jött le a Kiss Szilárd Sportcsarnok parkettájáról, ahogy a legutóbbi hazai mérkőzésen a Mosonmagyaróvár is, akiket 26-22 arányban vertek a hazaiak. Szerdán pedig Kisvárdán szerepeltek a Zovko lányok, és magabiztos 29-21-es győzelmükkel be is gyűjtötték a két bajnoki pontot.

Együttesünknek sem termet sok babér az elmúlt években Siófokon, ahol rendre a hazaiak domináltak, ahogy csapatunk legutóbbi vizitálása során is, hiszen azon a 2019 novemberi találkozón is magabiztos 34-17-es siófoki győzelem született. Mint ahogy a felek őszi békéscsabai randevúja során is, ott 31-20-as vendégsikerrel végződött az összecsapás.

A szezonzáró találkozó tehát szombaton 18:00 órától Siófokon kerül megrendezésre, a két sípmester Marton Zsófia és Szabó Eszter lesznek.