Tippmix

Szombaton a Mosonmagyaróvár érkezik a Viharsarokba

Rendkívül fontos derbit nyert meg az előző fordulóban lila-fehér együttesünk a NEKA ellen.

Szerencsére a várt kiélezett csata elmaradt a találkozón, hiszen csapatunk az első pillanattól kezdve kézben tartotta az összecsapást, és már a szünetre hétgólos előnyt épített ki úgy, hogy mindössze nyolc gólon tartotta az akadémistákat. És bár a második játékrészben már nem tudtunk ennyire feszes védelmet produkálni, a győzelem így sem forgott veszélyben egy percig sem, és 31-25-ös végeredménnyel söpörték be a két bajnoki pontot lányaink. Rác Sándor vezetőedzőnk pedig még külön pozitívumként emelte ki, hogy valóban egy igazi élet-halál meccset tudtak megnyerni, és nem összenyomta, hanem egyenesen felpörgette csapatát a hatalmas teher.

„Ebbe a győzelembe most beletettük a szívünket-lelkünket – kezdte értékelését a tréner. Maximálisan átérezte mindenki mi volt ennek a mérkőzésnek a tétje, és így minden játékosom hozta azt amit kértem tőle, főleg az első félidőben. Roppant stabilak voltunk hátul, amit Pásztor Betti védései nagyszerűen megalapoztak, elől pedig a befejezéseknél sokkal koncentráltabban kézilabdáztunk, és sokkal gyorsabb játékot tudtunk produkálni, mint az elmúlt találkozókon. A második félidőben már azért becsúszott néhány hiba, de abszolút higgadtak tudtunk maradni egészen a lefújásig, és tökéletesen menedzseltük az előnyünket. Nagyon fontos volt ez a két pont, de ha előretekintünk, akkor legalább két győzelemre még mindenképpen szükségünk lesz a biztos bennmaradás érdekében, úgyhogy bízom benne, hogy ezt a játékot tovább tudjuk vinni a hátralévő mérkőzésekre is”.

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE - Motherson Mosonmagyaróvári KC

Bár a két közvetlen vetélytárssal a Kozármislennyel és a Kisvárdával még megütközik csapatunk, a mester elmondta, hogy szeretné, ha nem ezeken a ki-ki meccseken dőlne el a sorsunk, hanem akár a következő két forduló valamelyikén is tudnánk pontokkal gazdagodni. Mindenesetre a szombati győzelemmel rögvest helyet is cserélt egymással a két rivális a tabellán, mert bár mindkét egylet tizenegy ponttal áll, azzal, hogy csapatunk oda-vissza legyőzte a Nekát, az egymás elleni eredménnyel ami együttesünknek kedvez, kikerültünk a kieső helyről. Szombaton viszont megint egy nehéz feladat vár a lilákra, ugyanis az éremért harcoló Mosonmagyaróvárt látják vendégül. Ráadásul remek idényt futnak Gyurka János tanítványai ebben a szezonban, akik az őszi etapban csak a Ferencvárostól kaptak ki, és mind a Debrecent, mind pedig a címvédő Győrt is legyőzték otthon. Sőt, a nemzetközi kupában is eredményesen meneteltek a Lajta-partiak, akik az Európa-ligában egészen a negyeddöntőig eljutottak, ahol a román CS Gloria Bistrita-Nasaud csapata állította meg őket. És noha három fordulóval ezelőtt kikaptak Debrecenben, a hatgólos vereséggel így is megőrizték a jobb mérlegüket a Lokival szembeni összevetésben, és továbbra is harcban vannak a harmadik helyért. A héten egyébként már letudtak egy mérkőzést a Móváriak, akik idegenben verték egészen magabiztosan az Alba Fehérvár gárdáját 47-31 arányban. Ezen a mérkőzésen viszont már nem lépett pályára fiatal irányítójuk Tóth Nikolett, akivel a hét elején váltak szét útjaik. Irányítóból azért így is maradt náluk válogatott játékos, sőt, névrokona Tóth Eszter ezen a poszton 84 góljával vezeti is a házi góllövőlistájukat.

„Rendkívül erős ellenfél a Móvár, telis-tele kitűnő játékosokkal, köztük számos válogatott kézilabdázóval is – folytatta vezetőedzőnk. Ez pedig azt is jelenti, hogy tulajdonképpen két azonos sorral rendelkeznek, ami fizikailag is előnyt jelent a számukra, na meg kollégám sokkal bővebb taktikai repertoárral is dolgozhat. Ritkán játszanak rosszul, bár ősszel azért a gyengébbik arcukat is megmutatták, és noha még így sem sikerült megnyernünk azt a találkozót, azért sokat meríthetünk belőle. Szóval most is úgy készülünk, hogy a legjobbunkat hozzuk ellenük, és szeretném ha a játékunkban lévő hektikusságot minél jobban ki tudnánk egyenesíteni. De ehhez szükség lesz most is, a hátsó szekciónk stabilitására. És ahogy a Boglárt, úgy a Móvárt is meg kell akadályoznunk abban, hogy átfusson rajtunk, tehát a visszarendeződést szombaton is meg kell oldani. Elől pedig be kell lőnünk a ziccereket, amivel szintén akadályozhatjuk a gyors leindításaikat. Ami pedig plusz kihívás, hogy a rotációt mennyire tudjuk majd alkalmazni, mert nagyon kellene, hogy ha úgy alakul, akkor a végjátékra is legyenek friss embereim. Persze hiú ábrándokat nem kergetünk, de nem szabad, hogy rajtunk múljon bármi is, tehát ezúttal is a győzelem szellemében fogunk pályára lépni.” – zárta mondandóját a mester.

Ahogy vezetőedzőnk is utalt rá, szombati ellenfelünkkel szembeni legutóbbi békéscsabai találkozásra szívesen emlékezhetünk vissza, hiszen 2022 decemberében hatalmas meglepetésre csapatunk 29-24 arányban legyőzte a mosonmagyaróvári gárdát. De a felek őszi összecsapásában is benne volt a bravúr lehetősége, mert lányaink Mosonmagyaróváron még egygólos előnnyel mentek bele az utolsó tízpercbe, igaz a végjátékban elfogytunk, és végül 39-30-ra mégiscsak a hazaiak nyertek.

A szombati találkozó ezúttal is 18:00 órától veszi kezdetét a Békéscsabai Városi Sportcsarnokban, a Bíró Ádám, Kiss Olivér bírópáros sípszavára.